O wszystkim na tematy prawne
krasnalek1410
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2013 23:00

Postautor: krasnalek1410 » 04 sie 2013 18:47

używając słowa WY miałam na myśli Ciebie Emigrantko i Blondynek bo z tego co zauważyłam i przeczytałam jesteście tu już bardzo długo. Zdaję sobie sprawę że zarabiając najniższą krajową nie mam szans na nie chodzenie do "Biedronki" z kalkulatorem. Obliczałam wszystko i zdaję sobie sprawę, że UK to nie jest ziemia obiecana za którą niektórzy ją uważają. Dopóki co mam wsparcie w kuzynce i na nią mogę liczyć. Wiem, że nie piszesz tego złośliwie:) Mam dwójkę znajomych mieszkających koło Aberdeen w Szkocji. Odradzali mi na "dzień dobry" Londyn ze względu na duże koszty życia. Tyle tylko, że np jadąc do Szkocji nie mogłabym liczyć na kuzynkę, a same zauważyłyście, że dużo mi pomaga.
Tak, jestem młodą osobą- mam 24lata, 2-letnią córkę, w tym roku obroniłam licencjat i pracowałam przez ten cały czas. Było ciężko, czasem nawet bardzo. Życie już mnie trochę skopało po tyłku choć zdaję sobie sprawę, że inni mają gorzej. Ale dałam radę i to mój mały sukces. Alicjaap, co do przyjaciół to masz świętą rację:)

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Postautor: alicjaap » 04 sie 2013 19:21

jest tutaj takie cos ja childminder(niania)oraz przedszkola i zlobki i mozna dostac dofinansowanie 70%ale bodajze max.dofinansowania jest jakies £170tygodniowo...warunkiem jest pracowac min.16godz w tyg.taka childminderka bierze na godz £4-£5 a przedszkole(zlobek) dziennie ok.£50-£60.zalezy od rejonu anglii. zapewne w londynie stawki sa o wiele wieksze.zorientuj sie na necie.spis childminders w swoim rejonie mozesz znalesc w necie albo pomoc moze z tym twoja health nurse w twojej przychodni gdzie nalezysz z dzieckiem.juz teraz mozesz znalesc dla swojego dziecka przedszkole ktore oferuje ustawowe 15godz. w tyg. bezplatnie i we wrzesniu zlozyc papiery aby mialo zapewnione miejsce jak tylko skonczy 3latka.

krasnalek1410
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2013 23:00

Postautor: krasnalek1410 » 04 sie 2013 22:06

alicjaap, serdeczne dzięki za informacje:)
emigrantko, Tobie również dziękuję za pomoc i kubeł zimnej wody:)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości