O wszystkim na tematy prawne
DomK
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2011 11:36

Podatki UK/Polska

Postautor: DomK » 10 lut 2011 12:03

Panie/Panowie,
Temat podatkow pewnie powszechnie znany, probowalem sie zorientowac we wczesniejszych postach ale nie do konca znalazlem odpowiedzi na to co mnie interesuje, a troche tego jest jak widac po dlugosci mego wpisu
Generalnie sprawa wyglada tak ze z koncem marca 2008 po okolo 3 latach (przyjechalismy do Londynu w polowie kwietnia 2005) razem z malzonka wrocilismy do Polski. Przez 1szy rok pobytu w Anglii pracowalem jako self-employed, potem przez kolejne 2 juz na umowe o prace i co roku w trakcie pobytu w UK skladalem do HMRC tax return. Po przyjezdzie do Polski wyslalem do HMRC wypelniony formularz P85s informujac ze wyjechalem na stale z UK, ale mimo tego HMRC nadal wysyla mi tax returny do wypelnienia i nie wiem jak ich od tego powstrzymac. Returny za 2008/2009 i 2009/2010 bedac w Polsce wypelnilem nie wykazujac zadnych dochodow, w pole na dodatkowe informacje wpisujac im ze od konca marca 2008 jestem na stale poza UK, nie ma zadnych dochodow, nie przebywam wogole w Anglii itd, ale spodziewam sie ze mi znowu przesla kolejny return za 2010/2011
Pytanie nr 1- czy wiecie moze czy powieniem w jakis inny sposob niz P85s poinformowac HMRC ze od konca marca 2008 na stale opusicilem UK?
Pytanie nr 2 - czy moglibyscie polecic jakies biuro ksiegowe w UK zeby sprawdzilo poprawnosc zlozonych przeze mnie deklaracji i czy jestem ze wszytskim ok wobec HMRC?
Pytanie nr 3 - zanim opuscilismy z zonka UK urodzila nam sie corka i dostalimy na nia child benefit i mimo ze moja malzonka po opuszczeniu Anglii wyslala rowniez do HMRC formularz P85s, benefit jest nam nadal co miesiac na konto wplacany, choc przypuszczam ze nie powinien - czy przeslanie p85s nie powinno bylo spowodowac wstrzymanie benefitu?
Pytanie nr 4 - z poczatkiem tego roku polski Urzad Skarbowy przyslal mi pismo ze ma informacje ze w 2007 roku z lokaty bankowej w UK mialem odsetki i chca mi te odsetki opodatkowac w Polsce na 19% i zebym im to wykazal skladajac zeznanie podatkowe za 2007 rok rozliczajac te wlasnie odsetki - wie moze ktos czy maja prawo do tego podatku, a obawiam sie ze jak im zloze zeznanie za 2007 to im dam powod aby probowac mnie pozostale lata pobytu w UK i nie tylko za lokate ale i za uzyskane w UK dochody
Troche tego jest, ale jesli ktos moze mnie jakos pokierowac to bardzo prosze o informacje

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 14 lut 2011 09:46

w 2007 roku istnialo "podwojne" ale troche to dziwne ze chca ci opodatkowac odsetki a zarobki juz nie?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości