Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
AlexScott
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2014 21:36

Studia w UK bez matury?

Postautor: AlexScott » 22 lis 2014 21:55

Witam!
Bede pisala bez polskich znakow- wybaczcie.
Zastanawiam sie nad studiowaniem w UK juz od dluzszego czasu ale sa pewne okolicznosci odrozniajace mnie od wiekszosci uczniow aplikujacych na takie studia.
Dokladniej mowiac (piszac) nie mam i parawdopodobnie nie bede miec polskiej matury (moj wybor). W Lutym tego roku wylecialam do USA. Ucze sie w High School na poziomie 11th grade. Teoretycznie powinnam byc Seriorem (12th grade), mam 18 lat jednak nie posiadam tzw. kredytow (w polskich szkolach po prostu nie mamy czegos takiego) ktore umozliwilyby mi nauke w ostatniej klasie oraz, co za tym idzie, graduation (czyli dyplom ukonczenia szkoly sredniej). I tutaj pojawia sie problem.
Mam 18 lat, 2 lata polskiego liceum i prawie rok Amerykanskiego ( z ocenami bdb, cel), za miesiac zdaje egzamin ACT, jestem pracowita, ambitna i zdeterminowana, ale nie mam polskiej matury. Co prawdopodobnie skresla mnie z listy wiekszoci uczelni.
Bardzo zalezy mi na rozpoczeciu studiow na rork 2015/16 i wiem, ze moglabym wrocic do polski, powtorzyc ostatnia klase liceum i podejsc do matury, ale dla mnie to jeden rok w plecy i boje sie, ze bylby to zmarnowany rok, bo wiem, ze polska matura liczy sie glownie w Polsce.
Tutaj stawiam swoje pytanie: Czy jest jakies inne wyjscie dla mnie? Jakies inne opcje? Egzaminy ktore moglabym zdac, zeby rozpoczac studia? Przypominam, ze ACT juz mam wykupiony na termin 13.12.2014.
Pozdrawiam i z gory dziekuje!
Aleksandra.

Ps. Przepraszam za ewentualne bledy. Nie rozmawialam po Polsku od dluszego czasu.

Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości