Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
megu
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2010 10:22

Jak zdobyć praktyki w księgowości w Londynie po ACCA?

Postautor: megu » 22 kwie 2010 12:22

Niedlugo zdaje moje ostatnie egzaminy z ACCA i bardzo chcialabym znalesc prace w ksiegowosci i finansach w Londynie. Wiem od wielu znajomych, ze bez doswiadczenia i jakichkolwiek praktyk bardzo trudno tu to o prace, nawet z dyplomem ACCA. Probowalam dostac sie na training programme do kilka firm, ale bez skutku. Slyszalam ostatnio o instytucie Ptap - Practical Training in Accountancy and Payroll, na London Docklands, ktorzy podobno daja praktyki studentom, prowadza trening a potem wysylaja ich do firmy ksiegowej na work experience. Czy ktos slyszal o tej szkole i czy jest skuteczna? Prosze o pomoc i z gory dziekuje

natalia234
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2010 12:29

Postautor: natalia234 » 22 kwie 2010 12:37

Czesc Natalia

Ja bylam studentka Ptap w 2008, bylam tam przez 6 miesiecy. Najpierw odbywa sie trening - zajecia z finansow (financial acccounting, Computerised Accounting), Spreadsheet Excel, Incomplete records itp. to trwa okolo 2 miesiace, a potem idziesz do fimry, ktora miesci sie w tym samym budynku, 2 razy w tygodniu i to jest jak work experience. W tym czasie mozesz juz skladac podania o prace, poniewaz dostajesz certifikat za kazdy ukonczony workshop - plus referencje z firmy.
Moje doswiadczenie w tej uczelni bylo naprawde pozytywne- miejsce wyglada niepozornie i klasy sa dosyc male ale nauczylam sie bardzo duzo praktycznych umiejetnosci. Szczerze mowiac dostalam prace miesiac po - szczerze powiem, ze ten program w Ptap napewno pomogl mi stac sie bardziej pewna siebie i na rozmowie kwalifikacyjnej moglam czyms zaskoczyc a nie tylko dyplomem ACCA. Takze, ja osobiscie polecam, bardzo efektowny kurs!

thomaszzz
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2010 10:56

Postautor: thomaszzz » 18 maja 2010 11:01

Hej Megu

Ptap nie jest tanim kursem niestety ale uwazam, ze warto. Ja sie u nich uczylem przez 6 miesiecy i co prawda od kiedy skonczylem, 3 miesiace temu, nadal szukam pracy ale czuje sie duzo bardziej pewny siebie niz wczesniej. Podczas ACCA nie nauczylem sie niczego praktycznego, tak wiec polecam Ptap.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 maja 2010 12:31

ACCA to profesjonalny ekwiwalent studiow wyzszych, wiec nie ucza niczego praktycznego. Wlasnie dlatego zeby zostac qualified musisz miec odpowiedni okres praktyki w rachunkowosci. Natomiast payroll to mozesz robic i bez zadnych kwalifikacji, to zupelnie inna polka.

A wracajac do glownego pytania watku: powiem szczerze ze jestem zaskoczony. Na jakie stanowiska aplikowales? bo jesli aplikujesz na stanowisko gdzie szukaja qualified accountant to sie nie dziwie, ale jesli aplikujesz ponizej motywujac to checia zdobycia doswiadczenia to raczej nie powinno byc problemu? Chociaz, z drugiej strony.... moga nie chciec zebys za szybko uciekl.

user2408812
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2011 16:51

przepisy i akty prawne

Postautor: user2408812 » 19 lip 2012 23:35

hej

Mam prosbe. Chciałem dowiedzieć się jak nazywają się akty prawne w Anglii na podstawie których działa rachunkowość angielska i system podatkowy. Chodzi mi o to jak nazywają się angielskie odpowiedniki np

1.ustawy o rachunkowości,
2.ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
3. ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
4.ustawy o podatku od towarów i usług ( vat)

Dzięki z góry za info.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 20 lip 2012 08:45

1 International Finnancial Reporting Standards - stosuje sie je bezposrednio:

The Companies Act 1985 (International Accounting Standards and Other Accounting Amendments) Regulations 2004 (SI 2004/2947) introduce the option to use IAS and give full effect to the European IAS Regulation.



2&3 Finance Act 2012:
http://www.legislation.gov.uk/ukpga/201 ... ts/enacted

4. Value Added Tax Act 1994 (chyba wciaz obowiazuje... ze zmnianami):
http://www.legislation.gov.uk/ukpga/1994/23/contents

MartaBlenheim
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2013 15:34

Postautor: MartaBlenheim » 10 lip 2013 15:59

hej

powiem wow
musze przyznac ze nie wiem kto szukal z kwalifikacjami ACCA pracy bez doswiadczenia, skoro do ukeonczenia tych kwalifikacji trzeba miec doswiadczenie. jesli bylo ono w PL nie ma to znaczenia. znam ludzi z Austalii czy Nowej Zelandii ktorzy prosto z lotniska trafiaja do ksiegowosci.
Jest bardzo duzo ogloszen, dla ludzi part qualified i tego sie trzymc trzeba. Tam nie wymagaja doswiadczenia. wiem od agenta, ze pisza zawsze ze wymagaja doswiaczenia min 1 rok, zeby nie dostali 2tys CV tylko 500 -czysta selekcja. A jak sie ma ACCA to sie bardzo duzo znaczy na rynku w UK.

Ja osobiscie pracuje w ksiegowosci i moja firma tez wspolpracuje ze szkola HLC stad rozumiem wiele na temat kursow. Sama zreszta dalej sie szkole.

W razie pytan piszcie an priv
Marta

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lip 2013 00:09

MartaBlenheim pisze: jesli bylo ono w PL nie ma to znaczenia. znam ludzi z Austalii czy Nowej Zelandii ktorzy prosto z lotniska trafiaja do ksiegowosci.


Błąd, w Polsce prawo działa na zupełnie innej zasadzie, pozatym podatki mają mało wspólnego z UK. Nadal obowiązuje prawo pieczątki i pięści urzędniczyny.

Australia czy Nowa Zelandia mają system prawny bardzo zbliżony do tego tutaj, dlatego to nie dziwi.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 lip 2013 12:55

Usercostam, nie. ACCA maja te same standardy egzaminow na calym swiecie.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lip 2013 17:17

MarcFloyd pisze:Usercostam, nie. ACCA maja te same standardy egzaminow na calym swiecie.


To czego tam uczą jeśli to jest uniwesalne? Dodawania, procentów?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 12 lip 2013 12:55

IAS


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości