Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Studiuj za drmo i dostań dotację?

Postautor: Tomi9 » 15 lis 2012 10:16

Coraz częściej można spotkać tego typu ogłoszenia. Chciałbym się zapytać czy ktoś wie o co chodzi? o jaki college chodzi?

link do ogłoszenia http://londynek.net/jobs/STUDIUJ+ZA+DAR ... _id=687186

Czy to kolejna ściema?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 15 lis 2012 10:24

"ogloszenie wygaslo"

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 15 lis 2012 11:12

Podobno o jakiś prywatny college na Shepherd Bush. Oferują 2 letnie darmowe studia w ich collegu i min. 11 tys dofinansowania płaconego w 3 ratach na konto. Bardzo kuszącą propozycja, ale ??

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 15 lis 2012 11:40

Tomi9 pisze:Podobno o jakiś prywatny college na Shepherd Bush. Oferują 2 letnie darmowe studia w ich collegu i min. 11 tys dofinansowania płaconego w 3 ratach na konto. Bardzo kuszącą propozycja, ale ??


...Ale zgodna z prawdą.

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 15 lis 2012 12:54

Sorry jak ktoś nie chce podać nawet nazwy collegu. po zapytaniu na forum Natychmiast usuwa ogłoszenie. No to trochę średnio zgodna z prawdą.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 15 lis 2012 12:55

Dobrze ze sam myslisz a nie sluchasz gorlauk... :roll:

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 15 lis 2012 13:07

Życie nauczyło, iż jeżeli jest coś tak piękne aż nieprawdziwe, to zazwyczaj nie jest.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 15 lis 2012 21:29

A co masz nieprawdziwego i czego taki zdziwiony? Bo w Polsce tego nie ma? A Polska to co wzór dla świata do naśladowania czy co?
Wszystko co w pierwszym poście napisane o kosztach i dotacjach to prawda.
Zadzwoń na pierwszą lepszą uczelnię i się sam dowiedź. W czym problem?
Dodam ci więcej, pożyczkę na studia (na czesne) zaczynasz spłacać dopiero jak twoje dochody przekroczą 18K na rok o odsetkach nawet nie piszmy bo nie ma o czym. Co, jeszcze bardziej nie do wiary?:))

ps. To wcale piękne nie jest tylko normalne.
Dla wielu ludzi z Polski normalność to cuda w które ciężko uwierzyć...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 15 lis 2012 22:30

goraluk pisze:A co masz nieprawdziwego i czego taki zdziwiony? Bo w Polsce tego nie ma? A Polska to co wzór dla świata do naśladowania czy co?
Wszystko co w pierwszym poście napisane o kosztach i dotacjach to prawda.
Zadzwoń na pierwszą lepszą uczelnię i się sam dowiedź. W czym problem?
Dodam ci więcej, pożyczkę na studia (na czesne) zaczynasz spłacać dopiero jak twoje dochody przekroczą 18K na rok o odsetkach nawet nie piszmy bo nie ma o czym. Co, jeszcze bardziej nie do wiary?:))

ps. To wcale piękne nie jest tylko normalne.
Dla wielu ludzi z Polski normalność to cuda w które ciężko uwierzyć...


Znowus sie tego saiderka nachlal i pie... trzy po trzy?

OP nie wierzy ze gdzies DAJA 11k za to zeby sie u nich uczyc, to nie komentarz do studenckich pozyczek baranku.....

ba ba black sheep... baba black sheep..... buahaaaaaaaaaaaaaa

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 16 lis 2012 10:45

Rozmawiałem z dziewczyną, która zamieściła to ogłoszenie. Pytałem się 2 razy czy na pewno jest tak jak opisała to w ogłoszeniu. Powiedział, iż 2 letnie studia w prywatnym collegu są bezpłatne i jeszcze dostanę dotację min 11 tys wypłacaną w 3 ratach na moje konto osobiste. Jak mam dzieci to więcej.
To mnie bardzo zdziwiło. Być może jakiś college ma problemy z naborem i oferuje część miejsc po kosztach albo w dumpingowych cenach. Nie mam pojęcia, bo nie chciał powiedzieć o jaki college chodzi.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 16 lis 2012 12:51

dziewczyna zamiescila post reklamujac cos, a potem ten post usunela i na dodatek nie chciala powiedziec, o ktory uniwersytet chodzilo. Domyslam sie, ze piszac o dofinansowaniu miala na mysli wlasnie te tradycyjne dofinansowania, z ktorych kazdy niemal student w Anglii,( no chyba, ze naprawde bogaty, albo niedoczytany, albo nieumiejacy poprawnie wypelniac aplikacji) korzysta. A potem zobaczyla, ze ludzie wiedza, ze aby dostac te dofinansowania wcale nie trzeba na ich wlasnie uniwesytecie sie tylko uczyc, tylko to jest dostepne dla wszystkich universytetow w Anglii i wykasowala. W Anglii nie ma darmowych uczelni, a i odwrotnie do pl to co jest u nas prywatne tutaj mowi sie publiczne i odwrotnie. Z tych wlasnie pieniedzy, ktore placisz za szkole, oni placa pensje wykladowcom itd, wiec nie mozliwe by jakies universytet uczyl za darmo.

czy kwalifikujesz sie na dofinansowanie pozesz sprawdzic tutaj:
http://www.studentfinance.direct.gov.uk ... ator/1213/

a poza tym nie sadze, by dobrym pomysles bylo wplatywanie sie w jakies szkoly, ktore raz sa raz znikaja i tak wszystko to troche czarna magia. Lepiej moze nawet pojsc do job centre gdzie mozna za darmo dzwonic, wziac nr tel do financial support i zadac te wszystkie nurtujace Cie pytania odnosnie pozyczek,i tak uzyskasz fachowa odpowiedz, kto szuka ten znajduje.
pozdrawiam

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 16 lis 2012 13:30

Fakt. Coś musiało się jej pomylić. Może źle zrozumiała po angielsku. Nie mam pojęcia.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 16 lis 2012 19:25

aina24 pisze:W Anglii nie ma darmowych uczelni, a i odwrotnie do pl to co jest u nas prywatne tutaj mowi sie publiczne i odwrotnie.


Czekaj... że co? Ze w Polsce prywatne to w UK państwowe?:))
Nie! W Polsce też de facto nie ma darmowych studiów - chyba,że w szczególnych przypadkach (stypendia). Niby są darmowe dzienne ale utrzymać się już musisz sama a to wymaga w Polsce podjęcia pracy wiec suma summarum nie są darmowe.
W UK dostaniesz pożyczkę na same czesne jak i pieniądze na przeżycie w czasie studiów ok. 11K na rok.
Czyli na koniec dnia, to w UK będą "darmowe" nie w Polsce.

Z tych wlasnie pieniedzy, ktore placisz za szkole, oni placa pensje wykladowcom itd, wiec nie mozliwe by jakies universytet uczyl za darmo.


Tak, ale wydaje mi się, że chodziło o uproszczenie, bo generalnie, nawet jak policzysz ok 9k na czesne za rok pożyczki, to spłata tego w ratach po osiągnięciu dochodów 18K jest raczej małym obciążeniem budżetu domowego. Minimalny dochód po studiach to ok. 20k na rok na start (piszemy o pracy w zawodzie).
czy kwalifikujesz sie na dofinansowanie pozesz sprawdzic tutaj:
http://www.studentfinance.direct.gov.uk ... ator/1213/

a poza tym nie sadze, by dobrym pomysles bylo wplatywanie sie w jakies szkoly, ktore raz sa raz znikaja i tak wszystko to troche czarna magia. Lepiej moze nawet pojsc do job centre gdzie mozna za darmo dzwonic, wziac nr tel do financial support i zadac te wszystkie nurtujace Cie pytania odnosnie pozyczek,i tak uzyskasz fachowa odpowiedz, kto szuka ten znajduje.
pozdrawiam

Tu zgoda, tylko jedno ale, jak ktoś chce iść na uczelnie a ma więcej niż 5 lat od matury, musi (musiał?) zrobić rok na colledge tak zwanego: access to higher education.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 16 lis 2012 19:53

jak ktoś chce iść na uczelnie a ma więcej niż 5 lat od matury, musi (musiał?) zrobić rok na colledge tak zwanego: access to higher education.


A ja myślałam, że te kursy są dla osób, które nie mają matury, przecież matura jest ważna bezterminowo.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron