Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
girlsixx
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2015 19:24

Pomoc w kontakcie z North/East disability needs team

Postautor: girlsixx » 08 sie 2015 15:47

Witam
Jestem samotna mama niepelnosprawnej (epilepsja, heterotopia lewego plata mozgu) z tzw learning diffculties 13letniej dziewczynki. (corka przyjechala do Anglii 2 dni temu, poniewaz moi rodzice ze wzgledu na stan zdrowia nie byli w stanie sie nia dluzej opiekowac)) Mam ogromny problem z porozumieniem sie z teamem zajmujacym sie konsultacjami dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poniewaz moge zrobic to tylko telefonicznie. W lokalnym Spelthorne council dostalam telefon do departamentu edukacji gdzie Pani przyslala mi na poczte dwa linki , w tym link do formularza na podstawie ktorego moge wnioskowac o miejsce w szkole dla corki, klase 10ta. Nie ma pojecia jak to zrobic oraz w jakiej szkole szukac tej 10 klasy?

Jako ze corka jest niepelnosprawna oraz nie mowi po angielsku powiedziano mi ze zanim zaaplikuje o miejsce w szkole musze skonsulatowac dziecko ze specjalnym teamem. Otrzymalam numer tel do teamu ktory zajmuje sie takimi przypadkami. Zadzownilam tam, niestety poleglam jezykowo. Pani po drugiej stronei sluchawki probowala przedyktowac mi adres strony www na ktoej musze wypelnic jakies formularze celem zabookwania spotkania/konsultacji tego teamu z moja corka i doradzenia mi jak szkole wybrac oraz stwoarzenia dla niej specjalnego care planu do szkoly. Niestety poleglam jezykowo i biurokratycznie.

Nie zrozumialam za bardzo dokladnej instrukcji krok po korku jaka strona, zaczynajaca sie na http://www.f... o ile dobrze zrozumialam, jakie formularze wypelnic, oraz gdzie je znajde? Numer na ktory dzwonilam to 01737737940 (czynny 9am-5pm).

Chcialam prosic o pomoc.
Moze ktos przechodzil juz popdobna procedure i moglby mnie poratowac instrukcjami? Niestety nie stac mnie na tlumacza, i stoje w obliczu tzw become homless z moimi dzieckiem, ale moze wsrod Panstwa znalazl by sie ktos, kto w miare plynnie wlada angielskiem i z dobrego serca poswiecilby kilka minut swojego cennego czasu i zadzwonil pod ten numer i poprosil o wyslanie instrukcji na moj email ewa.szczypiorska@wp.pl.. albo dowiedzial sie raz jeszcze jak zorganizowac takie spotkanie /konsultacje dla dziecka z padaczka i learning difficulties, zdobyl poprawny adres strony oraz sciezke do formularzy ktore musze wypelnic? Nie znam tu nikogo, nie mam zadnych znajomych, czy przyjaciol, nikogo , kogo moglabym poprosic o pomoc.

Bylabym z calego serca zobowiazana, jesli moja sytuacja finansowa poprawilaby sie jestem w stanie zaplacic za pomoc jakas niewielka kwote.

Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości