O wszystkim na tematy prawne
totomasza
Gastarbeiter

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: totomasza » 15 mar 2017 16:16

Moja sprawa wygląda następująco. 7 miesięcy temu wziąłem telefon na abonament przez internet w sieci Virgin. Rachunki spłacałem regularnie dopóki moja sytuacją życiowa zmieniła się w oka mgnieniu i musiałem wrócić teraz do Polski. Nie wziąłem abonamentu z telefonem z zamiarem, że przestane go w końcu spłacać. Teraz jednak mam obawy, że dobiorą się do mojego konta w UK i pieniądze zniknął mi z konta. Jak jest naprawdę? Czy wierzyciel w tym przypadku sieć Virgin może mi zająć pieniądze z konta??? Czy mogą zlecić sprawę windykacji, skarbówce lub innej instytucji w Polsce? Z góry dziękuję za odpowiedź

ps.pamiętam, że kiedy podpisywałem umowę przez @ to musiałem się zalogować na stronie virgin podając kilka ostatnich cyfr z mojego numeru konta. Piszę o tym bo być może to ma jakieś znaczenie?!

stealh
Gastarbeiter

Postautor: stealh » 28 mar 2017 12:15

w takim przypadku windykacja długów jest bardzo trudna i skomplikowana. Nie wiem czy możliwa

Redzio91
Gastarbeiter

Postautor: Redzio91 » 13 kwie 2017 11:38

Witam mam również problem z długami Ale trochę większy i proszę o poradę
Jestem w uk od ponad 10 lat , mam sporo zadłużenia, karta kredytowa 2K , overdraft 3K , council tax 2K , planuje wrócić do pl bo już mam dość życia tutaj i nie daje rady też z długami a w Polsce mam czystą kartę bo wyjechałem tutaj jako nastolatek , wiem wiem tak się nie powinno robić ale życie czasem zmusza nas aby grać nie fair , pytanie czy z taka ilością długów mnie znajdą w pl , mam również samochód na kredyt wart 7K ale chce sprzedać przed wyjazdem i splacic te zadłużenie za ten samochód

MoniG
Gastarbeiter

Postautor: MoniG » 18 kwie 2017 22:25

Mogą Cię znaleźć. Jak będą chcieli to to nie jest problem. Kwestia tego, czy będą chcieli, bo to pewnie biurokracji trochę z tym będzie.

Wróć do „Prawo”