Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
lenkatbg
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2011 21:32

MATURA W UK

Postautor: lenkatbg » 17 sty 2012 22:18

Witam, mam 22 lata i bardzo chcialabym zrobic mature w uk. Przerwalam liceum w Polsce i wyjechalam do UK. Chce pojsc na studia. Jak mam sie do tego zabrac? nie mam zielonego pojecia.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 18 sty 2012 00:52

Jezeli masz 22 lata to nie potrzebujesz tu zadnej matury zeby isc na studia - pod warunkiem ze wystarczajaco znasz jezyk.

Powyzej 21 roku zycia jestes zakwalifikowana jako "mature student".

Zaleznie od uczelni - moga skierowac Cie na Access Course lub Foundation Year, oba jako "rok zerowy" i stamtad na 1 rok studiow.

Jezeli wiesz co chcesz studiowac - kontaktuj sie bezposrednio z uczelniami ktore Ci interesuja i pytaj jakie sa ich kryteria.

Inna opcja, bardo dobra szkola, od wielu lat prowadzi studia wieczorowe dla doroslych, podlega pod London University - Birkbeck

www.bbk.ac.uk

Zajecia 2-3 wieczory w tygodniu, czesto dofinansowywane (jezeli sie kwalifikujesz) dyplom tak samo uznawany jak z innych Univerkow. Bardzo dobra szkola, bardzo dobry poziom.

Jeszcze inna opcja, studia externistyczne:

http://www.londoninternational.ac.uk/

Jeszcze inna opcja:

http://www.open.ac.uk/

Z 3 powyzej - najlepsze wyjscie Birkbeck, pozniej London Uni externalne.

Open Uni to.. takie sobie...

lenkatbg
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2011 21:32

Postautor: lenkatbg » 18 sty 2012 15:19

Dzieki za info!!:)
A co jesli moj ang nie jest na tyle dpbry zeby wziasc sie za ta szkole? czy powinnam zaczac esol? czy co innego?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 18 sty 2012 15:56

KOntaktuj sie z uczelniami ktore Cie interesuja - moga miec wlasne kursy Foundation/Access z language support.

Nie marnuj czasu na matury czy Esol, na studia nie potrzebny jest ESOL tylko IELTS ktory jest duzo wyzszy.

Podalam Ci ogolne wskazowki - teraz znajdz co Ci odpowiada i kontaktoj sie z poszczegolnymi Univerkami, kazdy bedzie mial inne wymagania a wiele ma wlasnie wlasne kursy przygotowawcze na studia, roczne, po ktorych masz gwarantowane miejsce - czesto wlasnie z language support.

letthebodieshitthefloor
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2012 04:57

Postautor: letthebodieshitthefloor » 20 sty 2012 22:48

o ty babo, kiedy ja sie pytalem, to uzyskalem tylko szczatkowa informacje.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 21 sty 2012 01:52

letthebodieshitthefloor pisze:o ty babo, kiedy ja sie pytalem, to uzyskalem tylko szczatkowa informacje.


Masz 20 lat, nie kawalifikujesz sie jako "mature student" wiec o co chodzi?

Jak pisalam - najpierw jezyk dziecko.

lolcol
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2012 19:19

Postautor: lolcol » 15 mar 2012 19:37

jezeli zalezy Ci na kwalifikacjach przed-studiowych (chyba nie ma takiego okreslenia, sory:P), to musialabys zrobic dwuletnie A-Levele. Ale jak juz ktos wspomnial, w tym wieku to nie jest konieczne i bylaby to strata czasu i pieniedzy :)

jusia424
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2012 13:02

Postautor: jusia424 » 13 sie 2012 13:09

Stara Babo, chciałabym dopytac tak dla pewności: wszystkie universytety prowadza ten rok zerowy? chcialabym dostać sie na Uniwersytet w Reading, kierunek dość matematyczny. sprawdzałam wymagania: A level albo nasza matura wymagana>>> ale moze nie doczytalam innych zakładek? nie jestem biegła w tych ang dyplomach certyfikatach itd. wiem, pisalas ze najlepiej prosto pytac na uczelni, ale jesli moge sie dowiedziec tego wczesniej... z gory dziekuje za pomoc

robbie1
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012 21:24

Postautor: robbie1 » 01 sty 2013 13:59

A czy żeby iść na te studia to trzeba mieć średnie wykształcenie ?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 01 sty 2013 16:33

robbie1 pisze:A czy żeby iść na te studia to trzeba mieć średnie wykształcenie ?


Generalnie nie. I tak musisz zrobić roczny kurs przygotowawczy, gdzie będą elementy podstawy ze szkoły średniej (mat, chem, fiz, ang).
Uzyskanie odpowiedniej liczby punktów da ci przepustkę na studia.
Od razu nadmienię, że ten kurs przygotowawczy zwany w większości jako "Access to higher education" do prostych nie należy, mimo, że są tam i sprawy tak banalne jak nauka układu współrzędnych:) To jednak są prace do pisania i zaliczenia. Prace pisze się na podstawie własnych źródeł, nie jak w szkole średniej ze wskazówek na lekcji czy z jednej książki:)
Naprawdę trzeba wiele czau poświęcić, by zdobyć odpowiednią ilość punktów. Pracując na pełny etat a nawet dorywczo - praktycznie uniemożliwi pozytywne skończenie kursu.

orchid666
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2012 11:47

Postautor: orchid666 » 09 kwie 2013 19:14

a ten roczny kurs przygotowujący jest drogi?
interesują mnie studia z architektury.
czytałam trochę o studiach w tym kierunku w pl i duzo osób się wypowiadało że przed studiami dobrze jest zrobić kurs rysunku. jak to się ma w angli?


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron