O wszystkim na tematy prawne
user407233
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 08 lut 2008 01:28

Własna działalność gospodarcza w UK?

Postautor: user407233 » 08 kwie 2008 22:43

witam forumowiczow i z gory dziekuje za wszelkie rady

chcialbym otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza, pracuje juz w 2 firmach
2 x full time czy to nie bedzie przeszkoda?
dodatkowo chce prowadzic dzialalnos gospodarcza sprzedawac rozne artykuly w angli jak i w polsce
czy bede mogl wystawiac faktury i czy beda one akceptowane przez polskich kupujacych
mam jeszcze setki innych pyan wiec jesli ktos zna jakas strone gdzie moge zaglebic sie w temacie bede wdzieczny

a moze jest w angli jakies biuro ktore pomaga nam polakom w takich problemach

dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady

pozdrawiam Sting

user1266835
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 19 paź 2007 13:52

Postautor: user1266835 » 09 kwie 2008 23:40

2 x full time bedzie przeszkoda....

braknie Ci czasu :lol:

prawnie nie ma przeciwskazan.

co do biura - nie wiem czy jest jakies, ale jak sie znajdzie wiecej zainteresowanych to ja chetnie takie otworze :wink:

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 10 kwie 2008 00:34

To jest dopiero ktos kto potrafi efektywnie pracowac.
Jak pracujesz 2xfull time to pewnie strasznie lubisz obie prace. Ale jeszcze nie zarabiasz tyle ile bys chcial dlatego pewnie myslisz o swoim biznesie.

Jesli pracujesz to juz gdzies komus pisalem ze to nie przeszkadza. To jest bardzo ciekawe pytanie. Juz ktos o to pytal na tym forum.

Przemysl jaka forme dzialalnosci bys chcial najpierw: self-employed czy limited company.
Poczytaj sobie na ten temat tutaj:

http://www.businesslink.gov.uk/bdotg/ac ... 131&r.s=tl

Jesli chodzi o kupujacych w UK to mozesz to zaczac juz dzis.
Natomiast jesli chodzi o klientow w Polsce, to zalezy czy bedziesz chcial sprzedawac osobom prywtanym czy firmom.
Jesli firmom, to one beda chcialy sobie wpisac twoje faktury (tu:invoice'y) w koszty. Wobec tego bedziesz musial sie zarejestrowac na VAT.
Wowczas jak bedziesz sprzedawal firmom to tak jak wszystkie firmy handlujace miedzy soba w UE nie bedziesz im naliczal VATu.
Np: sprzedajesz komus cos za £100 w UK to musialbys doliczyc 17.5% VATu i skasowac klienta £117.50. Natomiast Sprzedajac to do Polski skasujesz £100 i nic wiecej.
Oczywiscie w Polsce jak jakas firma to sprzeda np za £150 (w zlotowkach) to bedzie musiala dodac do tego 22% Vatu.



Pozdrawiam
Robert

user1266835
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 19 paź 2007 13:52

Postautor: user1266835 » 11 kwie 2008 01:15

rbiegala pisze:Jesli firmom, to one beda chcialy sobie wpisac twoje faktury (tu:invoice'y) w koszty. Wobec tego bedziesz musial sie zarejestrowac na VAT.


wcale nie bedzie musial sie rejestrowac na VAT z powodu jaki opisales. Rejestracja jest konieczna jesli przewiduje wstepny obrot powyzej 67 tys funtow lub pozyteczna jezeli planuje duuuuzo zakupow (dla potrzeb firmy) w UK i chcialby odliczac od nich VAT.

nie ma to absolunie nic wspolnego z wpisywaniem faktur w koszty przez inne firmy... w koszty mozesz wpisac czy jest do nich doliczany VAT czy nie.

user407233
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 08 lut 2008 01:28

Postautor: user407233 » 14 kwie 2008 20:32

oj starczy mi czasu

a jak sie nie ma innych zajec a ma pomysl na zrobienie kasy to lepsze to niz upijac sie codziennie i narzekac ze to czy tamto sami wiecie

pracuje 3dni po 12h w jednej firmie
i 3 dni po 12 godzin w drugiej firmie tak ze zostaje mi jeszcze wolna sobota

1 godzina pracy dziennie w internecie + spakowanie i zaadresowanie przesylek

kurier do polski zabiera zawsze w niedziele paczki a w angli nadaje codziennie w mojej firmie dzieki czemu mam 20% rabatu

coraz wiecej osób w polsce pyta mnie o fakture a sa to osoby zainteresowane zakupami w ilosciach hurtowych wiec dlatego chce zalozyc firme abym mógl wystawiac faktury

w zeszlym roku wygenerowalem obrót ok £10.000 z czego 75 % to zysk

robercie dzieki za odpowiedz, postaram sie napisac do ciebie te pytania tylko w tym momencie nie mam internetu bo wygasl kontrakt, i do tego wszystkiego przeprowadzam sie za 5 dni w sobote wiec internet podlacza mi juz w poniedzialek na nowym lokum

pozdrawiam Sting


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron