O wszystkim na tematy prawne
goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 08 maja 2013 19:33

Rolmopsik pisze:
zimonn pisze:wez sie dziewczyno ogarnij;] ludzie sie pytaja o cos a ty chcesz umoralnic wszystkich;p nas nie interesuje twoja opinia na ten czy inny temat tylko oczekujemy odpowiedzi na pytanie. chcesz mowic innym co jest dobre a co zle to zostan wychowawca w przedszkolu;]


Hhahaha - nie dośc że złodziejaszek to jeszcze prymitywny 8)


Też złodziejaszkiem jesteś, że tak łatwo każdego oskarżasz?
Może zejdziesz już z drzewa i przestaniesz być prymitywem z dżungli?
Bo ktoś naprawdę kiedyś narobi ci problemów za te oskarżenia.
Myśl, myśl! To naprawdę nie boli.

maniek5
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013 14:41

Postautor: maniek5 » 20 maja 2013 14:57

Witam do goraluk widze że starasz się pomóc ludziom, ale mam takie pytanie jeżeli zostanie wystawiony ena to co wtedy. Bo mi się wydaje że w tedy taki gość na przykład jak przekroczy granice w uk zostanie zatrzymany również mi się wydaje że jak ktoś zaciągnie dług w wysokości 15k w prywatnych instytucjach to w koncu sprawa trafia do sądu a ten wystawia nakaz ena chyba że jestem w błędzie to jak możesz to sprostuj to.Jeszcze jedno pytanie kiedy ena jest wystawiany tylko w tedy gdy przy braniu np pożyczki posługiwałeś sie fałszywymi danymi czy również gdy takową spłacałeś przykładowo 2 lata i nagle zaprzestałeś chodzi również o sklepy w których zostało coś wzięte i nie spłacane czy to też podlega pod wyłudzanie. Nie pisze tego że mam problemy ale z czystej ciekawości jak to jest bardzo byłbym ci wdzięczny za odpowiedz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 20 maja 2013 15:55

W Unii Europejskiej nie idzie się do więzienia za długi, więc żaden ENA nie ma sensu (chyba, że kredyt został wyudzony albo dług dotyczy podatków).

maniek5
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013 14:41

Postautor: maniek5 » 20 maja 2013 16:01

Witam dzieki wyłudzenie a na czym dokładnie takie wyłudzenie polega podanie fałszywych danych zaciągnięcie kredytu z zamiarem nie spłacania czy jego przerwanie bo tych form jest dość dużo

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 20 maja 2013 17:25

Więc tak.
Jeśli dług powstał przez dokonanie przestępstwa to jak najbardziej ENA może być użyty, jeśli nie płaci ktoś długów bo np. nie ma z czego, to nie ma ENA a w UK nawet komornik nic nie może. W UK przy pożyczkach bierze się odpowiedzialność dwóch stron, pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy.
Rozdawanie pożyczek komuś kto jest niewypłacalny może być w UK podstawą do oskarżenia pożyczkodawcy o działalność na szkodę firmy (nawet jeśli jest jego).
Poza tym ENA wydaje się przez sąd. W sądzie sprawa o niepłacenie pożyczki nawet nie zostanie przyjęta.
Jedyne co może zrobić pożyczkodawca to złożyć sprawę w sądzie o bankructwo pożyczkobiorcy, ale tego nikt nie robi bo to oznacza oczyszczeni pożyczkobiorcy z długów.
Wyłudzenie czy defraud nie jest łatwo udowodnić.
By nie wchodzić za bardzo w temat powiem ci, że zaprzestanie spłacania pożyczki nie jest wyłudzeniem! Ale wyłudzeniem było by gdyby ktoś np. sfałszował dokumenty.

maniek5
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2013 14:41

Postautor: maniek5 » 20 maja 2013 17:42

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz jestem zwykłym laikiem w takich sprawach ale niekiedy troche wiedzy może komuś uratować tyłek za przeproszeniem a są ludzie w różnych sytuacjach.Życiowych i nie zawsze jak to jedna z forumowiczek opisuje ja osobiście w 94 r w polsce byłem żyrantem i spłaciłem za kogoś 10,000 zł to byli dobrzy znajomi niestety popadli w takie kłopoty że strach w matnie finansową,także są różne przypadki bardzo szanuje ludzi twojego pokroju.Piszesz na temat sprawy a nie wgłębianie się a skąd dlaczego itd pozdrawiam i żczę wszystkiego dobrego :D

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 22 maja 2013 13:04

Wydaje się że jest to bardziej cywilizowane podejście do tematu.

stauros
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2013 18:45

Postautor: stauros » 30 maja 2013 18:46

Witam
Ciekawych rzeczy tu sie mozna dowiedziec - pomijam klotnie. MAM PYTANIE
Czy ktokolwiek z Was korzystal z uslug Pana z dlugi.co.uk? Jakies opinie?
Pozdrawiam

zbyszek199
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2013 07:44

Pomocy

Postautor: zbyszek199 » 17 sie 2013 07:46

witam mam pytanie mam dwa fony na abonament i chce wrócić do pl bo juz mam dosyć zycia czy jak nie bd płaćił za nie to wleci mi komornik na chate w pl ? z góry dzieki

mariaj
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012 13:22

Postautor: mariaj » 22 sie 2013 00:13

Z czasem pewnie tak.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 22 sie 2013 01:58

Kolejny polaczek złodziejaszek. Dobrze, że wracasz do Polski

mycha1986
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2013 00:26

Postautor: mycha1986 » 09 paź 2013 00:35

Mam pytanie...Ponad rok temu wróciliśmy z mężem do Polski. Byliśmy pewni ,że wszystko zostało uregulowane w Anglii, lecz doszły nas słuchy że przychodzą na podany wcześniej adres do korespondencji zaległe rachunki za wodę 300 funtów(nie wiem mąż dzwonił do nich i zapłacił należność ale chyba przyszło jakieś wyrównanie, ale dziwi mnie tylko to że dopiero po roku czasu się odezwali)..Jeżeli wiemy że już na pewno nie wrócimy do Anglii, czy są nas wstanie obciążyć tą kwotą jak jesteśmy w Polsce...Bardzo proszę o radę...Martwi mnie to bardzo :(...Bardzo proszę o poradę, bo nie mamy żadnego potwierdzenia że wracając zostało zapłacone , ponieważ rozmowa była telefoniczna i pobrali nam pieniądze z konta ,a nie wysłali nam żadnego kwitka :(

mycha1986
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2013 00:26

Postautor: mycha1986 » 09 paź 2013 06:12

konto zostało zamknięte przed wyjazdem


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości