Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
matteusz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2008 18:28

Ucze się w collegu, czy są możliwe studia w Polsce po tym?

Postautor: matteusz » 11 paź 2008 18:31

Mam pewne pytanie. Ucze sie w collegu ( robie BTEC First Diploma in Health and Social Care) potem bede robił National Diploma. I mam pewne pytanie czy o tym bedzie możliwe studiowanie w Polsce (zaznaczam także ze mam GCSE zdane takze w Anglii)


Dziekuje z góry.

iwcia87
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2008 17:40

Postautor: iwcia87 » 10 lis 2008 20:36

Witam
ja robilam A-levels. Chcialam w Polsce zaczac stomatologie i zadzwonilam do Uniwersytetu jagiellonskiego z zapytaniem czy moge sie ubiegac.
I co mi powiedzieli??Prosze zdac Polska mature:(
I tak teraz studiuje sobie w Glasgow. I szczerze powiem bardzo sie z tego ciesze bo jak slysze od znajomych co z nimi w Polsce wyprawiaja na UJ to az drze.

W Twojej sytuacji polecam zadzwonic do uniwersytetow, ktore cie interesuja i po prostu zapytac

powodzenia

matteusz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2008 18:28

Postautor: matteusz » 11 lis 2008 13:00

powiem tak: pisalem do pewnych uczelni i dowiedzialem sie ze bede mogl sie dostac na kierunki ktore mnie interesuja, nawet jesli bede musial na przyklad robic polska mature tj. Liceum Uzupelniajace nie mam z tym zadnych problemow...jak pewnie Ci jest wiadomo UJ nie cieszy sie dobra reputacja wsrod studentow i na wielu forach mozna spotkac sie z bardzo wieloma negatywnymi opiniami na temat tej uczelni...
Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

iwcia87
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2008 17:40

Postautor: iwcia87 » 12 lis 2008 09:53

Zycze Ci powodzenia i mam nadzieje ze Ci sie uda.

Pozdrawiam

ciapek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2008 21:04

Postautor: ciapek » 18 lis 2008 21:20

witam!
w tym roku zaczelam robic dwa AS w przyszlym automatycznie beda to Alevels. mam polska mature ale za slaba na dzienne studia. na stronie internetowej np. uniwersytety warszawskiego. wyraznie jest napisane ze zagraniczne certyfikaty , ktore dopuszczaja na wyzsze uczelnei sa akceptowane. Musza byc jedynie ulec NOSTIFIKACJI ( przetlumaczenie u natarjusza lub w konsulacie) napewno z dopisem ze te uprawnienia pozwalaja na wyzsza edukacje.
Uczelnie moga tez sprawdzac znajomosc jezyka polskiego, przydatne jest wiec miec A levels z jezyka polskiego.
BTEC jest rownowazne do A levels wiec nie powinno byc problemow.

p.s moze sie przeciez zdarzyc tak ze panie z recepcji sa niekompetente, nie znaja dobrze prawa, lub wszystkich zasad rekrutacji

pozdrawiam.

iwcia87
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2008 17:40

Postautor: iwcia87 » 30 lis 2008 21:36

Polecam organizacje NARIC
oni tlumacza poziomy osiagnietych kwalifikacji

Tylko ze troche drogo
bodajze 40 badz 50 funtow chca

ale jak sie beda czepiac mozna im wyslac certyfikat od nich

sheepka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2009 23:37

Postautor: sheepka » 18 mar 2009 23:45

Hej! Mam pytanie... otóż uczę się w collegu już drugi rok... Art and Design, jednocześnie robię A-level i National Diploma. W tym roku chciałabym wrócić do Polski. Czy mogłabym studiować na polskiej ASP? Czy te świadectwa jakie będę miała wystarczą? (oczywiście po nostryfikacji) Czy jednak trzeba mieć polską maturę? Z góry dziękuję;)

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 19 mar 2009 11:01

Sheepka!

http://www.asp.waw.pl/menu.aspx?MENU_ID=4

wejdz w zakladke Regulamin Rekrutacji, zalacznik 10 mowi o zatrudnianiu obcokrajowcow z miedzynarodowymi swiadectwami

Tylko teraz niewiem czy potraktuja cie tam jak "cudzoziemca" czy jako Polka bedziesz jednak musiala zdac polska mature

Radzilabym ci zadzwonic do dziekanatu ASP w jakimkolwiek miescie i sie ich o to zapytac

Powodzenia!

sheepka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2009 23:37

Postautor: sheepka » 19 mar 2009 14:15

Dziękuję Kaslawka za odpowiedź;) no i za stronkę;) przeczytałam sobie... no ale ja obcokrajowcem nie jestem... i niby mam ten odpowiednik polskiej matury, tylko boje się, że mogą go mimo to nie uznać:( a polska matura... eh w takim razie zmarnowane lata;/ bajzel w tej Polsce trochę;/ konkretnie interesuję mnie ASP w Gdańsku. W tym miesiącu wybieram się do Polski, więc przejdę się do dziekanatu i popytam. Mam tylko nadzieję, że trafie na miłe kompetentne osoby.
Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam:)

wojtekowski
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2017 10:12

Re: Ucze się w collegu, czy są możliwe studia w Polsce po tym?

Postautor: wojtekowski » 26 sty 2017 11:07

Witam,

Także mam plany wrócić do Polski na studia, specyficzne Politechnikę Poznańską. Niestety popełniłem błąd związany z matura, po prostu wybrałem kierunki które nie były rozpatrywane w Polskich uniwersytetach.. Więc sobie posiedzę o rok dłużej :)

Chciałbym iść w kierunku Informatyki, specyficznie sieci komputerowe, zabezpieczenia, bazy danych i podobne. Na samym początku myślałem o studiach tutaj, w UK, jednak nie mam zamiaru mieć dług to reszty mojego życia, jak osoby które mi są znane. Informatyka na Politechnice w Poznaniu jest moim zdaniem perfekcyjnym kursem, oferują tematy które są nawet interesujące, oczywiście wszystko nie dla wszystkich ktoś może mieć inne zainteresowania - ale do tematu...

Aby się dostać w PL na byle jaki uniwersytet to potrzebna jest matura z Matematyki, Polskiego. Później dochodzą pozostałe tematy ścisłe n.p. Chemia, Biologia, Fizyka, Informatyka, Geografia fizyczna oraz Astronomia.

Ja akurat podjąłem się brytyjskiej matury a Matematyki, Polskiego oraz Applied Science (czyli Chemia, Biologia oraz Fizyka - ALE uniwersytety w PL patrzą na to jako tylko jeden kierunek). A więc tak, Polskie szkoły w Anglii są wspierane przez polski urząd (jednak słyszałem że 2016 był ostatnim rocznikiem wspierany pod pryzmatem pieniężnym). Ja robiłem mature z Polskiego oferowaną przez AQA (Unit 1 czyli poziom AS1) w Polskiej szkole jednak moim zdaniem wstawanie co sobotę o 7 rano nie było tego warte, "tyle się w tej szkole uczyłem" że aż śmiech na sali - mogłem się nauczyć więcej w dwie godziny niż siedzieć tam 5-6 godz. W tym roku postanowiłem zarejestrować się prywatnie na egzamin AQA Unit 2 (czyli AS2, aby mieć pełną mature), tematów troszkę jest ... ale wszystkiego można się nauczyć :) - Poszedłem prosto do administracji w moim Sixth Formie, powiedziałem że chce się podjąć egzaminu Unit 2 z Polskiego i bez problemu zostałem zarejestrowany oczywiście nic za darmo.. Koszt takiego egzaminu poniósł mnie 140 funtów jednak to jest totalnie tego warte bo koszty w polskiej szkoły były znacznie wyższe!

Niestety obudziłem się akurat na ostatnie dzwony z powrotem do PL, matematykę AS1 +AS2 będę musiał zdać w jeden rok - czyli dużo pracy mnie czeka :/

Co mam:
-AS1 z Fotografii
-AS1 z Media Studies (Studie mediów?)
-BTEC Certificate in Information Tech
-AS1 z Polskiego
Co będę miał(*) lub już robię(-):
-AS2 z Media Studies..
-Extended Certificate in Applied Science (rozszerzony certyfikat nauk stosowanych)
-BTEC Sub-dip in IT (sieci komp)
-AS2 z Polskiego
*Matematyka (2 lata w 1 rok)
*Drugi rok Applied Science
*Jeszcze nie wiem jak to z czasem będzie, nie za super podejrzewam, chce zrobić kolejny BTEC sub-dip z informatyki (programowanie) aby dostać Dyplom poziomu trzeciego.

A więc jeśli czytasz to i jeszcze nie jest za późno aby zmienić swoje opcje, skontaktuj się z Uniwersytetem w Polsce (w PL nie ma punktów UCAS!) i zobacz wymagania twojego kierunku np. informatyka albo projektowanie. Także polecam zrobienie nie tylko matury z Polskiego ale mature brytyjska czyli A-Level English / English Language bo to też jest dużo warte nie tylko na Uniwersytet ale do przyszłego biznesu lub pracy.

No i powodzenia! :)

elabarbara
Gastarbeiter
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2017 18:34

Re: Ucze się w collegu, czy są możliwe studia w Polsce po tym?

Postautor: elabarbara » 01 kwie 2017 08:12

Witaj. Nie ma żadnych przecież przeciwwskazań do studiowania w Polsce. Jeśli szukasz dobrej uczelni to mogę Ci polecić Akademię AHE w Łodzi. Moja córka zapisała się na studia ekonomiczne i myślę że wybrała dobry kierunek. Ekonomista to zawód uniwersalny. Ma szanse pracować na stanowiskach finansowo-księgowych, również w dużych bankach i innych instytucjach finansowych.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron