Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
melcia
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008 14:13

bieszczady czy wilno?

Postautor: melcia » 07 sie 2008 12:47

witam . Mamy zamiar z mężem wyjechać na ten dłuższy weekend sierpniowy w Bieszczady- natomiast nie wiem czy to dobry pomysł, ponieważ pewnie większość pensjonatów będzie już zajętych i będzie "dziki tłum" .Pomyślałam więc o Wilnie... może ktoś już tam był i poleciłby mi jakieś fajne miejsca, które warto zobaczyć ?

vicealigator
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2008 12:19

Postautor: vicealigator » 23 sie 2008 12:21


melcia
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008 14:13

Postautor: melcia » 23 wrz 2008 13:36

hej , długo mnie nie było :) , zresztą sierpień i wakacje to już tez tylko wspomnienia ale było rewelacyjnie . Byliśmy w Wilnie , to miasto mnie poprostu oczarowało, poza tym czuć tam taką polskość. Jak zamykam oczy to jeszcze widzę ten piękny widok z wieży Giedymina. Poza tym jezeli ktos się tam wybiera to niech koniecznie odwiedzi cmentarz na Rossie . Pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 wrz 2008 13:46

Wilno polecam, bylem tam 6 lat temu - wtedy w porownaniu do Polski to byl inny swiat - teraz pewnie jest odwrotnie :)

melcia
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008 14:13

Postautor: melcia » 23 wrz 2008 14:10

:) a co masz na myśli pisząc, ze wcześniej to był inny świat?

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 23 wrz 2008 17:48

Jedno i drugie. Jak nie teraz, to najpierw np Bieszczady a na następny urlop róbcie wypad do Wilna.
Obecnie Wilno, jak i cała Litwa są dość drogie. Nie ma już takich luksusów jak parę lat temu gdzie nocleg w centrum miasta, w dobrym hoteliku kosztował grosze. Ale mimo wszystko polecam oba miejsca równie gorąco 8)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 wrz 2008 21:08

melcia pisze::) a co masz na myśli pisząc, ze wcześniej to był inny świat?


Klujaca w oczy bida. Chcieli nas na oko cyganie okrasc z bagazy. Ludzie poubierani jak za komuny itd itd

melcia
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008 14:13

Postautor: melcia » 24 wrz 2008 10:40

no to faktycznie teraz czegos takiego nie ma , przynajmniej w stolicy. J a nie mam takiego porównania , gdyż w Wilnie byłam pierwszy raz , ale dla mnie jest tam czysto, ludzie są bardzo mili zarówno miejscowi jak i turyści bo teraz jest ich tam mnóstwo i te ceny jedzenia na starym mieście w porównaniu do Polski są bardzo niskie . Jedynym problemem było znalezienie przewodnika , wiadomo jest tam dużo kościołów , cerkwii i chcielismy jak najwiecej sie dowiedziec i zobaczyć ale niestety sie nie udało gdyz wiekszość biur była zamknięta . Na szczęście zabralismy ze sobą wydrukowane informację o Wilnie i mapkę tych zabytków -takze jakos dalismy sobie radę

melcia
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2008 14:13

Postautor: melcia » 24 wrz 2008 10:47

usercostam pisze:
melcia pisze::) a co masz na myśli pisząc, ze wcześniej to był inny świat?


Klujaca w oczy bida. Chcieli nas na oko cyganie okrasc z bagazy. Ludzie poubierani jak za komuny itd itd


a Wy też byliscie w stolicy , czy gdzies w okolicach?
Właśnie a jak jest na Litwie w tych mniejszych miejscowościach , ja niestety nie mogłam tego sprawdzić gdyż byliśmy tylko na weekend i nie mielismy na to czasu .


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości