O wszystkim na tematy prawne
kasiajankowska
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2016 09:04

Fundusz emerytalny Scottish Widows - wpłacanie dodatkowych pieniędzy

Postautor: kasiajankowska » 15 cze 2016 09:13

Dzień Dobry.

Pracowałam w GB trzy lata, legalna praca. Pracodawca wpłacał mi jakieś nieduże pieniądze na jakiś plan emerytalny w Scottish Widows. Część pieniądzy z mojej pensji i część pracodawcy.
Obecnie nie pracuję w GB. Czy jest możliwość, a przede wszystkim sens wpłacać samemu jakieś nieduże kwoty co miesiąc w celu oszczędzania na potencjalną (jeśli będą kiedyś) emeryturę? Czy kilka tys. funtów w tamtym funduszu nie ma znaczenia do emerytury, czy raczej bardziej liczy się staż pracy 3lata?
Obecnie pracuję w PL, staż w pracy miałam już wcześniej w PL. Do potencjalnej emerytury jeszcze ćwierć wieku :-)

Będę wdzięczna za pomoc, czy też jakieś uwagi. Wiadome, że na emerytury nie za bardzo można liczyć, lepiej samemu oszczędzać i inwestować w różnych formach, ale najlepiej nie wkładać "wszystkich jaj do jednego koszyka".
Dlatego pytam o zdanie i o pomoc forumowiczów, nie orientuję się z obecnym ustawodawstwem.
Dziękuję!

Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości