Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
birdspider
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2009 16:38

Studiuje ktoś lub studiował w UK bez polskiej matury?

Postautor: birdspider » 14 sty 2009 16:46

szukam osób, które tak jak w temacie napisałem studiują bądź studiowały w UK bez polskiej matury. Chodzi mi głownie o osoby, które studiują w ogóle bez matury jak i takie, które zdały angielską maturę.

Wiem, że w pewnych sytuacjach jest możliwe takie studiowanie i chciałbym troszkę porozmawiać, dowiedzieć się czegoś więcej od kogoś kto osobiście miał taką możliwość.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011 08:27 przez birdspider, łącznie zmieniany 1 raz.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 14 sty 2009 17:50

Ile masz lat? To podstawa.

Po ukonczeniu 21 lat mozesz studiowac jako tzn "mature student" - wtedy pod uwage brane jest "doswiadczenie zyciowe" i nie jest potrzebna zadna matura.

Rowniez mozesz studiowac tutaj po roku zerowym - moze to byc nazywane "Foundation Year" albo "Access Course".

Kazda uczelnie udzieli Ci informacji - jezyk zakladam znasz?

birdspider
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2009 16:38

Postautor: birdspider » 14 sty 2009 18:55

na razie się rozeznaje w temacie. Mam nawet 23 lata. Mój angielski może nie jest jeszcze wystarczający do swobodnego studiowania ale myślę go jak najszybciej podszkolić. Interesuje mnie to np jak wygląda głównie podanie, jakie dokumenty trzeba mieć. Czy wymaga się jakiś specjalnych referencji, motywacji, konkretnego stażu pracy. Bo np. w Niemczech trzeba kilkuletnie udokumentowane doświadczenie w pracy.

a swoja drogą i tak i tak będę wysyłał maile z zapytaniami do uczelni.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 15 sty 2009 03:13

Zalezy do kierunku i od szkoly.

Czesc bedzie chciala test a zngielskiego i matematyki, czesc zasugeruje rok zerowy (foundation year lub access course).

W Londynie, dobra uczelnia dla doroslych ktorzy chca studiowac wieczorowo jest Birkbeck:

www.birkbeck.ac.uk

Podlega pod London University wiec dobra szkola, kursy sa wieczorowe - studia trawja 4- 5 lat po 2-3 wieczory w tygodniu.

Wiekszosc uczelnie prowadzi swoje wlasne access kursy lub foundation kursy - po takich kursie masz automatyczny wstep na studia ktore Cie interesuja.

Powodzenia

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 15 sty 2009 03:48

Znalazlam cos:

http://www.bbk.ac.uk/study/ug/foundatio ... index.html

To sa przewaznie kursy roczne, wieczorowe - dla tych ktorzy nie spelniaja "normalnych" warunkow do przyjecia na studia a maja ponad 21 lat.

Te sa w Birkbeck ale kazda uczelnia takie prowadzi (no, praiwe kazda - niektore maja umowy z COllege jakims i Colege im to prowadzi).

zakrecona02
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 02 wrz 2013 08:39

Postautor: zakrecona02 » 02 wrz 2013 08:40

Mam ukonczone 21 lat ale skonczone tylko gimnazjum. Jak bez matury to moze i byc bez liceum? Moze byc po gimnazjum czy musi byc liceum ale bez matury? Bo nie wiem wlasnie czy zapisywac sie na ukonczenie liceum eksternistycznego na ten rok czy nie jest to konieczne.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 wrz 2013 11:38

Warunkiem zakwalifikowania jako "mature student" jest wiek - nie zadne wczesniejsze szkoly.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 wrz 2013 11:48

zakrecona02 pisze:Mam ukonczone 21 lat ale skonczone tylko gimnazjum. Jak bez matury to moze i byc bez liceum? Moze byc po gimnazjum czy musi byc liceum ale bez matury? Bo nie wiem wlasnie czy zapisywac sie na ukonczenie liceum eksternistycznego na ten rok czy nie jest to konieczne.



zdaje sie mowa byla o studiowaniu, na uniwersytet bez matury sie nie dostaniesz tak z ulicy rzecz oczywsta, ale jesli masz na mysli uczenie sie, to tak mozesz bez poprzednich kwalifikacji w twoim przypadku isc na roczny kurs, o ktorym pisalam na forum wielokrotnie, ten kurs nazywa sie access course i konczy sie on tak jakby matura, choc nie jest to taka typowa matura, ale dostajesz punkty po ukonczeniu. W trakcie kursu aplikujesz na uniwersytet jaki chcesz i potem jak zdasz egzaminy koncowe po ukonczeniu kursu, te punkty wysylane sa do uniwersytetu przez UCAS, czyli tak samo jak po maturze sie sklada podanie do uniwersytetu.

Jak nie masz poprzednich kwalifikacji ale ukonczysz kurs to znaczy, ze nadajesz sie do studiowania, moze nie dostalbys/ dostalabys sie na jakis najlepszy uniwersytet ale taki normalny napewno by przyjal, wiec grunt to zaliczyc ten access i pozdawac egzaminy koncowe. Ale jesli bedziesz chodzic na zajecia to zdasz. Kurs ten jest o tyle dobry, ze prowadzacy wszystko wlasciwie za ciebie robia jesli chodzi o aplikowanie na studia, tak wiec o wiele rzeczy moglabys sie poradzic i zapytac.

iwonabatorska
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2017 20:00

Re: Studiuje ktoś lub studiował w UK bez polskiej matury?

Postautor: iwonabatorska » 30 sty 2017 20:03

Cześć :)
A jak wygląda sytuacja w momencie braku angielskiego? Mój angielski nie jest komunikatywny, ale chce rozpocząć naukę w UK, czy jest możliwość rozpocząć ten rok zerowy z kiepskim angielskim? Żeby w trakcie trwania roku dobrze go opanować?


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości