Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
dziubasek82
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2017 16:57

35 lat bez matury z chemii i biologii NA STOMATOLOGIE?! - czyli z serii CZY CUDA SIE ZDARZAJA?

Postautor: dziubasek82 » 06 lip 2017 18:29

Hej.
Mam 35 lat, od 11 lat mieszkam w UK i jestem z wyksztalcenia technik ekonomista - finanse i rachunkowosc. Zdawalam wtedy w Polsce stara mature z matmy na 4ke i polskiego i historii na 3ke.
Oceny średnie na jeża, poniewaz za gówniary mialam ważniejsze sprawy; np znajomi i imprezy :|

Przez wszystkie te lata zawsze plułam sobie w brode, ze nie poszlam na studia, lecz raz, ze niebardzo wiedzialam co bym chciala studiowac, dwa, ze pochlonelo mnie zycie codzienne: praca, kursy, imprezy, zwiazki, inne plany.
Musialo minac tyle lat bym sie wreszcie obudzila...i to...z reka w nocniku!

Nagle jasnie wielmoznej pani w wieku 35 lat zachcialo sie... STOMATOLOGII !!!
- Wiem, wiem, wiem... - tylko mi tu bez hejtów, bo sama dobrze wiem jakie to żenujące...
Na swoją obronę od razu zaznaczę, że jest masa ludzi, ktora jest po 50tce i studiuje - wiec chcieć to móc.
Zresztą ponoć wszystko jest możliwe gdy się bardzo chce.

U mnie w Ekonomiku nie było takich przedmiotów jak chemia i biologia, automatycznie nie mialam z nich matury. Zreszta nie wiedzialam, ze bede chciala isc na stome.

Wiem, ze nic samo sie nie zrobi i że stawiam czoła ciężkiemu zadaniu wymagajacemu ode mnie duzo poswiecenia i nauki, ale jestem zdecydowana poswiecic caly rok tylko i wylacznie na intensywna nauke dzien w dzien by zdac mature jeszcze raz.

Chcialabym by mnie przyjeli np chociaz na Foundation year, gdzie po zdaniu wczesniej ustalonych egzaminow zapewnia mi miejsce na 1 roku.

Ok, do rzeczy:
Pytanie brzmi: Czy to w ogole jest jeszcze mozliwe?

Czy istniejà tu w UK polskie (byloby latwiej) KONKRETNE INTENSYWNE kursy przygotowawcze do matury i czy moglabym np za rok zdac mature jeszcze raz tylko z rozszerzonej biologi i chemii? Googlowałam, ale znalazłam tylko online kursy. I moze jeszcze pewnie trzeba angielski? Bo moj certyfikat z ESOL Advanced to pewnie za malo... czy mam szansę w moim wieku? Po studiach bede 40chą hehe :mrgreen:

Co sądzicie, za pozno? Nie mozliwe? Jakieś doświadczenia?
Czy ktoś służy jakąś konkretną radą?
Tylko bez hejtów ani zbędnych komentaży please.

Pozdrawiam

Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości