O wszystkim na tematy prawne
user1725813
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2009 20:01

Podatek z Anglii - brak rozliczenia - możliwa kara?

Postautor: user1725813 » 21 gru 2009 20:08

Witam!

Mam następujący problem:

W roku 2006 byłem w anglii na jakiś okres 6 miesięcy przy czym na "legalu" pracowałem jakieś 3 tyg. Wyrobiłem sobie wtedy kartę CIS która była ważna rok do 07.2007, gdy zwalniałem się z tamtej pracy szef dal mi jakiś świstek chyba voucher na pewno nie payslip na którym było napisane coś o 130F wydaje mi się ze to był podatek jaki mi naliczono bądź odprowadzono..
Nie rozliczyłem się woogóle bo myślałem że z takich małych kwot nie należy się rozliczać bo to przecież poniżej tego ustalonego progu zarobków obowiązkowego do rozliczenia się..
I teraz moje pytanie: Czy nałożone zostaną na mnie jakieś kary za nie rozliczenie się jeżeli zrobię to teraz i ile bo czytałem ze pierwsze kary to 100F a później za każdy dzień 60 F. Czy to jest możliwe żeby przywalili mi karę np 5tys F tylko dlatego że nie rozliczyłem się z 130F?! I czy można jakoś ta karę anulować?! POMOCY PROSZĘ bo mój kolega właśnie dostał 7tys F kary z tym że jego CIS kard do dziś jest aktualna i miał Insurance Number itp i boję się że mi też mogą nieźle przywalić...
z poważaniem Wojciech

user1725813
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2009 20:01

Postautor: user1725813 » 22 gru 2009 15:00

No dobrze ale do kogo mam napisać do HM Revenue?
Mogę to wszystko załatwić drogą pocztową bądź przez internet ?
A no i jeszcze jedno, czy potrzeby jest ten kwit? BO go zgubiłem zdajesie :shock:


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron