O wszystkim na tematy prawne
andpat3
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2011 18:35

polskie ubezpieczenie w UK

Postautor: andpat3 » 06 sty 2011 18:41

witam serdecznie mam pytanie a w sumie problem do rozwiązania firma u której ubezpieczaliśmy samochód podniosła nam stawkę za ubezpieczenie dwukrotnie chcemy sprzedać samochód przylecieć do polski i jechać do UK samochodem który mamy w Polsce problem w tym ze nie wiemy jak długo można jezdzić po Wielkiej Brytanii polskim samochodem i na polskim ubezpieczeniu proszę o pomoc z góry dziękuje :) :) :) :)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 06 sty 2011 22:07

masz prawo do przebywania na terenie UK samochodem zarejestrowanym w innym kraju , posiadając ubezpieczenie i wazne przeglady maxymalnie do 6 miesiecy w ciągu danego roku kalendarzowego

w praktyce wyglada to tak że :

[przejezdżając przez kanał lub promem dostajesz świstek w jakim dniu to zrobiłes i musisz to miec przy sobie by okazac policji na wszelki wypadek, bo to ty masz udowodnic ze nie jestes tu dłuzej niz 6 miesiecy ? a nie jak niektórzy myslą ze to oni ci maja udowadniac :)))

problem jest innego rodzaju, mianowicie jesli mieszkasz w strefie w której do pakowania potzrebujesz zaswiadczenia o zamieszkaniu / resident permit / nie dostaniesz tego jesli samochód jest na nie brytyjskich blachach...

poza tym nie lepiej zmniejszyć pojemność silnika / kupić mniejsze autko? / , albo kupić nowsze auto by zmniejszyc składkę ?
'

a tak z ciekawości dlaczego podniesli wam ubezpieczenie aż dwukrotnie? to niewyobrażalnie wysoko?... czyzby tyle wypadków ?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 sty 2011 08:53

wszystko pieknie Mareczku ale ...

If the keeper of the vehicle becomes resident in the UK, the vehicle must be immediately registered and taxed in the UK.


czyli jesli ktos juz tu mieszka powyzej 6 miesiecy to jest rezydentem wiec nie moze jezdzic tutaj polskim autem

oczywiscie jest jeszcze kwestia definicji rezydentury - podatkowa czy ksiazeczkowa ale to niech sobie juz ktos na wlasne ryzyko sprawdza

andpat3 mi po roku ubezpieczenie tez skoczylo o 100% - wystarczylo zmienic ubezpieczalnie

marek nie musisz miec 100 wypadkow zeby to sie stalo, jak wykupujesz ubezpieczenie prawie kazdy daje ci introductory discount, po roku juz go nie masz, doloz do tego np stluczke albo mandat, zmiane adresu na gorszy i masz wzwyzke a nie znizke

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 07 sty 2011 10:16

co fakt to fakt... miałem samochód zarejestrowany w Hampton... płaciłem 799 f . a przerejestrowałem sie na leyton.. i płace 1200..

hmm a jak jest z zmiana ubezpieczenia ? ja nigdy tego nie praktykowałem, a auto mam ubezpieczone w admiralu, choć teraz wiem że np e-car jest dużo tańsze...i własnie moze bym zmienił...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 sty 2011 10:26

marekleyton pisze: choć teraz wiem że np e-car jest dużo tańsze...i własnie moze bym zmienił...


Compare the market :)

Mnie ubezpieczyciel zaproponowal £1500. Po zmianie zaplacilem okolo £800 i to z gold road side assistance.

andpat3
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2011 18:35

Postautor: andpat3 » 07 sty 2011 20:11

podniesli ponieważ skończylo sie nam ubezpieczenie i je przedluzyli płaciliśmy 1200 za rok teraz przyslali nam ubezpieczenie na kwote 2100

:bita:
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 01 sty 2011 13:32

Postautor: :bita: » 09 sty 2011 02:01

Nie musisz sprzedawac samochodu, Jest wiele stron gdzie mozesz zrobic wycene swojego autka .(Ja wczesniej byłam w direct line, ale tez po roku mi stawke podniesli , teraz jestem w Tesco , i za ten sam pakiet płace 300 funtow mniej.) Confused.com ,to strona na której min.znajdziesz dla siebie najlepsze ubezpieczenie samochodu.

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: polskie ubezpieczenie w UK

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 15:21

nie ma co kombinowac lepiej kupic samochod w UK poszukac jakies ubezpieczenie za pomoca porownywarki i spac spokojnie. Ja korzystam z globalmarketcompare.com

vanessaak
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2015 12:02

Re: polskie ubezpieczenie w UK

Postautor: vanessaak » 29 mar 2015 12:14

A jakie są kary jeśli się nie przerestruje na brytyjskie blachy?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: polskie ubezpieczenie w UK

Postautor: banita » 30 mar 2015 11:09

zlomowanie


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron