O wszystkim na tematy prawne
mgr8421
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2012 18:29

Kolizja drogowa sprawca nie przyznaje sie

Postautor: mgr8421 » 10 lip 2016 09:28

Witam
Wczoraj uczestniczylem w kolizji drogowej,zjerzdzajac z ronda z wewnetrznego pasa zostalem uderzony w lewa strone pojazdu doklanie drzwi pasazera jak i tylne,prze osobe ktora chciala przejechac przez rondo prosto,krotko mowiac Pani byla pewna za wierzdzajac na rondo nic ja juz nie interesuje i jedzie z pierszenstwem.Nie przyznaje sie do winy,zadzwonilem na policje nie chcieli przyjechac rozwiazac sporu z tego w zgledu ze nie bylo zadnych obrazen zdrowotnych na ta chwile,wymienilismy sie danymi,zglosilem sprawe do mojej ubespieczali oni odrazu zaoferowali mi naprawe z mojej polisy,odmowilem z tego powodu ze to nie byla moja wina i samochod ma byc naprawiany z polisy tej kobiety!oni zas stwierdzili ze nie widza sensu aby kontaktowac sie z jej ubespieczycielem,normalnie wscieklem sie !jak to jest ktos powoduje kolizje i ma nie poniesc konsekwencji??dale bedzie jezdzil z przekonaniem ze wjerzdzajac na rondo ma wieksze prawo niz osoba juz znajdujaca sie na nim ???prosze o pomoc,dodam ze po wimianie naszych danych delikfentka nie odbiera odemnie telefonow.
dziekuje za pomoc Pozdrawiam .

rafal37
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2016 00:03

Re: Kolizja drogowa sprawca nie przyznaje sie

Postautor: rafal37 » 04 wrz 2016 00:13

Witam, wspolczuje Calej sytuacji. Mam kilka pytan do tej sytuacji. Piszesz, ze byles na wewnetrzynym pasie I opuszczales rondo. Rozumiem, ze sprawczyni jechala zewnetrznym pasem I chciala opuscic rondo bo jechala na wprost. Czy czasem nie spozniles sie ze zmiana pasa na rondzie, bo raczej w koncowej fazie powinienes znalezdz sie na pasie zewnetrznym Jak opuszczales rondo. Tak czy nie? Czy raczej byles spozniony z Tym manewrem? Bo tak z tego wynika.
Raczej Daja 50%/50% winy. My jestesmy przyzwyczajeni do Prawa w PL a tu niestety jest troche inaczej.
Miales moze kamerke w aucie? Zawsze namawiam moich kursantow na ten zakup. Npisz Jak sprawa sie skonczyla. Moge dac namiary na prawnika.

Pozdrawiam

Rafal

Rodak33
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2016 20:57
Kontaktowanie:

Re: Kolizja drogowa sprawca nie przyznaje sie

Postautor: Rodak33 » 04 wrz 2016 10:07

Pozdrawiam
I się zgadzam.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości