Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
ewspa
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008 13:29

STUDIA KOSZTEM WAKACJI- STUDIA LICENCJACKIE W 2 LATA?

Postautor: ewspa » 28 maja 2011 09:17

Jedna z warszawskich uczelni wyższych wychodząc naprzeciw potrzebą rynku pracy od roku akademickiego 2011/2012 wprowadza 3 semestralną organizację roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych także w systemie e-learning. Jest to nowość na rynku Polskim ale organizacja „TRYMESTRALNEGO" roku akademickiego jest znana i stosowana od wielu lat z dużym powodzeniem w Uczelniach wyższych na terenie Unii Europejskiej a także w Stanach Zjednoczonych. Student kosztem długich wakacji można ukończyć studia licencjackie na kierunku np. Administracja czy Stosunki międzynarodowe już w 2 lata (7 semestrów), a studia jednolite magisterskie na kierunku PRAWO w 3,5 roku (11 semestrów). Data rozpoczęcia i zakończenia roku akademickiego pozostaje bez zmian (1 października– 30 września).
Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się już w drugiej połowie września wykładem otwartym co pozwala na realizację zajęć dydaktycznych przez Uczelnię w powszechnie przyjętym w Polsce 15 tygodniowym wymiarze zajęć plus wakacje. Zarówno sesja egzaminacyjna jak i sesja poprawkowa odbywa się w terminach prowadzonych równolegle zajęć dydaktycznych następnego semestru.
Uczelnia w organizacji roku akademickiego uwzględniła okres wakacyjny o łącznym wymiarze 6,5 tygodnia w tym 4 tygodnie nieprzerwanych wakacji letnich. Czy taka organizacja roku akademickiego tj. nauka kosztem wakacji spotka się w Polsce z zainteresowaniem?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 28 maja 2011 12:32

nie rozumiem tej pl edukacji :shock:

w anglii licencjata czy magistra mozna jedynie otrzymac po uniwersytecie- standard trzy lata i magister rok. Za studia obecnie placi sie ok 3 tys funtow, i albo sie nadajesz na studia albo nie. Jak sie nie nadajesz a chcesz studiowac to bierzesz jakis kurs i po roku znowu probujesz swoich sil. Polska edukacja bedzie niedlugo do niczego jak tak za byle co i w byle jakiej szkolce nie w uniwersytecie daja te tytuly. Poza tym, part -time edukacja tutaj jest o rok dluzej niz dzienne. Choc rozumiem, ze i sa dobre uniwersytety w pl, i ludzie maja naprawde po nich duzo wiedze. Szkoda bardzo, ze wyjdzie jakis tuman z prywatnej szkol gdzie ledwie przelazil i aplikuje np w anglli do pracy, tam oczywiscie okazuje sie, ze sie nie nadaje i potem nastepni maja mniejsze szanse bo juz klatwa nad polskimi graduates wisi :roll: chyba trzeba jakiego complejna zlozyc bo naprawde jakies malpy chyba rzadza tym systemem edukacyjnym itd :roll:

ewspa1997
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2011 10:01

Postautor: ewspa1997 » 16 sie 2011 10:06

Ja uważam, że taka oferta daje ogromne możliwości każdemu kto chce studiować za granicą. Z tego co się dowiedziałem, szkołą ta posiada filie w wielu stolicach europejskich, co stwarza orgom poytencjalych możliwości w kwestii rozwijania siebie, oraz w znajdywaniu pracy. LKażdy kto tylko ma taką możliwość ( bo studia nie są drogie, a ich tryb jest dostosowany dla ludzi pracujących), powinien spraewdzić ofertę jaką wysówa ta szkoła ;) Ja sam skończyłem naukę w tej szkolei polecam ją każdemu. Zupełnie obiektywnie! Pozdrawiam, Piotr

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 sie 2011 11:36

ewspa1997 pisze:....orgom poytencjalych ... LKażdy .... spraewdzić... ...wysówa ..




ewspa1997 pisze:Ja sam skończyłem naukę w tej szkolei polecam ją każdemu. Zupełnie obiektywnie! Pozdrawiam, Piotr


Powaznie? Polecasz? Bo reklame to im cieniutka robisz.. absolwencie :lol:


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości