Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Andy5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011 00:08

Postautor: Andy5 » 16 wrz 2011 13:03

Dzieki za szybka odpowiedz.
Moj kolega z klasy z technikum jest w Londynie elektrykiem od 10-ciu lat i mowil ze jak mu NARIC przetlumaczyl to wstyd bylo to gdziekolwiek na interview pokazac,wiec poszedl do collegu w Londynie i okazalo sie ze po zawodowce i po technikum mial wyzsze kwalifikacje i wieksza wiedze z Polski niz nauczyciele angole ktorzy te kursy prowadzili.A kursy byly na poziomie podstawowki,a i tak papiery byly lepsze niz to co wystawil NARIC(po polskim technikum).
Matury nie mam i ten kumpel tez nie ma(moze dlatego mu zanizyli),ale co ma matura do wiedzy technicznej?Matura jest tylko po to jak sie chce isc dalej na studia,a ja nie chcialem.
Jestem juz 7lat w UK i pracuje na magazynie za marne 7.50 na godzine,dlatego w koncu chce sie zabrac za elektryke,ale stopuje mnie wlasnie ten NARIC,bo nie mam ani checi ani czasu zeby isc do szkoly i uczyc sie jeszcze raz tego wszystkiego co sie uczylem w Polsce przez 6 lat.
Czytalem tez gdzies na forum ze jak ktos ma magistra to NARIC daje cos jak licencjat(urywaja 2 lata studiow),ale jak ktos ma technikum,to tez jakies jaja robia zeby zanizyc,ale znam tylko jedna opinie-tego kumpla.
Dlatego sie Was pytam bo na jednej opinii/doswiadczeniu nie mozna bazowac i sie zrazac.

Andy5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011 00:08

Postautor: Andy5 » 16 wrz 2011 13:58

[/quote]

jesli chodzi o kwalifikacje elektryczne z Polski to tu i tak trzeba nowe robic bo sa inne przepisy - i ani zawodowka ani tym technikum ci w tym nie pomoze[/quote]

Ok,przepisy sa inne,ale myslalem ze to 17edition jest wlasnie o przepisach i o tych roznicach.To moze byc roznica w doborze kabli,czy glebokosci pod ziemia i takie drobne detale.
Ale wiekszosc rzeczy to przeciez to samo.Co w Polsce jest np.inna budowa transformatora czy inne laczenie kondensatorow?Albo inna instalacja w kiblu?
-bzdura,wszystko jest to samo.
To co,ja bym mial sie jeszcze raz tego wszystkiego uczyc z ta roznica,ze bedzie to w jezyku angielskim?
To tak jak kierowca tira mialby zdawac jeszcze raz prawo jazdy i wykupywal by jazdy,chodzil by na wyklady z teorii bo przeciez przepisy sa inne.Ruch lewostronny.

Andy5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011 00:08

Postautor: Andy5 » 16 wrz 2011 15:24

Dzieki blondynek
Tak zrobie.Wysle papiery do NARIC w przyszlym miesiacu i zobacze co mi przysla,a pozniej zrobie 17edition.

A swoja droga to ladna bzdura jezeli moje kwalifikacje elektryka zaleza od tego czy mam mature czy nie.
Mialem zdawac mature z matematyki,polskiego i niemieckiego,ale odpuscilem.
Ale nawet jakbym zdal,to jakie dla angoli ma to znaczenie czy mam mature z polskiego i niemieckiego?Przeciez i tak nie potrafia mowic w tych jezykach,a ja nie bede ich uzywal w pracy jako elektryk.
Ale to jest wlasnie takie szukanie bakterii w gownie
-szukanie jakiegos haka zeby zanizyc kwalifikacje.

Andy5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2011 00:08

Postautor: Andy5 » 16 wrz 2011 17:11

OK
To zmienia postac rzeczy.
Ja musze poprostu o tym wszystkim poczytac,bo jestem zielony.
Myslalem ze 17th edition to cos jak w polsce grupa BHP dla elektryka,ktora trzeba robic bodajze co 4 lata.
A szkola swoja droga.
Dzieki,troche mi to wszystko wytlumaczyles.
Ale to dziwne ze tutaj nie trzeba byc elektrykiem tylko mozna zrobic 17th edition w kilka tygodni,czy nawet miesiecy i juz sie jest elektrykiem.
W Polsce co najmniej 3 lata szkoly.

A jest jeszcze 16th edition.
To tez powinienem zrobic czy wystarczy 17th edition?

user2143108
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2007 11:51

Postautor: user2143108 » 29 wrz 2011 18:20

Mam kilka pytań odnośnie pracy jako elektryk jeśli posiada się dyplom elektryka plus maturę oraz kilkunasto letnie doświadczenie Polskie i Angielskie co najpierw zrobić wysłać dokumenty do www.jib.org.uk/ecs- następnie skończyć kurs ( Certificate in the Requirements for Electrical Installations (BS 7671: January 2008) - Vocational (No. 2382 ). Proszę o doradę czy zanim się rozpocznie kurs ( Certificate in the Requirements for Electrical Installations (BS 7671: January 2008) - Vocational (No. 2382 ) zdać lepiej Electrotechnical Certification Scheme (ECS) ???

Terraneutrals
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2011 08:16

Postautor: Terraneutrals » 15 paź 2011 10:18

Aby uzyskać kartę w pełni wykwalifikowanego elektryka JIB musisz przede wszystkim posiadać NVQ3, albo jego ekwiwalent, który w tym przypadku jest naturalnie rozpoznawany przez NARIC.

Jeśli nie posiadasz odpowiednika NVQ3, to do uzyskania tego dyplomu musisz poddać się całemu procesowi, do jakiego potrzebujesz przede wszystkim miejsca zatrudnienia, by skompletować swoje portfolio i zdać wszystkie testy praktyczne zadane ci przez egzaminatora systematycznie odwiedzającego twoje miejsce pracy. Żeby skomplikowac fakt, do uzyskania NVQ3 potrzebujesz portfolio, które potwierdza, że pracowalas na elektrycznych systemach obejmujących farmy, budynki przemysłowe i domowe, itd co jest dość trudne jesli pracujesz w firmie specjalizującej się tylko w np. instalacjach budynków mieszkalnych.

Od nowego roku będą wprowadzane poważne zmiany w kwalifikacjach elektrycznych. Teraz minimum wymagań będzie szkoła elektryczna na poziomie 3 (level 3 odpowiednik technikum elektrycznego), zdany prawie trzy dniowy egzamin AM2 (achievement measurement 2) oraz skompletowane w miejscu pracy portfolio i praktyczne egzaminy. To wszystko będzie wymagane, aby otrzymać dyplom NVQ3. Najwieksza zmiana bedzie polegała na tym, ze nie będzie już poziomu 2 (odpowiednika polskiej zawodówki) tylko wyłącznie poziom 3 (czyli odpowiednik polskiego technikum)

Temat NARIC:
- nie jest do końca łatwo nostryfikować elektryczne kwalifikacje z Polski, z racji tego, ze panuje tu nieco inny system. W skrócie aktualnie wyglada on następująco:

Po trzech latach zajęć w angielksiej szkole elektrycznej zdaje się egzaminy (praktykę oraz teorię w formie pisemnych odpowiedzi bądź tzw. 'testów'). Wówczas uzyskuje się Techniczne Certyfikaty City & Guilds na poziomie 3 (level 3). Wówczas podchodzi się do kolejnego egzaminu zwanego AM2 a nastepnie szuka się pracy w formie praktykanta. Jeśli znalazło się pracę, wówczas przechodzi się okres praktyki zawodowej (apprenticeship), w czasie którego kandytat kompletuje swoje portfolio zawodowe, jest inwigilowany przez egzaminatorów, itd. Dopiero wówczas, po pomyślnym przejściu calego procesu otrzymuje NVQ3.

Temat słynnej '17th edition' (C&G2382):
- jest to kwalifikacja dla elektryka. Tzn. dla kogoś, kto tym elektrykiem już jest - czyli przeszedł powyższy proces nauki w szkole na poziomie level 2 (odpowiednik szkoły zawodowej) i level 3 (odpowiednik technikum) i wymaga jedynie teoretycznego poświadczenia znajomości aktualnych regulacji dotyczących wymogów elektrycznych instalacji. Dlatego też sam egzamin jest bardzo prosty, odbywa się wyłącznie na komputerze w przyjemnej, cichej egzaminacyjnej sali, gdzie kandytat swobodnie korzysta sobie z książki BS7671, aby udzielić prostych odpowiedzi w teście. Tutaj wypada wspomnieć, że jednym z najgorszych nieporozumień jest utrzymywanie, że ten egzamin czyni z kogokolwiek 'elektryka'. Jest to wprowadzanie w błąd, bardzo często stosowane przez prywatne firmy handlujące tego typu kursami.

Temat polskich kursów 17th edition:
- po pierwsze są droższe niż kursy oferowane przez angielskie firmy, po drugie są oferowane zawsze przez mniej doświadczonych wykładowców niż te oferowane przez dobre brytyjskie szkoły, po trzecie - pół zartem pół serio - jak ktoś chce uczyc się po polsku do angielskich egzaminów ? Po czwarte z racji tego, że egzamin jest prosty, pytania egzaminacyjne są ogólnie często za darmo dostępne w internecie a sam egzamin pozwala ci używać książki - po co wydawać pieniądze na KURS przygotowujący ? Czy nie lepiej za darmo prostą, tanią metodę samodzielnej pracy osiągnąć to samo ?

irekpil
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009 16:43

Postautor: irekpil » 24 lip 2012 09:08

Ja wszystkie 3 kursy robiłem u Wilmowskiego.
17 edycja - kurs dopracowany i jak znasz angielski przejdziesz egzamin bez trudu.
Domestic - kurs już niedopracowany ale się da zdać. Kurs to głównie jak wypisać certyfikat.
Polecają na nim rejestracje w NICEIC. Ale ja odradzam lepiej wybrać NAPIT. Z poniższego powodu. To samo mnie spotkało. :twisted:
http://www.theiet.org/forums/forum/mess ... ight_key=y
Kurs na 2931 - Testing and Inspection - tak samo jak domestic nie-dopracowany i wychodzą braki wiedzy prowadzącego. Jak grupa kursantów jest rozrywkowa więcej nauki Cię czeka w domu. Z resztą i tak jest tu przepisywanie GN3 jako zadanie domowe.
Najbardziej mnie wkurzyła zasada kciuka czy coś w tym stylu czy li tabulowane Ze pomnożyć przez 0,8 i to brać jako wytyczna czy jest Ze akceptowalne czy nie. Nic na ten temat na kursie domestica.
Jak się nie robi w elektryce codziennie to praktyczny egzamin można oblać. Teoria na wyniki czeka się około 2 miesiące. Po za tym w 2013 już nie będzie 2931 zostało to rozbite na dwa egzaminy i kursy - C&G 2394 i 2395.

pawlo79
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2013 14:48

Postautor: pawlo79 » 24 wrz 2013 13:57

A ja zdawalem w Smart Sisters na Ealingu, wszystko bylo ok. Materialy, zakres tematyczny, instruktor, Jestem zadowolony i smialo polecam

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 24 wrz 2013 14:28

Widze ze mamy na forum albo omnibusa / painter - electrician / buahahhahahahahaha albo kolejnego wstretnego spamera

lesiouk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2013 14:55

Postautor: lesiouk » 25 lis 2013 14:56

Tez bylem w smart sisters, bylem na jednodniowce, wszystko spoko. Materialy dostalem, ksiazke kupilem troche sie pouczylem i zdalem.

kamson88
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015 21:50

JIB Card ECS

Postautor: kamson88 » 15 sty 2015 21:58

Potrzebuję JIB Card ECS! Potrzebuję bardzo pilnie tego papierka, bo dostałem propozycję pracy za bardzo dobre pieniądze... w firmie w której pracuje 2 moich kumpli i są bardzo zadowoleni. W każdym bądź razie boss powiedział, że jeśli zdobędę ten papierek w ciągu 2 tygodni to mam tą pracę.
Znam angielski w stopniu komunikatywnym (tzn. nie mam problemu z dogadaniem się, ale nie znam tak dobrze języka "technicznego"). Czy ciężko będzie mi zdać ten egzamin? I czy można nauczyć się tego wszystkiego w 3-4 dni?

PS. dodam, że mam dojście gdzie plastik dostaję w 1h po zdanym egzaminie.

kamson88
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015 21:50

JIB Card ECS

Postautor: kamson88 » 15 sty 2015 21:58

Potrzebuję JIB Card ECS! Potrzebuję bardzo pilnie tego papierka, bo dostałem propozycję pracy za bardzo dobre pieniądze... w firmie w której pracuje 2 moich kumpli i są bardzo zadowoleni. W każdym bądź razie boss powiedział, że jeśli zdobędę ten papierek w ciągu 2 tygodni to mam tą pracę.
Znam angielski w stopniu komunikatywnym (tzn. nie mam problemu z dogadaniem się, ale nie znam tak dobrze języka "technicznego"). Czy ciężko będzie mi zdać ten egzamin? I czy można nauczyć się tego wszystkiego w 3-4 dni?

PS. dodam, że mam dojście gdzie plastik dostaję w 1h po zdanym egzaminie.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości