Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
lestek
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2009 13:04

Kursy elektryczne w Londynie?

Postautor: lestek » 03 kwie 2009 13:07

Witam Szanownych Forumowiczow.

Poszukuje szkoly lub centra szkoleniowego gdzie moglbym zrobic kurs dla elektryka i zdac egzamin to sie chyba nazywa 17stka z przepisow elektrycznych.

Najlepiej jesli to bedzie miejsce w Londynie lub okolicach.

Czy ktos moze juz to robil i moze mi polecic dobre miejsce.
Znalazlem kilka ogloszen polskich kursow ale nie jestem pewny o do jakosci szkolen jakie oferuja.

Bede wdzieczny za wszystkie informacje.

pozdrawiam
Lestek

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 03 kwie 2009 19:06


lestek
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2009 13:04

Postautor: lestek » 03 kwie 2009 19:52

Wielkie dzieki ;)

To teaz wracajac do mojego poprzedniego maila, ktore centrum bys mi polecil i dlaczego akurat taki jest Twoj wybor.

pozdrawiam
lestek

Pogroszewski
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2009 17:25

Postautor: Pogroszewski » 12 cze 2009 08:34

WITAM WSZYSTKICH . KILKA MIESIECY TEMU BYLEM NA KURSIE W LONDYNIE NA ACTON. ZAJECIA PROWADZI 2 POLAKOW, BARDZO DUZE DOSWIADCZENIE I WIEDZA, CO KTOS WYMYSLIL JAKIES PYTANIE DOTYCZACE ELEKTRYKI PROWADZACY ZNALI ODPOWIEDZ NP. ( CZY MOZNA WG PRZEPISOW ZAMONTOWAC FUSE BOARD POD WANNA ?? ) ; ) DUZO POZYTYWNEGO SMIECHU I LUZNA ATMOSFERA . SPORO MATERIALU NA SAMYM KURSIE I PODCZAS PRACY W DOMU. KOLEGA BYL W ANGIELSKIM CENTRUM I PRZEKLINA ZE WCZESNIEJ NIE TRAFIL NA TYCH CHLOPAKOW .
POLECAM ZAPISAC SIE ODRAZU NA KURS "PART P " CZYLI TO ZE WYDAJESZ CERTYFIKATY Z NUMEREM SERYJNYM . JEDYNIE CO MI SIE NIE PODOBALO TO ZE TRZEBA SIE TAK JAKBY PROSIC O MIEJSCE NA KURSIE I NIE MOZNA POPROSTU PRZYJSC W NIEDZIELE - TRZEBA BYC NA LISIE ZAPISANYM WYSLAC ZGLOSZENIE ITD .

STRONA KURSY ELEKTRYCZNE TO WWW.SMART7.CO.UK , POCZYTAJ NA STRONIE. NIBY TAM JEST PIERWSZE POL GODZINY ZA DARMO, JAK JA BYLEM WSZYSCY ODRAZU ZDECYDOWALI ZE ZOSTAJA.
POWODZENIA ; )

GRZEGORZ
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010 19:12 przez Pogroszewski, łącznie zmieniany 3 razy.

Pogroszewski
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2009 17:25

Postautor: Pogroszewski » 12 cze 2009 08:42

:)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010 11:45 przez Pogroszewski, łącznie zmieniany 1 raz.

Panczyk
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2009 20:14

Postautor: Panczyk » 16 lis 2009 20:16

pogroszewski pisze:WITAM WSZYSTKICH . KILKA MIESIECY TEMU BYLEM NA KURSIE W LONDYNIE NA ACTON. ZAJECIA PROWADZI 2 POLAKOW, BARDZO DUZE DOSWIADCZENIE I WIEDZA, CO KTOS WYMYSLIL JAKIES PYTANIE DOTYCZACE ELEKTRYKI PROWADZACY ZNALI ODPOWIEDZ NP. ( CZY MOZNA WG PRZEPISOW ZAMONTOWAC FUSE BOARD POD WANNA ?? ) ; ) DUZO POZYTYWNEGO SMIECHU I LUZNA ATMOSFERA . SPORO MATERIALU NA SAMYM KURSIE I PODCZAS PRACY W DOMU. KOLEGA BYL W ANGIELSKIM CENTRUM I PRZEKLINA ZE WCZESNIEJ NIE TRAFIL NA TYCH CHLOPAKOW .
GRZEGORZ


Tutaj masz dużo informacji na temat 17 Edycji... naprawdę dobra strona!!!

www.17Edycja.co.uk

skydiver
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2009 16:17

Postautor: skydiver » 21 lis 2009 16:36

Witam!

Skonczyłem własnie kurs 17 edycji u Wilmowskiego. Egzamin tez poszedł gładko 95% :-D

www.wilmowski.com
Polecam!!!

modlin
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2009 23:05

Postautor: modlin » 10 gru 2009 23:12

pogroszewski pisze:WITAM WSZYSTKICH . KILKA MIESIECY TEMU BYLEM NA KURSIE W LONDYNIE NA ACTON. ZAJECIA PROWADZI 2 POLAKOW, BARDZO DUZE DOSWIADCZENIE I WIEDZA, CO KTOS WYMYSLIL JAKIES PYTANIE DOTYCZACE ELEKTRYKI PROWADZACY ZNALI ODPOWIEDZ NP. ( CZY MOZNA WG PRZEPISOW ZAMONTOWAC FUSE BOARD POD WANNA ?? ) ; ) DUZO POZYTYWNEGO SMIECHU I LUZNA ATMOSFERA . SPORO MATERIALU NA SAMYM KURSIE I PODCZAS PRACY W DOMU. KOLEGA BYL W ANGIELSKIM CENTRUM I PRZEKLINA ZE WCZESNIEJ NIE TRAFIL NA TYCH CHLOPAKOW .
POLECAM ZAPISAC SIE ODRAZU NA KURS "PART P " CZYLI TO ZE WYDAJESZ CERTYFIKATY Z NUMEREM SERYJNYM . JEDYNIE CO MI SIE NIE PODOBALO TO ZE TRZEBA SIE TAK JAKBY PROSIC O MIEJSCE NA KURSIE I NIE MOZNA POPROSTU PRZYJSC W NIEDZIELE - TRZEBA BYC NA LISIE ZAPISANYM WYSLAC ZGLOSZENIE ITD .

STRONA KURSY ELEKTRYCZNE TO WWW.BLUSOK.CO.UK , POCZYTAJ NA STRONIE. NIBY TAM JEST PIERWSZE POL GODZINY ZA DARMO, JAK JA BYLEM WSZYSCY ODRAZU ZDECYDOWALI ZE ZOSTAJA.
POWODZENIA ; )

GRZEGORZ


TA STRONA TO WWW.BLUSOK.CO.UK
WEJDZCIE NA STRONKE I SPRAWDZCIE ADRES CENTRUM SZKOLENIOWEGO - TO JEST NA ACTON W LONDYNIE!

WILMOWSKI TO JEST TEN CHLOPAK, KTORY UCZY TAM OD PONAD 3 LAT.

TERAZ BEDA TEZ PROWADZIC KURSY ANGIELSKIEGIO I WYDAWAC CERTYFIKATY ESOL.

POZDRAWIAM I NIE DAJCIE SIE ZWIESC BIEDNYM SPAMEROM PODSZYWAJACYM SIE POD WILMOWSKIEGO. Chlodno TU... ZIMA?

Pogroszewski
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2009 17:25

Postautor: Pogroszewski » 23 mar 2010 18:58

TA STRONA TO WWW.SMART7.CO.UK
Biedne dzieci nie potrafia czytac tylko spamuja na prawo i lewo. Napisalem wczesniej i napisze teraz: www.smart7.co.uk !
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010 11:46 przez Pogroszewski, łącznie zmieniany 1 raz.

modlin
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2009 23:05

Postautor: modlin » 27 mar 2010 16:08

.
www.BLUSOK.co.uk

Teraz u Wilmowskiego w BLUSOK idąc na kurs 17 Edycja dostaje się kurs PAT Testing za darmo :)


Właśnie na stronie Blusok.co.uk zauważyłem, że teraz maja nowa, świetna stronkę dostępną pod adresem www.KursyElektryczne.com.

muzzy2500
Gastarbeiter
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2008 00:08

Postautor: muzzy2500 » 10 maja 2010 15:14

Witam

No to jak wszyscy tak chwala BLUSOK to tez sie dolacze, mialem rowniez przyjemnosc zrobic sobie 17 edycje i testing, zdalem za pierwszym razem jest okejka, ale fakt faktem ze samemu tez trzeba troszke w domu postudiowac
Polecam

Krol napinki z ostatniej lawki

lestek
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2009 13:04

o kursach w Blusok

Postautor: lestek » 06 wrz 2010 13:08

Witam Szanownych Forumowiczów,

Miło, że moje pytanie o kursy elektryczne doczekało się tylu odpowiedzi ;)

Rok temu poszukiwałem odpowiedniego miejsca aby zrobić kurs i zdobyć kwalifikacje 17 edycji - i tutaj dziękuję wszystkim za pomoc.
Aktualnie zdobyłem już kwalifikacje 17 Edycji jak również Inspection and Testing, pracuję sobie spokojnie zdala od hałaśliwego Londynu i sobie to bardzo chwalę.
Teraz wpadam do Londynu jedynie odwiedzić zagonionych za robotą kumpli ;)

Koniec końców Kurs 17edition zrobiłem u kolegi Michała Wilmowskigo na Acton ale niestety nie był to dobry wybór.
Miałem nadzieję, że czegoś się nauczę na tym kursie płacą w sumie £445 za całość.
Całe szkolenie kolegi Michała odbywa się na rozwiązywaniu testów egzaminacyjnych, które podejrzewam ściągnął z internetu lub zakupił od kogoś.
Faktycznie część z pytań powtórzyła się na egzaminie ale czy o to w tym chodzi?

Szczerze mówiąc to mój obecny pracodawca ucieszył się że mam kwalifikacje 17edycji i między innymi dlatego
dostałem obecną pracę jednak schody zaczęły się później jak wyszło, że faktycznie po zdanym egzaminie jestem zielony jak wiosenne jabłuszko ;)
Dużo wysiłku i nerwów kosztowało mnie późniejsze studiowanie BS7671 aby cokolwiek z tego potrafić zastosować w pracy a przecież zapłaciłem za to koledze Michałowi.

Podsumowując - jeśli potrzebujesz jedynie papier że zdałeś 17edycję to możesz skorzystać z usługi kolegi Michała Wilmowskiego, egzamin zdasz szybko i bezboleśnie ale nieczego się nie nauczysz na jego kursach.
Jednak jeśli chcesz się czegoś naprawdę nauczyć aby być przydatnym dla swojego pracodawcy to trzymaj się z daleka od tego Pana.
Kolega Michał jeszcze nikogo i niczego nie nauczył na swoich kursach.

Do kolegi Muzzy2500:
Rozumiem, że załapałeś się na promocję ze szkoleniem PAT testingu. Mam w pracy kolege, który też skorzystał z tej prmocji.
Problem w tym, że kolega mój po szkoleniu nie ma fioletowego pojęcia o robieniu PAT, co już zauważył nasz boss i kolega zamiast na testowaniu wylądował na przeciąganiu kabli ;)
Z tego co opowiadał to PAT kolegi u Michała polega na godzinnej pogawędce na temat jak wygląda podręcznik do PAT oraz jakie są pytania na egzaminie.
Nie ma mowy o robieniu prawdziwych testów czy wypełnianiu dokumentacji co jest podstawą wykonywania tej pracy.
Jeśli potrafisz robić PAT i dokumentację to nie potrzebujesz papieru, jeśli masz papier a nie potrafisz testować to i tak nie będziesz wykonywał tej pracy.

Co ciekawe w tej promocji godzinna pogawędkę masz za darmo ale za egzamin musisz już zapłacić £130 więc czy warto?

Pozdrowienia
Lestek

lestek
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 kwie 2009 13:04

17 Edycja Fast Track w Blusok

Postautor: lestek » 06 wrz 2010 17:34

Właśnie po skończeniu pisania postu zerknąłem na strone kolegi wilmowskiego i widzę następny smaczek: 17 Edycja Fast Track!

Ciekawe czy tym razem kolega Michał będzie na zajęciach prezentował pytania w trybie fast? ;) A może do skończenia kursy wystarczy deklaraccja gotowości jego uczestników do zdania egzaminu?

Koledze Michalowi proponuję zrobienie następnego kursu pt: "17edycja w 15 minut" - i to bez wychodzenia z domu - wystarczy że chcesz zostać elektrykiem i jesteś - trzeba tylko zapłacić. A potem radź sobie sam.

Pozdrowienia dla pseudo nauczycieli.

Lestek

zzibi
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2010 14:11

Kursy

Postautor: zzibi » 11 wrz 2010 14:26

Cześć Wszystkim,
Pisze tu, ponieważ właśnie jestem na kursie Testing and Inspection u Michała w firmie Blusok na Acton i nie moge uwierzyć w to, co napisał Lestek.

Może ja opiszę, jak wyglądała moja droga, jeśli chodzi o elektrykę w UK:

- z zawodu jestem mechanikiem, skończyłem technikum w Polsce. Niestety w moim fachu ofert pracy w UK zbyt wiele nie ma – profile tego zawodu za bardzo się różnią (nie jest to niestety mechanika samochodowa). Postanowiłem sie przekwalifikowac – wybór padł na elektryka.

Najpierw odwiedziłem angielskie college – w skrócie: polecam bardzo wszystkim, którzy maja 3 lata czasu na edukację. Ja mam dziecko w drodze i nie bardzo możliwości, by spędzać czas w szkole. Okazało się, że można inaczej – koleżanka mojej żony ma chlopaka, który pracuje jako elektryk w Londynie i to on dał mi namiary na Michała, czy jego firme Blusok. Poczytałem na jego stronce www.kursyelektryczne.com co i jak i się zdecydowałem.

Już na wstępie Michał powiedział, że jego kurs 17 edycja – to sposób na zdanie egzaminu i zdobycie angielskiego certyfikatu City&Guilds 2382:
Na tym kursie nikt się nie nauczy być lepszym elektrykiem – po prostu chodzi o papier.
Jak on to nazwał: „Tu się nauczysz jak wjechać na egzaminie do zatoczki by dostać prawo jazdy. Jak dobrze prowadzić samochód nauczysz się, gdy bedziesz miał auto i zaczniesz nim jeżdzić”

I to jest chyba cała prawda – pisze to dlatego, bo widzę Lestek, że albo nie zrozumialeś, że przyszedłeś po angileski certyfikat, albo wcale tam nie byłeś i opowiadasz historie.

Jeśli ktoś wmawia Wam, że podczas 10 godzin zajęc lekcyjnych nauczycie się jak zaliczyć 17 edycję i jeszcze jak wykonywać praktyczną robotę elektryczną, to sprwdzcie dobrze o co chodzi – bo ja nie wiem jak to ma byc wykonalne?

U Michała owszem są kursy, na których nauczysz sie jak wykonywać instalacje elektryczne:
ja zrobilem Elektryka Początkującego , gdzie na czwartch zajęciach dostałem fuseboard do skręcania. Dla tych nie w temacie to skrzynka bezpiecznikowa wraz z bezpiecznikami – na kursie byla ona przykręcona do drewnianej płyty i tworzyła mini instalację elektryczną wraz z jednym przełacznikiem do światła, dwoma gniazdkami i mała lampką. Na jednego kursanta byla jedna taka instalacja. Mieliśmy do wyboru różne przekroje kabli, narzędzia – to ja nazywam praktycznymi zajęciami. Z tego co wiem, to jedyne miejsce, gdzie są takie zajęcia po polsku.

Inny kurs praktyczny to Domestic Installer – na kursie nie byłem, wiem tylko, że chodzi o robienie pomiarów i wypisywanie certyfikatów, by się zarejestrować w NICEIC jako Domestic Installer, co daje możliwość certyfikowania własnych prac elektrycznych w domach mieszkalnych.

Jak na początku pisałem jestem obecnie na kursie Testowanie i Inspekcja w Blusok na Acton:
- 6 spotkań po 2 godziny do przygotowania na egzamin pisemny i 2 spotkania po 2 godziny do egzaminu praktycznego. Uczymy się szukania błędów i robienia pomiarów na dużych instalacjach 3-fazowych (znowu zajęciach na instalacjach z miernikami itd).

Ok, rozpisałem się już bardzo... ale tak do Lestka jeszcze – jeśli zaczniesz od legalnego przeciagania kabli na budowie, to i tak bedzie lepiej, niż ja startowałem, a teraz robie juz Testing. Powodzenia!

Pozdrawiam
Zibi

zzibi
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2010 14:11

PAT Testing (do Lestka)

Postautor: zzibi » 11 wrz 2010 14:30

Sorry, zapomnialem o czymś jeszcze Lestek:

Na promocji PAT-Testing byłem: to 3-godzinny kurs teoretyczny, kurs był darmowy; Dość intensywny szczerze mówiąc – w 3h napakowane dużo informacji.
I znowu chodzi o certyfikat: wiecej papierów w ręku – większa szansa na prace w dużej firmie. Kurs byl ZA DARMO. Egzamin jest płatny ale nie jest obowiązkowy – jeśli nie chcesz, nie musisz go zdawać, a to czego się dowiedziałeś to Twoje.
Na kursie nie było częci praktycznej – wiec tylko certyfikat, troche szkoda mi było - ale za darmo chyba nie można więcej oczekiwać?

O co chodzi z 17 edycja FASTTRACK nie mam pojęcia, wiec nie mogę napisać.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron