Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Ania2310
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2012 20:50

Szkoła dla 8 latki w Londynie.PILNE!

Postautor: Ania2310 » 23 mar 2012 21:24

Witam serdecznie,

W wakacje przeprowadzam się do Londynu wraz z moją 8 letnią córką.
Niestety córcia ma ogromny stres związany z j.angielskim. Zapiszemy ją teraz na intensywny kurs j.ang w Polsce ale mimo wszystko do wyjazdy zostało jej tylko 4m-ce czyli niewiele :( Obawiam się jak sobie poradzi w angielskiej szkole, przecież to ogromny stres dla dziecka...Nawet rozważałam zostanie w kraju ale mam już załatwioną pracę w UK, jej tata również więc chyba szkoda przegapić takiej okazji...Poza tym męczy nas zaściankowość w Polsce i chcemy wyjechać gdyż zawsze było nam lepiej za granicą :) (jeszcze przez narodzeniem córci) PYTANIE, czy znacie może dobre szkoły primary school dla dzieci gdzie byłoby trochę dzieci z Polski?
Ułatwiłoby to jej start.. Zastanawiamy się nad mieszkaniem w Ealing..podobno sporo tam polaków ale jak przedstawia się sytuacja ze szkołą?
Będę ogromnie wdzięczna za konkretne informacje. Dziecko jest dla mnie najważniejsze więc jak będzie możliwość aby jej ułatwić adaptacje i pomóc w nowym kraju, to będzie rewelacyjnie:) Liczę, że ktoś z Was ma takie doświadczenia i może nam coś poradzić?

Z góry dziękuję.
W razie czego podam maila :)

Pozdrawiam z W-wy
Ania, lat 33, mama 8 letniej Amelki:) :)

user854728
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008 22:28

Postautor: user854728 » 09 kwie 2012 11:26

Witam,
Nie wiem czy juz nie za pozno na odpowiedz:) Jest fajna szkola na Wood Green polnocny Ladyn. St Paul's Primary school.
Jest tam sporo Polskich dzieci, co nie przeszkadza im w szybkim nabywaniu umiejetnosci porozumiewania sie w jesyku Angielskim.
Jest tez kilka osob polskiego pochodzenia ktore pracuja w szkole i pomagaja dzieciom.



Polecam
xxxxx

emilciad
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2012 09:56

Postautor: emilciad » 10 kwie 2012 10:04

Witam,
Też wybieramy się z 8-letnią córką do Londynu. Wcześniej mieszkaliśmy tam 2 lata. Najpierw trzeba znać swoje miejsce zamieszkania, żeby znaleźli nam szkołę w najblizszym otoczeniu. W przypadku naszych dzieci bedzie to Junior School lub Primary School, w grę wchodzą też szkoły katolickie. Ealing jest drogi jeśli chodzi o mieszkanie, ale dla naszych dzieci na początek będzie chyba najlepszy. Sama jestem nauczycielką ang. i będę szukać pracy w szkole. Mój e-mail: emilcia_d@o2.pl Może warto nawiązać jakis kontakt.

Ania2310
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2012 20:50

Postautor: Ania2310 » 15 kwie 2012 22:34

user854728 pisze:Witam,
Nie wiem czy juz nie za pozno na odpowiedz:) Jest fajna szkola na Wood Green polnocny Ladyn. St Paul's Primary school.
Jest tam sporo Polskich dzieci, co nie przeszkadza im w szybkim nabywaniu umiejetnosci porozumiewania sie w jesyku Angielskim.
Jest tez kilka osob polskiego pochodzenia ktore pracuja w szkole i pomagaja dzieciom.



Polecam
xxxxx


Witam,

Dziękuję za namiary na szkołę. Wysłałam do nich maila ale nie dostałam odpowiedzi a tu już mineły ze 3 tyg. więc nie widzę innej opcji jak zadzwonić:)
Byłoby wspaniale jakby moja córka dostała się do tej szkoły ze względu na polskie dzieci:) Wiadomo to łatwiejszy start...Stresuje się wjazdem więc szukam najlepszej opcji aby jej to ułatwić:)

Pozdrawiam serdecznie
Ania

Ania2310
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2012 20:50

Postautor: Ania2310 » 15 kwie 2012 22:36

emilciad pisze:Witam,
Też wybieramy się z 8-letnią córką do Londynu. Wcześniej mieszkaliśmy tam 2 lata. Najpierw trzeba znać swoje miejsce zamieszkania, żeby znaleźli nam szkołę w najblizszym otoczeniu. W przypadku naszych dzieci bedzie to Junior School lub Primary School, w grę wchodzą też szkoły katolickie. Ealing jest drogi jeśli chodzi o mieszkanie, ale dla naszych dzieci na początek będzie chyba najlepszy. Sama jestem nauczycielką ang. i będę szukać pracy w szkole. Mój e-mail: emilcia_d@o2.pl Może warto nawiązać jakis kontakt.


Witam,

Napisałam do Ciebie maila.
Fakt, że kontakt zawsze jest dobrą opcją:)

Pozdrawiam

user854728
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008 22:28

Postautor: user854728 » 28 kwie 2012 11:59

Szkola czeso nie odpisuje a to z tego wzgladu ze nie mozna niczego poprostu zalatwic poprzez e mail.
Musielibyscie mieszka gdzies w poblizu lub na Wood Green, miec jakiekolwiek potwierdzenie adresu.Nastepnie pobrac aplikacje z Haringey Council jak i ze szkoly. Do szkoly bedzie tez potrzebne potwierdzenie chrztu, akt urodzenia i referencje od ksiedza z czym nie bedzie problemow jako kazdy polski ksiadz takie podpisze - najblizszy kosciol gdzie odbywaja sie polski msze to St Monica's na Palmers Green.
Jak juz ma sie ta wypelniona aplikacje trzeba ja zlozyc w szkole i miec nadzieje ze akurat maja miejsce:)
Pozdrawiam

Ania2310
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2012 20:50

Postautor: Ania2310 » 29 kwie 2012 22:32

Witam,

Dziękuję Wam gorąco za odpowiedź.
Mieszkać będziemy na Ealing i tam znalazłam szkołę.
Za tydzień będziemy dzwonić w sprawie miejsca dla córki ale martwię się troche czy aby nie jest za późno? :/

Pozdrawiam serdecznie
Ania

hibaaryan
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2015 04:46

Postautor: hibaaryan » 12 sty 2015 04:47

I understand what you are saying but I think there should be more comments regarding the threat that was initially started so that the pool of thoughts is attracted. Regards.

_____________________
You can easily check out our high quality a plus which prepares you well for pass4sure security certification testking. You can also get success in real network plus exam with the quality hodges and selftestengine.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości