Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Shadov3
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013 18:39

Studia ( foundation ) tution fee

Postautor: Shadov3 » 01 lut 2013 18:43

Witam serdecznie,
skladalem papiery na LCC na BA graphic and media design .
Niestety nie dostalem sie :( ale tutor zaproponowal mi foundation opcje wiec jest postep:)

Moje pytanie chodzi o pozyczke z UE. Czy jesli wezme teraz pozyczke na pokrycie kosztow = 2600 na rok to czy bede mogl wziasc pozyczke na 3 lata po tym kursie?

to wyglada tak 1 rok=2600 a pozniej 3 lata po 9000 BA degree i moze MA

Ile razy mozna brac pozyczke na studia z UE?

moja roczna wyplata to 4552 funtow

Czy da sie sfinansowac jednoroczny kurs przygotowawczy z stypediow?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 01 lut 2013 23:07

o dofinansowanie aplikuj, po co pozyczka od razu...

nie rozumiem postu, ale napisze ogolnie, ze oplacaja tylko studia licencjackie do 4 lat. tj studia licencjackie sa 3 lata, ale jak cos nie wyjdzie i trzeba powtarzac to tez placa, czyli ogolnie mozna dostac finansowanie za studia licencjackie tylko. Za magisterke samemu trzeba placic, nie ma dofinansowac, albo wlasnie pozyczki ale juz na zupelnie innych warunkach tj tak jak niemal normalny kredyt w banku. Ty sie rozni pozyczka od dofinansowania czy financial support jak to zwykle niektorzy mowia.

Shadov3
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013 18:39

Postautor: Shadov3 » 01 lut 2013 23:48

aina24 pisze:o dofinansowanie aplikuj, po co pozyczka od razu...

nie rozumiem postu, ale napisze ogolnie, ze oplacaja tylko studia licencjackie do 4 lat. tj studia licencjackie sa 3 lata, ale jak cos nie wyjdzie i trzeba powtarzac to tez placa, czyli ogolnie mozna dostac finansowanie za studia licencjackie tylko. Za magisterke samemu trzeba placic, nie ma dofinansowac, albo wlasnie pozyczki ale juz na zupelnie innych warunkach tj tak jak niemal normalny kredyt w banku. Ty sie rozni pozyczka od dofinansowania czy financial support jak to zwykle niektorzy mowia.



pozyczka jako dofinansowanie

dam24
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2013 21:20

Postautor: dam24 » 08 mar 2013 21:24

polecam linki http://www.slc.co.uk/ oraz http://www.studentfinance.direct.gov.uk ... ema=PORTAL

Ja obecnie jestem na 3cim roku studiow w Londynie i tez robilem foundation year. Dostaniesz ten kredyt na 4 lata max, a przynajmniej tak bylo jak ja skladalem :) generalnie zasada jest taka ze jesli kurs prowadzi do BSC to nie ma znaczenia czy 3 czy 4 lata. A jesli masz jeszcze jakies watpliwosci to polecam zadzwonic do nich na infolinie i sie wypytac :) Pozdrawiam

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Studia ( foundation ) tution fee

Postautor: goraluk » 12 mar 2013 11:54

Shadov3 pisze:
Ile razy mozna brac pozyczke na studia z UE?


Po ukończeniu i uzyskaniu papierów, więcej nie dostaniesz. To jest tylko na "pierwszy uzyskany stopień -degree-".
Dlatego nie warto studiować w Polsce, bo mimo, iż papier z Polski będzie traktowany znacznie niżej w UK, to w przypadku dofinansowania lub pożyczek mogą uznać, że to było jakieś tam degree z Polski i wówczas koniec. Jedynie można (sprawdzone) prowadzić negocjację i starać się wyjaśnić, że polskie degree jest traktowane w UK jak ukończenie college. Czasem to działa:) a nawet częściej niż czasem.
W przypadku studiów medycznych, finansowanie odbywa się z innego źródła, więc mając już stopień, można dostać finansowanie na medycznych kierunkach.
To jedyny przypadek gdzie dostanie się dofinansowanie na dwa kierunki.
Pozostaje system stypendialny.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 12 mar 2013 12:42

nie prawda..
nic z tego co napisales nie jest prawda, wiec nie mam tu czego prostowac..

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 mar 2013 11:12

aina24 pisze:nie prawda..
nic z tego co napisales nie jest prawda, wiec nie mam tu czego prostowac..


To fantastycznie!
A teraz podaj mi proszę gdzie mogę się starać o pożyczkę na kolejne studia - bo spodobała mi się archeologia i chciałbym to studiować, a nie mam kasy by płać za te studia. Dodam, że mam już degree zrobione na angielskiej uczelni i korzystałem z pożyczki i grantów.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 13 mar 2013 12:18

goraluk pisze:
aina24 pisze:nie prawda..
nic z tego co napisales nie jest prawda, wiec nie mam tu czego prostowac..


To fantastycznie!
A teraz podaj mi proszę gdzie mogę się starać o pożyczkę na kolejne studia - bo spodobała mi się archeologia i chciałbym to studiować, a nie mam kasy by płać za te studia. Dodam, że mam już degree zrobione na angielskiej uczelni i korzystałem z pożyczki i grantów.



ze co? :shock:

orchid666
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2012 11:47

Postautor: orchid666 » 09 kwie 2013 18:40

witam :)
mieszkam w uk od półtora roku, chodzę do collegu na angielski. w polsce mam ukończony tylko 1 semestr liceum, i chciała bym na wyspach skończyć studia. słyszałam że tutaj nie na wszystkie kierunki studiów trzeba mieć ukończoną secondary school. Czasem wystarczy jakiś kurs skończyć czy coś takiego. No i dziś natknełam się na "Tuition Fee Loan" to dofinansowanie czy pożyczkę do studiów. Chciała bym coś więcej sie na ten temat dowiedzieć, i może ktoś tu studiował bądź studiuje architekture?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :)

kornela99
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2013 21:47

Postautor: kornela99 » 17 kwie 2013 22:24

Jesli chcecie robic studia licencjackie (BA/BSc/HND/HNC) mozecie dostac pozyczke. I co roku mozecie sie starac o te pieniazki i beda one Wam przyznawane. Ale nie mozna starac sie o ta sama pozyczke na Magistra (MA/MSc/MBA)
Mozecie znalesc wiecej informacji odnosnie pozyczki na tej stronie http://pl.ed-wise.com/po380yczki-i-dotacje.html
Jestem zainteresowana by zrobic Magistra w UK i firma Edwise International bardzo mi pomogla. Maialam pelne informacje odnosnie Calego systemu studiowania w UK, Universytetow i w calym procesie samaj aplikacji nawet. I osobiscie bardzo polecam ta firme a ich strona to http://www.ed-wise.com


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości