Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
AnkaFic
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2013 11:31

Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: AnkaFic » 15 sty 2016 13:55

Zastanawiam się ilu z nas żyjących na obczyźnie wyjeżdża na wakacje do hoteli/ośrodków/itp w Polsce. Czy odwiedzacie tylko rodzinkę i wracacie do PL?

My od 2 lat jeździmy na wakacje do Polski żeby uczyć dziecko czegoś o Polsce. Dwa lata temu byliśmy w Krakowie, rok temu w domkach na Mazurach, w tym jedziemy do Hotel piramida. W Polsce ceny są niższe więc zarabiajac w funtach można sobie pozwolić i na lepszy standard i na ciekawsze wakacje niż w strefie euro. C

Co Wy o tym myślicie? Wakacje w Polsce to dla Was atrakcja?

irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: irekss » 20 lip 2016 05:38

Dobrą miejscówką jest jeszcze Jezioro Białe. Tanio, fajnie i pogoda - chyba najładniejsza w Polsce. Tak wynika ze statystyk. Odsyłam do noclegów w Okunince. Standard jest różny, do wyboru do koloru.

Monsia89
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 19 sie 2014 20:45

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Monsia89 » 29 lip 2016 22:26

Tak :)

onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: onmen » 14 wrz 2016 13:39

Ja często bywam w Polsce na wakacjach Zwykle przylatujemy raz w roku na dłuższy pobyt. Jeden tydzień spędzamy u rodziców. Drugi tydzień rezerwujemy sobie gdzieś w jakiejś miejscowości wypoczynkowej.Najczęściej jest to morze ( lubimy te klimaty). Wlasnie wrócilismy z takich wakacji. Pierwszy raz zamiast hotelu rezerwowalismy sobie własny apartament i jak na razie widzę same plusy takiego rozwiazania. Cena apartamentu praktycznie taka sama jak pokoju w hotelu, a jest więcej miejsca oraz kuchnia. Nocowaliśmy z dzieciakami w tym mieszkaniu w Gdańsku
http://www.dhapartamenty.pl/pl/strona-g ... uxe-1.html

zielononiebieska
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 09 gru 2013 18:39

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: zielononiebieska » 03 gru 2016 18:24

Wiele znanych mi rodzin tak robi, że przyjeżdża na tydzień do rodziny, a pozostały czas urlopu pozostawia sobie na zwiedzanie i odpoczynek. Jadąc z dziećmi najlepszą opcją są apartamenty na przykład takie jak te w cichej i spokojnej miejscowości nadmorskiej Kąty Rybackie - http://willaturkusowa.pl/
Jest to wymarzone miejsce dla tych którzy lubią pobyty nad polskim morzem, zresztą wody tam pod dostatkiem bo ta rybacka osada z jednej strony ma morze, a z drugiej Zalew Wiślany. Obiekt ten jest czynny cały rok, ten rejon mierzei charakteryzuje się dużymi, szerokimi i piaszczystymi plażami, a pobliżu jest rezerwat przyrody i można "na żywo" obejrzeć wiele gatunków ptaków w tym kormorana czarnego i czaple siwą. Liczne drogi leśne są stworzone do rowerowych przejażdżek. Tam można naprawdę odpocząć.

urszula98
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2016 08:10

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: urszula98 » 04 gru 2016 08:11

Ja na Mazury zawsze jade

shanta
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2016 11:48

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: shanta » 28 gru 2016 11:41

Nie każdego roku ale staramy się tam spędzić przynajmniej tydzień. w przyszłym roku planujemy odwiedzić m.in. szczecin ze względu na zlot żaglowców które są moją pasją i zatrzymać się w willa flora apartamenty w szczecinie. może jeszcze nad morze uda mi się pojechać

klaudiuszw0w
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016 11:41

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: klaudiuszw0w » 07 mar 2017 12:52

Planuje na weekend majowy wyjechac do Warszawy. Mam tutaj troche stresujaca prace zwiazana z IT, terminy co chwile bardzo napiete i chcialbym troche sie zrelaksowac. Najlepiej jakby udalo mi sie wynajac cos jak najblizej centrum, tylko jest dobre pytanie .. u kogo? Jeszcze kilka lat temu, przed wyjazdem orientowalem sie troche .. teraz jest multum ofert i nie wiem co wybrac. Najwieksze zaufanie wzbudzila we mnie oferta Warsaw4You (konkretnie https://www.warsaw4you.com/warszawa-apartamenty/Apartamenty-Studio/Nowowiejska-81-1 ) .. wiecie moze cos wiecej na ich temat? Dobrze jakby znalazly sie osoby robiace od czasu do czasu wypady wlasnie do naszej stolicy, ze sprawdzonymi informacjami na ten temat. Z gory dziekuje za pomoc.

gosiaccek88
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2017 09:51

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: gosiaccek88 » 09 mar 2017 09:58

Tak. Odwiedzamy wtedy rodzinę. Choć uwielbiamy polskie góry. Odwiedzamy wtedy Karpacz albo Zakopane :)

bobsher
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2016 06:26

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: bobsher » 13 mar 2017 08:17

Wiesz, podczas przerw od nauki w szkole tak jak ta która ma być w kwietniu bądź następna w okresie wakacyjnym nie ma innej opcji niż zabranie dzieci do Polski i połączenie tego z jakąś wycieczką w góry.
Bieszczady, Sudety, Tatry czy Beskidy... warto na początek obrać sobie te pasma górskie jako target. Sprawdź sobie jeszcze tutaj http://hotelnabloniach.pl/blog/zwiedzic ... beskidzia/

tetrus
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2015 11:23
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: tetrus » 16 mar 2017 10:09

Wakacje w Polsce są najlepsze! Jest wiele pięknych miejsc w naszym kraju. Ostatnio odkryłem Dolinę Baryczy i jej niepowtarzalną atmosferę. Noclegi mieliśmy w dużym domu letniskowym położonym w kompleksie leśnym. Zobaczcie Dolina Baryczy wczasy

Wiki93
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 09 lis 2015 12:59

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: Wiki93 » 04 kwie 2017 08:01

Ja mam rodzinę w niewielkim miasteczku na śląsku. Do Zabrza staram się jeździć przynajmniej raz na dwa lata. Mam tam swoje ulubione miejsca. Jak ktoś kiedyś będzie w Zabrzu to polecam zajrzeć do https://www.clubtwist.pl/ ta restauracja jest najlepsza w mieście. Przynajmniej według mnie. A tak to bardzo lubię polskie góry. Moim zdaniem mają one coś w sobie.

januszek9
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2017 15:26

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: januszek9 » 11 lip 2017 22:05

Przyjazd do Polski to zawsze atrakcja dla nas i dzieci. Nie dawno zastanawiałam się nad wakacjami z campingiem, jeździcie na campingi ? Mi się marzą takie wakacje, tutaj znalazłam kilka informacji na temat campingu https://www.trenujesz.pl/wiadomosc/co-wziac-na-camping-jak-sie-przygotowac/4529/ Jak dla mnie taka alternatywa wakacji jest ciekawsza, znudziły mi się hotele, kurorty itp.

karolbinder
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2016 13:05

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: karolbinder » 23 sie 2017 13:44

My z żoną co roku jedziemy do Polski przynajmniej na tydzień :) W tym roku wyjątkowo zatrzymaliśmy się na Śląsku, żeby odwiedzić przyjaciół. Przyznam, że na samym początku dosyć sceptycznie podchodziłem do tego pomysłu, nie sądziłem, że w tym regionie jest aż tyle atrakcji. Ale teraz przyznaję, że się myliłem ;p Znaleźliśmy świetny hostel w samym centrum Katowic - Mariacka 13 Doskonała lokalizacja i warunki. Był bardzo blisko lokalnych atrakcji także mieliśmy, co robić:) Szkoda, że powtórka najwcześniej za rok

partryck
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2017 08:49
Kontaktowanie:

Re: Jeździcie na wakacje do Polski?

Postautor: partryck » 07 wrz 2017 13:46

Ja szczerze uwielbiam polskie góry i jeśli tylko mam możliwość to jade, czasami zahaczając o czechy ;) :mrgreen:


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość