Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
asiaka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2014 20:39

Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: asiaka » 21 maja 2014 20:54

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pytanie związane z edukacją angielską. Ponieważ jestem tu niespełna 2 miesiące i niestety nie za bardzo orientuję się w tym temacie, bardzo prosiłabym o pomoc. Moja szesnastoletnia córka przyjeżdża do mnie tuż po zakończeniu pierwszej klasy Liceum w Polsce. Na początku kiedy tu wyjeżdżałam doszłyśmy do wniosku, że lepiej będzie kiedy ona skonczy szkołę w Polsce (chodzi do najlepszego liceum w moim mieście, bardzo ciekawy profil dziennikarsko-filmowy) jednak.... rozłąka jest trudniejsza niż myślałyśmy i nie wyobrażamy sobie być bez siebie :)

Prosiłabym o pomoc jak wyglądają kolejne etapy nauki w angielskiej szkole. Z tego co wyczytałam, teoretycznie wieku 16 lat kończy się obowiązkowa edukacja (High School / Secondary School) zatwierdzona egzaminami. Więc czy teraz moja córka ma zacząć naukę w College'u od pierwszej klasy (i stracić rok w polskiej szkole) oraz czy przed przystąpieniem do tej szkoły musi zaliczyc jakieś egzaminy? Dodam, że zna angielski na poziomie komunikatywnym/dobrym.
Będę wdzięczna za pomoc.

asiaka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2014 20:39

Postautor: asiaka » 21 maja 2014 21:15

Czyli do jakiej szkoły powinnam się udać? Czy mogę wstępnie zapisać ją już do jakiejś szkoły czy najpierw musi ona przejść jakiś wywiad?
Przepraszam ale tak jak napisałam, praktycznie nic nie wiem o angielskiej edukacji...
Dziękuję za odpowiedź

asiaka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2014 20:39

Postautor: asiaka » 21 maja 2014 22:47

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Hann
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2015 19:05

Re: Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: Hann » 06 lip 2015 19:29

Witam serdecznie,
Mam podobna sytuacje. Syn ma 17 lat, język angielski na poziomie intermediate, ukonczyl wlasnie pierwsza klase liceum w Polsce. W sierpniu wyjezdzamy do Londynu (oddelegowanie z firmy) na dluzej i chcialabym, zeby mogl kontynuowac nauke w sixth form. Decyzja zapadla niedawno i probujemy jakos sie zorientowac i odnalezc w temacie szkolnictwa w UK.
Bardzo ciezko znalezc jakas konkretna informacje jak powinny aplikowac osoby z zagranicy i jakie sa kryteria przyjec.
Czy oceny ze swiadectwa ukonczenia pierwszej klasy maja znaczenie przy przyjeciu? Domyslam sie, ze w lipcu wiekszosc miejsc w dobrych szkolach jest juz zajeta. Boje sie, ze mozemy nie znalezc szkoly przed wrzesniem. Czytałam, że państwo nie ma obowiązku bezpłatnie edukować młodych ludzi po 16 roku życia - czy to prawda i jak to wygląda w rzeczywistości?
Czy najlepiej isc do szkoly osobiscie czy wysylac online aplikacje?
Dodam, że będziemy mieszkac w okolicy Hammersmith.

Osoby zorientowane w temacie bardzo proszę o pomoc lub wskazówki.
Z gory bardzo dziękuje.

mkopa98
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2015 22:20

Re: Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: mkopa98 » 17 lip 2015 22:38

Mam ten sam problem. Próbowałem mailowo uzyskać informacje dot. wymagań przyjęcia do szóstej formy, ale szkoły nie chcą udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Nie wiem, które wyniki będą brane pod uwagę: z 1 kl. liceum czy z 3 kl. gimnazjum. Nie wiem też, czy mam zdawać egzaminy GCSE, czy egzaminy gimnazjalne będą wystarczające. Czy jest ktoś w stanie udzielić mi informacji na ten temat?

Hann
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2015 19:05

Re: Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: Hann » 20 lip 2015 09:41

Mi poradzono, żeby dzwonic bezpośrednio do szkol, ponieważ kazda szkola indywidualnie ustala warunki przyjęcia. W większości szkol wymagają przetłumaczonego notarialnie świadectwa z liceum, świadectwa z gimnazjum oraz testow gimnazjalnych. Bardzo ważne sa referencje ze szkoły (jeśli się da, to również z gimnazjum). GCSE raczej nie trzeba zdawać. Niektóre szkoły prosily o wyslanie Application Form razem z kopiami przetłumaczonych dokumentów. Jedna ze szkol umowila nas od razu na interview w sierpniu. Dokumenty mamy po prostu przynieść ze sobą.

Jakbys miał jeszcze jakies pytania, to smialo pytaj :)

Jola31177
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2015 17:41

Re: Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: Jola31177 » 28 sie 2015 17:46

Witam.Z postu który przeczytałam dowiedziałam się że muszę mieć przetłumaczone dokumenty,oraz referencje ze szkoły. Chciałabym wiedzieć ,czy pierwsza klasa Lo w Polsce jest brana pod uwagę w UK.Proszę o pomoc.

kaziktv
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2016 23:18
Lokalizacja: Plymouth
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd do Anglii po pierwszej klasie Liceum

Postautor: kaziktv » 23 paź 2016 23:37

W collegu w którym ja pracuje mamy specjalny kurs dla mlodziezy z zagranicy- ESOL full time ( angielski, matematyka, informatyka, employability). Po tym kursie który mozna robic do 19 roku zycia wiekszosc kandydatow jest gotowa zeby zrobic GSCE i A- levels i inne kursy.
Pozdrawiam


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości