Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
evikxx
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011 10:45

14 latek w szkole/ ESOL

Postautor: evikxx » 17 wrz 2012 21:56

Witam,
Przyjechałam do Londynu razem z moja 14 letnia córką. Złożyłyśmy w council application form o szkołę. Wytypowałyśmy szkoły, które nas interesują. Po dwóch tygodniach dostałam list oferujący mojej córce pre-entry ESOL w College.
Czy może ktoś z Państwa miał podobna sytuacje. Jestem trochę rozczarowana, dlaczego dziecko nie zostało przyjęte do ,, normalnej szkoły\". Czy teraz dzieci cudzoziemców nie maja prawa do angielskich szkół :?

user854728
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008 22:28

Postautor: user854728 » 19 wrz 2012 21:00

14 latek powinien uczeszczac do secondary school . Powinna Pani skontaktowac sie jeszcze raz z lokalnym urzedem council education services i wyjasnic sprawe.
Czasem poprostu nie ma miejsc w lokalnych szkolach i moze zaproponowali cos tymczasowego napewno da sie wyjasnic:)
Pozdrawiam

evikxx
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011 10:45

14 latek w szkole/ ESOL

Postautor: evikxx » 20 wrz 2012 10:35

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie dokładnie nie zorientowałam sie dokładnie w systemie edukacji. Byłam w council dokładnie wyjaśniono mi tak samo.

Idol
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2009 12:55

Postautor: Idol » 25 wrz 2012 20:37

moge polecic kursy w szkole City Lit na Holborn i na Tower Hamlets College, Poplar High Street London Borough of Tower Hamlets, E14 0AF, United Kingdom tower.ac.uk‎. Pamietam,ze tam zeby sie dostac mialem napisac krotkie wypracowanie czego sie w zyciu najbardziej przestraszylem. Kursy to wlasnie ESOL. Bylem jeszcze na liscie oczekujacych w Star Primary School i na Hackney. Angielskiego uczyla mnie w szkole sredniej w Polsce, Loren Heinz z korpusu pokoju USA. Wrocilem i nie skonczylem kursu.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 26 wrz 2012 07:26

a idol znowu pisze bzdury nie czytając pierwszego postu...

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 26 wrz 2012 08:52

ESOL... pamietam jak swego czasu lata telu chodziłem d Acton College.... jezuuu... jak przyszło do matematyki... byłem najlepszy w klasie haha a w Polsce same pały i 2 miałem. poziom to by mogli wyższy zrobić. :twisted:

:wink:

ariello
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2012 02:13

Postautor: ariello » 06 paź 2012 02:31

Witam.

wydaje mi sie to troche dziwne. Przyjechalem do Londynu w wieku ok 15 lat. Szkola przyjela mnie, jednak do klasy o rok nizszej abym nadrobil i poznal material ktory obowiazuje w Wlk. Brytanii. Prosze pamietac ze obcokrajowcy moga korzystac z pomocy specjalnych nauczycieli ktorzy sa w szkole po to aby pomagac zrozumiec material (glownie dla cudzoziemcow). Takze wszystko zalezy od szkoly, jak oni to rozpatrza. Mysle ze lepszym pomyslem byloby przyjac Dziewczynke do szkoly ale o klase nizej aby juz uczyla sie angielskiego i materialu w tym jezyku niz podstaw angielskiego.

Mozliwe ze taka decyzja byla zwiazana z poziomem angielskiego corki. Jesli jednak umie podstawy i rozumie ze sluchu to nie powinno byc problemu z przyjeciem. Mowie z wlasnego doswiadczenia.

Pozdrawiam.

Idol
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2009 12:55

Postautor: Idol » 26 gru 2013 21:05

Nie wiecie czy zapinanym na listę oczekujących w Collegu trzeba się wypisać z niej?


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości