O wszystkim na tematy prawne
damian2005
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2011 13:03

czy nalezy mi sie odszkodowanie ??

Postautor: damian2005 » 28 lip 2011 13:12

Wiatam
mam na imie Damian od grugnia 2010 pracuje na budowach w uk jako self employ . kilka dni temu wchodzac na scafold drzwiami od niego przytrzasnolem sobie palec . pierwszego i 2giego dnia bylo ok lecz 3ciego(sobota) znalazlem sie juz na szpitalu z bardzo silnym bolem . u jednej reki stwierdzono zlamanie(lewa reka) a u drogiej mocne stluczenie (prawa reka kciuk) po czym skierowano mnie do ortopedy na poniedzialek . gdy zjawilem sie na wizycie zostalem skierowany na operacje plastyczna na kciuka ( usuniecie paznokcia oraz oczyszczanie palca z powodu silnego zakarzenia itp) . teraz przez jakies 3 tygodnie nie moge wykonywac zadnej pracy . czy moge starac sie o jakiekolwiek odszkodowanie lub cokolwiek w takim przypadku ?? bardzo bylbym wdzieczny za wszystkiego rodzaju porady w tym temacie pozdrawiam

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 28 lip 2011 15:16

po pierwsze musisz wziasc zwolnienie lekarz da ci wsteczne od dnia wypadku,a Twoj szef powinien powiadomic o zajsciu bhp sporzadzajac protokol ,a ze jestes employed bedzie to trudne wazne jest zebys mial NIN,masz pare opcji o Workin tax credit to dofinansowanie do pensji malo zarabiasz badz wcale nie masz dochodu przedstawisz zwolnienie lekarskie,,pobierac chorobowe 97f co tydzien ,,najlepiej zglos sie do job center jak najszybciej

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

wypadek

Postautor: daro43 » 28 lip 2011 15:17

po pierwsze musisz wziasc zwolnienie lekarz da ci wsteczne od dnia wypadku,a Twoj szef powinien powiadomic o zajsciu bhp sporzadzajac protokol ,a ze jestes employed bedzie to trudne wazne jest zebys mial NIN,masz pare opcji o Workin tax credit to dofinansowanie do pensji malo zarabiasz badz wcale nie masz dochodu przedstawisz zwolnienie lekarskie,,pobierac chorobowe 97f co tydzien ,,najlepiej zglos sie do job center jak najszybciej

damian2005
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2011 13:03

Postautor: damian2005 » 28 lip 2011 15:46

posiadam NIN a o zajsciu przelozony zosstal poinformowany lecz z tego co mi wiadomo nie spozadzil zadnego raportu

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

damian

Postautor: daro43 » 28 lip 2011 16:05

Damian zglos sie do job tam Cie poinformuja ,,moja zona na bezrobotne czekala 7 tygodni ale tu jest tak ze zalegle pieniadze w Angli placa nawet do 3 miesiecy wstecz jej w przyszly wtorek oddadza od 26kwietnia do nastepnego miesiaca dzwonilem do kumpla masz prawo o odszkodowanie tylko musisz udowodnic ze nie z Twojej winy to bylo (zaniedbania BHP itd)musze przyznac ze masz trudne zadanie bo szef nie sadze zeby sie do zaniedban przyznal,lepsze by bylo by Ci placil juz od razu chorobowe to jego obowiazek jak nie?to tylko tribunal i sprawa w sadzie ale wtedy musialby Ci zaplacic od 1000f wzwyz albo ugoda tez od 5000tysf wzwyz lepiej dla niego raczej placic zwolnienie

damian2005
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2011 13:03

Postautor: damian2005 » 28 lip 2011 19:08

ale czy to odnosi sie rowniez do ludzi na self employed (samozatrudnienie)????

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 28 lip 2011 20:03

tego nie wiem idz do biura oni Cie pokieruja

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 29 lip 2011 23:23

Daro naklepa postow jak potluczony tylko ze zaden ni eodnosi sie do przypadku aki jest opisany - self employed a nie employee, zupelnie inne zasady.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 30 lip 2011 11:29

damian nie sluchaj tego kogos wpisuje ludziom bzdury na czacie,,i wtraca swoje wywody na rozne tematy powinna sie podpisywac nie stara baba tylko stara emerytowana tetryczka,,lejemy z niej w domu sasiad ja bierze do kabaretu tylko ma pytanie czy jej eurydykcja idzie w parze z eurydykcja bo z ortografii ma dwuje,,moze do szkoly by poszla bo moze ma tez klopoty z wymowa :D :D :D :D :D :D :D

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 30 lip 2011 12:00

daro43 pisze:damian nie sluchaj tego kogos wpisuje ludziom bzdury na czacie,,i wtraca swoje wywody na rozne tematy powinna sie podpisywac nie stara baba tylko stara emerytowana tetryczka,,lejemy z niej w domu sasiad ja bierze do kabaretu tylko ma pytanie czy jej eurydykcja idzie w parze z eurydykcja bo z ortografii ma dwuje,,moze do szkoly by poszla bo moze ma tez klopoty z wymowa :D :D :D :D :D :D :D


Znajdz lopate i idz sie sam zakop.

mezatka
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2012 20:17

Postautor: mezatka » 08 sty 2012 21:29

wszystko zalezy od tego jak doszlo do wypadku. W kwesti odszkodowan zatrudniony, czy nie , nie ma znaczenia. Budynek jest ubezpieczony i jezeli firma, na terenie ktorej pracowales przyczynila sie do wypadku, to masz 3 lata na zlozenie sprawy o odszkodowanie. Najlepiej w takiej kwestii skorzystac z firmy adwokackiej, ktora zrobi to profesjonalnie, a ciebie nic to nie kosztuje. Jezeli byl to nieszczesliwy wypadek, to jedynie mozesz starac sie o odszkodowanie ze swojej wlasnej polisy od nieszczesliwych wypadkow. Jezeli potrzebujesz wiecej info na ten temat, to daj mi znac :).


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości