O wszystkim na tematy prawne
pawcio0094
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2009 13:40

Niepłacony Council Tax

Postautor: pawcio0094 » 10 mar 2009 13:56

WYNAJMOWALEM CALY DOM PRZEZ AGENCJE W LONDYNIE. WKROTCE PO PODPISANIU UMOWY PRZYSZLY PIERWSZE RACHUNKI ZA PRAD WODE GAZ ITD. JEDNAK NIEPRZYSZLO NIC Z COUNCILU. WYPROWADZILEM SIE PO 9 MIESIACACH- W GRUDNIU I WROCILEM DO POLSKI. DO TAMTEGO CZASU WCIAZ NIEBYLO ZADNEGO RACHUNKU ZA COUNCIL TAX A JA NIC NIEPLACILEM. JEDNAK JUZ W STYCZNIU PRZYSZEDL DO MNIE RACHUNEK TZ NA ADRES MOJEJ SIOSTRY NA KTORY PRZEKIERUNKOWALEM WSZYSTKIE LISTY. POCZATKOWO WYNOSIL COS KOLO 900 FUNTOW ALE Z MIESIAC TEMU PRZYSZEDL JUZ KOLEJNY NA KWOTE 1030. I WEZWANIE DO JAKIEGOS SADU. JA JESTEM W POLSCE I NIEPOJADE NIGDZIE. NIEMAM TEZ PIENIEDZY ZEBY ZAPLACIC IM TERAZ TYLE KASY ALE BEDE MIAL ZWROT PODATKU JAK TYLKO WYSLE DOKUMENTY W KWIETNIU. BOJE SIE JEDNAK ZE DO CZASU KIEDY BEDE MIAL PIENIADZE ZE ZWROTU PODATKU (MAJ, CZERWIEC) TO RACHUNEK ZNACZNIE WZROSNIE. MOZE KTOS Z WAS MIAL PODOBNA SYTUACJE BADZ SLYSZAL I LEPIEJ ORIENTUJE SIE W TYM JAK TO TERAZ BEDZIE WYGLADAC I CO NAJLEPIEJ ZROBIC. Z GORY DZIEKI I POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH LONDYNCZYKÓW.[/b]

devonka
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 26 lut 2009 09:26

masz powazny problem

Postautor: devonka » 15 mar 2009 05:36

bylam lub jestem w podobnej sytuacji,radze ci przyjechac tutaj isc do urzedu i dowiedziec sie u ktorego komornika jest sprawa lub kiedy masz rozprawe, bo pojdziesz do wiezienia,powaznie za council tax .
Jezeli sprawa jest u komornika , to dzwon do niego i ugadaj na raty bo komornik ma czas i nawet 3 lata moze czekac az odsetki urosna.
Idz do Citizens Advice Bureau (lub siostra)

grazialondyn
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2009 16:27

Postautor: grazialondyn » 18 mar 2009 16:52

jak do sadu wezwanie to juz duzo nie wzrosnie ten rachunek. niestety to jest czesta praktyka landlordow - nie mowia ze trzeba palcic a potem niespodzianka.
naweert w gazetach o tym pisali

pam_art
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2007 16:25

jak już była sprawa w sądzie....

Postautor: pam_art » 23 wrz 2009 17:45

...to masz już komornika i TYLKO z nim musisz rozmawiać.
Jeśli go olejesz będzie ci przysyłał listy ( kady po 150 F) lepiej zadzwoń do niego i obiecaj np wpłacać po 100 F tygodniowo.
Z 1030F zrobiło ci się już na pewno 1300-1500
pozdrawiam pam_art@wp.pl


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości