Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
stadrom
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2012 22:35

Studia rok po zdaniu matury-własny scenariusz

Postautor: stadrom » 09 mar 2013 14:10

Witam,
Mam pytanie odnośnie takiego scenariusza, mianowicie teraz mam 19 lat
i w tym roku pisze mature. Jednak przegapiłem terminy składania
papierów na uczelnie angielskie oraz obecnie mój poziom angielskiego jest raczej bardzo niski, a chciałbym studiować w Anglii. Nadmnienie tylko , ze jeżeli chodzi o mój poziom nauki to matury spokojnie zdam dość wysoko, bo zauważyłem na forach że jest takie myśle, że jeżeli ktos chce zrobic sobie przerwe po maturze np w moim wypadku na nauke jęztka to jest jakis głupszy i ma bardzo słabe wyniki z matur.

Dlatego też wymyśliłem sobię, że po maturze zrobię sobie przerwe i na rok lub dwa wyjade do Anglii uczyć się języka w praktyce i jednocześnie pracować. I teraz mam pytanie, kiedy już nauczę sie dobrze języka jak to będzie z późniejszą rekarutacją na studia? Czy uczelniom może przeszkadzać taka przerwa po szkole średniej przeznaczona na prace za najniższa krajową w Anglii? Ponieważ po samej maturze kiepsko będzie dostać jakąs konkretną prace.

Albo jak to jest z tym statusem "Mature Student", czy po 21 roku życia
juz nie można aplikować na studia jak normalny maturzysta? Tylko
właśnie jako dorosły? Czy sposób studiowania po 21 roku życia różni
sie od tego standardowego? Czy dyplom mature student jest taki sam jak swykłego studenta. Z tego co wiem to w Polsce nie ma takiego podziału, każdy pomimo wieku studiuje tak samo.
Czy po tych dwóch latach przepracowanych w Anglii mogę aplikować na studia jak maturzysta?
Pozdrawiam

dam24
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2013 21:20

Postautor: dam24 » 10 mar 2013 00:53

Czesc,
Wiec tak:
-jak zdobedziesz certyfikat (sprawdz wymagania uczelni do ktorych chcesz skladac niektore nie wymagaja certyikatow a inne tak) to bedziesz musial aplikowac przez UCAS tak samo jak miejscowi.
-Dobrym pomysem tez jest wybrac sie na rozne dni otwarte na uczelniach i sie rozpytac :)
-nikomu tu nie przeszkadza przerwa w edukacji, na uczelniach jest duzo studentow grubo po 21 roku zycia.
-to gdzie i za ile bedziesz pracowac nie ma znaczenia.
-aplikacja i sposob studiowania czy masz 19 czy 29 lat nie rozni sie niczym.
-dyplom jest ten sam :)
-mozesz aplikowac na studia po paru latach pracy, ale nie wiem o co ci chodzi z tym jako maturzysta?
a najlepiej sprawdz stronke ucas i student finance: http://www.ucas.com/
http://www.studentfinance.direct.gov.uk ... ema=PORTAL

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 10 mar 2013 10:03

Po pierwsze to dobrze kombinujesz.
Po drugie od matury masz 4 lata na rozpoczęcie studiów.
Po 4 latach będziesz musiał zrobić kurs roczny przygotowawczy do wyższej edukacji (płatny, bez szans raczej na dofinansowanie).
Dobrze kombinujesz, bo po 2 latach w UK będziesz mógł się starać o wszelkiego rodzaju dofinansowania. A jest o co się starać.
Bo poza samą pożyczką na studia, którą się spłaca po osiągnięciu odpowiedniego wynagrodzenia dostaniesz bezzwrotne granty na utrzymanie się w czasie nauki. W tym czasie naturalnie będą ci przysługiwać takie benefity jak Housing Benefit, czyli mówiąc prosto, za mieszkanie płacić będzie państwo.
Podjęcie pracy i nauki języka na tutejszych kursach da ci bardzo dużą wiedzę co do życia w UK oraz może podnieść poziom języka.
Niestety, co do kursów językowych to są płatne. Dwa lata wstecz były jeszcze darmowe dla osób o niskich dochodach, dziś już tylko dla osób będących na zasiłkach. Kurs ESOL czyli oficjalny kurs j. angielskiego dla obcokrajowców. Koszt jednego roku ESOL to ok. 500 funtów.
Generalnie zdrowo myślisz i podoba mi się twoje podejście do sprawy.
Zdecydowanie więcej możesz otrzymać w UK niż w Polsce. Poza tym same studia inaczej się widziane w UK a inaczej traktowane z Polski.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 11 mar 2013 10:55

po 2 latach w UK będziesz mógł się starać o wszelkiego rodzaju dofinansowania.

po 3 nie po 2
nie wszelkiego.


dostaniesz
bezzwrotne granty na utrzymanie się w czasie nauki. [/b]


moglbys dostac nic pewnego.


W tym czasie naturalnie będą ci przysługiwać takie benefity jak Housing Benefit, czyli mówiąc prosto, za mieszkanie płacić będzie państwo.


studentom nie przysluguje.

Kurs ESOL czyli oficjalny kurs j. angielskiego dla obcokrajowców.



Access nie ESOL, bo access przygotowywuje do ewentualnego ILETS egzaminu jezykowego, ktorego to niektore uni maga wymagac. ESOL jest o duzo za niskim poziomem.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 mar 2013 11:17

aina24 pisze:
po 2 latach w UK będziesz mógł się starać o wszelkiego rodzaju dofinansowania.

po 3 nie po 2
nie wszelkiego.


dostaniesz
bezzwrotne granty na utrzymanie się w czasie nauki. [/b]


moglbys dostac nic pewnego.


W tym czasie naturalnie będą ci przysługiwać takie benefity jak Housing Benefit, czyli mówiąc prosto, za mieszkanie płacić będzie państwo.


studentom nie przysluguje.

Kurs ESOL czyli oficjalny kurs j. angielskiego dla obcokrajowców.



Access nie ESOL, bo access przygotowywuje do ewentualnego ILETS egzaminu jezykowego, ktorego to niektore uni maga wymagac. ESOL jest o duzo za niskim poziomem.


Wszystko pięknie, tylko czytaj ze zrozumieniem!
Cytuję samego siebie, bo widzę, że za szybko mówisz/piszesz a za wolno myślisz.
"w UK będziesz mógł się starać o wszelkiego rodzaju dofinansowania. A jest o co się starać. "
HB jak najbardziej przysługuje. Status studenta nie zamyka ci możliwości starania się o HB.
ESOL był podany, by sobie doszlifował języka, czytaj ze zrozumieniem, proszę.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości