Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
mad3lin3
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2013 16:03

Rytmika w angielskich przedszkolach

Postautor: mad3lin3 » 06 wrz 2013 16:10

Witam,
dzięki nowej ustawie MEN dotyczącym zajęć dodatkowych w przedszkolach z dnia na dzień jestem BEZROBOTNYM instruktorem/ nauczycielem rytmiki.

Chciałabym się przeprowadzić do Wlk. Brytanii, nie wiem jednak, czy jest tam taki zawód jak mój. Jeżeli tak, chciałabym się dowiedzieć na jakich zasadach działa taka współpraca. I jakich pozwoleń i dokumentów potrzebuję, by uczyć muzyki w przedszkolach w Anglii.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć? Może wskazówki, gdzie szukać?

Dopiero od wczoraj szukam na ten temat informacji dlatego proszę o wyrozumiałość.

Mejlik
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2013 08:19

Postautor: Mejlik » 04 paź 2013 08:27

Cześć :)

Moja siostra ma w Anglii córeczkę 11 lat - i w jej szkole uczą się rytmiki. Ja na Twoim miejscu rozwinął bym kursy nauki dla dzieci w tym kierunku, tam sa bardzo popularne zajęcia z muzyką.

ostatnio też słyszałam, że uczyli się pozytywnego afirmowania i dostali płyty CD z afirmacjami Hepika - tak więc sam widzisz, że naprawdę tam stawiają na rozwój dziecka i kreatywności.
Dlatego jeśli tylko znasz język to bez problemu znajdziesz pracę w szkole idź o krok dalej i stwórz własny gabinet i organizuj takie zajęcia dla mniejszych grup - sprawdzi się jeszcze lepiej :)

mad3lin3
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2013 16:03

Rytmiczka szuka zatrudnienia w przedszkolach w UK

Postautor: mad3lin3 » 19 sie 2014 11:32

Witam,

no więc dałam szansę i sobie i rządzącym. Cały czas robiłam research. Przeczekałam rok, ale czas na zmiany.

Szukam w internecie opinii lub komentarzy instruktorów, którzy wyjechali z naszego pięknego kraju do UK i prowadzą tam zajęcia dodatkowe.

1. Czy muszę wyrobić QTS by pracować jako nauczyciel/ instruktor rytmiki?
3. Czy zatrudnią mnie bezpośrednio, czy muszę założyć działalność?
4. Gram na pianinie, spiewam, piosenki angielskie przygotuję, zabawy przetłumaczę. Czy jeszcze jakoś powinnam się przygotować?
4. Jakie są stawki za jednostkę zajęć?

Jeżeli nie w zawodzie, to jaką inną pracę mi doradzicie na początek? Myślałam o nauczaniu muzyki w szkołach, jednak najpierw muszę podszkolić język, by mówić biegle.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź
M.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron