O wszystkim na tematy prawne
kakoc12
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2014 08:19

Otwarcie konta w banku

Postautor: kakoc12 » 14 cze 2017 16:35

Witam,

Mam problem z otwarciem konta w banku. Jak wiadomo potrzebne do tego jest proof of address. Ponieważ po przyjeździe wynająłem pokój od prywatnego landlorda, w żadnym banku nie chcą mi tego uznać, bo wg nich ma być z "reputable agency" a nie od prywatnej osoby. Żadnych innych dokumentów z adresem nie posiadam, wszystkie rachunki są na landlorda, listu z NIN jeszcze nie dostałem bo teoretycznie mają na to 4 tygodnie, w UK jestem od półtora tygodnia. Próbowałem w Barclays, Lloyds, HSBC. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać albo do jakiego jeszcze innego banku pójść?
Dzięki za pomoc.

chojnikko
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2017 11:06

Re: Otwarcie konta w banku

Postautor: chojnikko » 22 cze 2017 11:11

No moim zdaniem we wszystkich będzie podobny problem. CHyba, że już udało się coś wymyślić?

Piottr89
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2017 14:34

Re: Otwarcie konta w banku

Postautor: Piottr89 » 11 lip 2017 14:43

hej udało sie jakos?

cineknet1
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2016 22:46

Re: Otwarcie konta w banku

Postautor: cineknet1 » 19 lip 2017 21:20

provisional driving licence- tylko to mi przyszlo na mysl. Chyba, ze masz polskie prawo jazdy i wymienic na angielskie. Idziesz na poczte bierzesz wniosek wypelniasz, dodajesz fotke i placisz:P Tylko nie wiem ile teraz taka przyjemnosc kosztuje. Ja tak robilam 13-scie lat temu. Tak najlatwiej zdobyc potwierdzenie adresu...

Makusz73
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2017 15:16

Re: Otwarcie konta w banku

Postautor: Makusz73 » 24 lip 2017 15:40

cineknet1 pisze:provisional driving licence- tylko to mi przyszlo na mysl. Chyba, ze masz polskie prawo jazdy i wymienic na angielskie. Idziesz na poczte bierzesz wniosek wypelniasz, dodajesz fotke i placisz:P Tylko nie wiem ile teraz taka przyjemnosc kosztuje. Ja tak robilam 13-scie lat temu. Tak najlatwiej zdobyc potwierdzenie adresu...


Czy orientujesz się jakie to koszty?

postkomercjalista
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2017 20:14

Re: Otwarcie konta w banku

Postautor: postkomercjalista » 26 lip 2017 20:16

Ciężkie pytanie, a moja młodsza siostra boryka się właśnie z podobnym problemem... Ale ostatecznie nie mam pojęcia jak sobie poradziła.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości