O wszystkim na tematy prawne
kaloter
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016 19:27

HMRC , Self employment , POMOC!

Postautor: kaloter » 15 cze 2016 19:30

Witam, piszę do was z małym problemem.
Zacząłem pracę w firmie i musiałem do tego celu zarejestrować się jak self employment, założyłem konto na HMRC , potem czekałem na UTR itp Dostałem list z HMRC odnośnie tego że mi nadali UTR itp , następnie dostałem list z GOVERNMENT GATEWAY ( Self assessment activation code) udało mim się do ogarnąć itp.
I teraz problem jest następujący . Po zalogowaniu się do konta HMRC wyskakuje mi ,,business tax account,, a po zalogowaniu się do Government gateway jest napisane , że jestem zalogowany jako ,,organisation,, .
I wydaję mi się że coś naj******. Ponieważ chciałem zarejestrować się jako self employment żeby nadali mi potem UTR i mógł bym pracować normalnie ( teraz szef zabiera mi 30 % z pensji.)
Ktoś mi doradził żebym poszukał sobie księgowej żeby to naprostowała . Czy założyłem sobie firme? czy wszystko jest okej ?
Jak to odkręcić? zamknąć te konto ? otworzyć jeszcze raz na self employment ? Proszę o rady i wskazówki , dziękuję .

Kiterunner
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2016 19:38

Re: HMRC , Self employment , POMOC!

Postautor: Kiterunner » 28 lip 2016 19:54

Witam,

czy problem ju rozwiázany?

Jezeli nie, zapraszam do nas. Proszé napisac na m.weinert@elsg.co.uk. lub zadzwonic pod 02076045836 (prosze wspomniec, ze z londynek.pl).

Pomozemy zamknac spolke i zarejestrowac Pana jako self-employed.

Biuro ksiégowo-rachunkowe SILDI Ltd. Rodzinna fajna ale i doswiadczona firma, od prawie 20 lat w UK. Pozdrawiam!

lots40
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2016 13:06

Re: HMRC , Self employment , POMOC!

Postautor: lots40 » 06 wrz 2016 13:40

Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji na temat tego jak długo oczekuję sie na utr ? oraz gdzie i jak założyć self employer ? chodzi o czas.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości