O wszystkim na tematy prawne
krzyra
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016 09:09

brak WRS a rezydentura i obywatelstwo

Postautor: krzyra » 20 gru 2016 09:13

hej

Jestem tu od wrzesnia 2010 roku, nie mam WRS bo poprostu nie wiedzialem o tym, przyjechalem z dnia na dzien. Moj pracodawca tez nic nie wspominal i niczego nie wymagal a ja skoro dostalem umowe na czas nieokreslony i placilem insurance itp to bylem przekonany, ze pracuje legalnie. Wiem, ze WRS zostalo zniesione chyba rok pozniej, czy brak WRS automatycznie odrzuca mnie od ubiegania sie o rezydenture i obywatelstwo ?? Pozdrawiam

Crusher
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009 22:44

Re: brak WRS a rezydentura i obywatelstwo

Postautor: Crusher » 14 sty 2018 18:49

Odgrzewam kotleta

brak WRS nie gra ISTOTNEJ roli w celu ubiegania os rezydenture. I ja i moja dziewczyna nie rejestrowalismy sie w WRS a rezydenture stałą dostalismy po okresie 4 miesiecy.

Powodzenia

kozirog
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2018 21:35

Re: brak WRS a rezydentura i obywatelstwo

Postautor: kozirog » 10 lut 2018 21:41

Czesc #Crusher

zgadzam sie, ze do permament residency nie trzeba miec WRS ale co z obywatelstwem? Jest w aplikacji sekcja w ktorej trzeba wypisac zatrudnienie z ostatnich 10 lat (jesli ktos zaczal pracowac w UK 10 lat temu oczywiscie). Ja przyjechalam w 2005 ale nie bylam swiadoma, ze musze sie zarejestrowac w Home Office pod Workers Registration Scheme i zrobilam to dopiero w 2007. NIestety nie przepracowalam pelnego roku z pracodawca wiec w ogole mi sie to nie liczy w swietle przepisow. Konsultowalam sie z prawnikiem i on powiedzial, ze brak vaild WRS moze rzutowac na moj good character i jest ryzyko, ze mi aplikacje odrzuca.

Mam wielki dylemat teraz (wielki jak £1300:)) czy aplikowac czy nie.
Czy znasz kogos, albo ktos kto to czyta, kto mial podobny przypadek a aplikacje rozpatrzona pozytywnie (badz negatywnie??)

Bylabym mega wdzieczna za kazde info.

M.

kozirog
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2018 21:35

Re: brak WRS a rezydentura i obywatelstwo

Postautor: kozirog » 10 lut 2018 21:44

dodam, ze rezydenture juz mam


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości