O wszystkim na tematy prawne
adriannastec
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2015 10:36

Wróciłam do Polski, co z NIN?

Postautor: adriannastec » 07 sie 2015 11:22

Witam. Czy wiecie jak wygląda sprawa z numerem NIN po powrocie do PL? Mieszkałam w Anglii przez pół roku, w sumie to nadal bym została, gdyby nie problemy zdrowotne, które zmusiły mnie do natychmiastowego powrotu. Zaraz po przyjeździe do UK wyrobiłam sobie numer NIN, znalazłam pracę w polskim sklepie, gdzie miałam contract of employment. Po kilku miesiącach pracy zwolniłam się i wróciłam do Polski, nie zawiadomiłam Jobcentre Plus o swoim powrocie. Co w takim wypadku? Czy powinnam im to zgłosić? Koleżanka przyjechała w zeszłym tyg z Anglii, po czym stwierdziła, że zostaje już w PL na stałe, ale rozmawiając powiedziała mi, że jedzie jeszcze spowrotem do Jobcentre, aby usunąć numer NIN, bo w przeciwnym razie nałożą karę pieniężną za niepoinformowanie. Czy faktycznie tak jest? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Kukiz
Emigrant
Posty: 108
Rejestracja: 17 cze 2015 21:47

Re: Wróciłam do Polski, co z NIN?

Postautor: Kukiz » 07 sie 2015 14:24

Ale wymyslasz problemy :)

Nic nie musisz zglaszac, nic nie trzeba, zreszta to panstwo istnieje ale tylko teoretycznie, sluzby publiczne wyciete sa w pien, nikomu sie nic nie chce z tych co zostaly

Osobiscie nie zaplacilem ani centa podatku dochodowego od wielu miesiecy a najlepsze jest to ze wszystko jest legal, czyli zgodnie z prawem

W sumie powinienem otworzyc doradztwo jak optymalizowac podatki, ale i bez tego mam od cholery roboty

Ale jesli chcesz wspolpracowac w jakiejs formie to chetnie sluze rada, powiem wiecej niz wiem


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości