Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: Wyjazd do Londynu po gimnazjum.

Postautor: Usercostam » 21 lis 2013 11:38

blondynek pisze:
erawiw pisze:1.Czy mogę wyjechać do UK bez rodziców i nawet gdyby,to czy jest szansa,że uda mi sie tam zamieszkać jako osobie niepełnoletniej (np. u cioci na cały rok szkolny)?

na wyjazd bedziesz musiala miec chyba zgode rodzicow; dorosla osoba w PL to osoba w wieku 18 lat - nie 16

erawiw pisze:2.Jak wygląda sprawa z egzaminami-w 3kl. gimnazjum piszę testy,czy jakkolwiek będa się one liczyły na Wyspach,czy muszę pisać jakieś specjalne egzaminy?

nie beda sie NIC liczylo na wyspach z PL dopoki matury nie zrobisz
poza tym - jak emigrantka napisala, i niejednokrotnie bylo pisane na forum - tu obowiazek nauki konczy sie w wieku 16 lat
jedyny wymog ktory bedzie - jesli chcesz kontynuowac nauke - to jezyk angielski; jesli Twoj nie jest wystarczajacy to najpierw odesla Cie na zrobienie kursu jezykowego
erawiw pisze:3.Czy jest tam cos takiego jak internat/akademik i jak można ubiegać się o zakwaterowanie tam? Istnieje szansa na zakwaterowanie za free?

nie, nie ma; akademiniki sa dopiero na studiach a zeby sie na studiach na akademik zalapac musialabys byc rezydentem UK przez 3 lata wstecz
erawiw pisze:4.Słyszałam,ze na Wyspach można legalnie pracować od 16 lat- gdzie szukać pracy oraz jak wygląda średnia stawka?

emigrantka odpowiedziala; nie utrzymasz sie samodzielnie a 'ciocia' moze miec dosc
erawiw pisze:5.Jakie szkoły są najbardziej polecane (publiczne)?


ciekawostka jezykowa: szkola 'publiczna w UK to szkola prywatna (public education/public school= private/paid for ); Ciebie interesuja szkoly 'panstwowe'; nie ma co polecac bo w Twoim wypadku - bez matury z przeniesieniem sie w ciagu roku szkolnego co najwyzej pozostaje Ci robienie kursow NVQ/BTEC itd itp a nie 'normalna' edukacja


jak emigrantka napisala - zrob mature w PL i potem mysl o przyjezdzie

w glowach sie normalnie przewraca


Nadal nie napisałyście po co jej matura. Przecież to jest do niczego nie przydatne.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 lis 2013 15:21

blondynek pisze:bo jak jej w zyciu w UK nie wyjdzie to chociaz glupi papier bedzie miala

zawsze lepiej miec mature - nawet w PL - niz nie miec nic

mysl dlugoterminowo user, a nie 'bo teraz to jej nie jest przydatne'


Dlaczego w UK miałoby nie wyjść? Z resztą po maturze nikt nikogo nie zatrudni.
Bo liczy się doświadczenie zawodowe i fach w ręku, a tego szkoła średnia nie zapewnia.
A gdyby nawet nie wyszło z tą maturą to zawsze jest czas ją zrobić - w jej sytuacji to jest po prostu zbędne.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 lis 2013 15:24

W sutuacji 16-latki twoje rady sa zbedne.

erawiw
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2013 16:28

Postautor: erawiw » 21 lis 2013 16:34

Dziękuję za naświetlenie tematu. Przeczytałam wasze posty,poszukałam trochę informacji w necie i doszłam do wniosku,że moze faktycznie lepiej będzie jeśli na razie zostanę w Polsce a Londyn będę odwiedzać w celach "rekreacyjnych" ;)

Nie rozmawiamy o doroslej (po mojemu) osobie ale o 16 letnim dziecku planujacym urwanie sie od rodziny i wyladowanie solo w Londku.

No cóż,to wszytsko nie jest po to aby wyrwać się z domu. Od zawsze lubiłam podróże a jesli miałabym możliwość zamieszkania w mieście które uwielbiam,to czemu nie skorzystac? :)

w glowach sie normalnie przewraca

Tzn? Według Ciebie chęć rozwijania się i poznawania nowych miejsc/osób to jakieś fanaberie? ;)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 lis 2013 17:09

W wieku 16 lat poznaje sie nowe miejsca/ludzi bez spierniczania sobie zupelnie przyszlosci prospektem zmywaka w "ulubionym miescie" czy skrobania kebaba u lokalnego Turka. Sa ferie/wakacje na to.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 lis 2013 18:07

emigrantka pisze:W wieku 16 lat poznaje sie nowe miejsca/ludzi bez spierniczania sobie zupelnie przyszlosci prospektem zmywaka w "ulubionym miescie" czy skrobania kebaba u lokalnego Turka. Sa ferie/wakacje na to.


Taka jest perspektywa po maturze.

zuzka000
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2013 22:27

Postautor: zuzka000 » 14 gru 2013 22:29

trochę z innej beczki, słyszał ktoś o takich kursach letnich w Anglii po gimnazjum?

alala
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2013 11:43

Postautor: alala » 15 gru 2013 11:46

Moja przyjaciółka była na czymś takim, nazywało się "lato w oxfordzie" . Wiem, że formalności załatwiała przez stronke elab.edu.pl, więc najlepiej tam wejdź i sobie poczytaj ;)

zuzka000
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2013 22:27

Postautor: zuzka000 » 16 gru 2013 09:26

Dzięki, widzę ,że jest duży wybór specjalności, więc na pewno coś dla siebie wybiorę :)


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości