O samochodach, motocyklach i rowerach ...
Artur1601
Posty: 0
Rejestracja: 18 sie 2011 16:20

Auto z PL-problem

Postautor: Artur1601 » 18 sie 2011 16:53

Witam poruszałem się w Londynie autem z polski trochę ponad 5 miesięcy i auto zostało zabrane na parking. Czy jeśli go nie wykupie i zostanie zmiażdżone to zostanie obciążony jakimiś kosztami z tego powodu??? Jeśli ktoś wie co w takiej sytuacji może się stać proszę o odpowiedz.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 21 sty 2013 22:42

do 6 miesiecy mozesz jezdzic, potem powinienes przerejestrowac

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 24 sty 2013 22:50

bzdura.

jedynie w przypadku jezeli masz rezydenture tutaj, itd itp, i sa w stanie udowodnic ze jezdzisz samochodem ponad 6 miesiecy.

Jak ktos jezdzi nie swoim samochodem, to inna sprawa przeciez.
BTW - nawet wtedy nie powinni zabierac, sa roznice w ubezpieczeniach pl/uk i to mozna spokojnie zaskarzyc...

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 02 lut 2013 21:28

jezeli pojazd wydany dopiero po dzialaniu pl organow, to juz wiesz ze nie mieli prawa tak robic... przejdz sie do prawnika jakiegos w uk

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 03 lut 2013 08:01

PAWx, ale Tobie przecież zabrali za jazdę bez uprawnień (nie zastosowałeś się do procedury do dyskwalifikacji), anie za brak ubezpieczenia.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 lut 2013 10:13

odinn pisze:bzdura.

jedynie w przypadku jezeli masz rezydenture tutaj, itd itp, i sa w stanie udowodnic ze jezdzisz samochodem ponad 6 miesiecy.

Jak ktos jezdzi nie swoim samochodem, to inna sprawa przeciez.
BTW - nawet wtedy nie powinni zabierac, sa roznice w ubezpieczeniach pl/uk i to mozna spokojnie zaskarzyc...



To nie tak.

1. To na tobie spoczywa ciezar dowodu ze jezdzisz tu ponizej 6 miesiecy.
2. Te zasady sa dla ludzi ktorzy nie zamierzaja zostac w UK na stale (glownie chodzi o turystow), wiec teoretycznie powinienes przejestrowac od razu.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 04 lut 2013 18:30

1 - w teorii czary mary z biletem na prom...
2 - ano w teorii,,, do 6 miesiecy moze sie turyscic...

lepiej przeleciec sie samolotem, kupic bryke za 2 stowy i wsio...

i tak sie potem wraca w dodatkowymi bambetlami, samochodem latwiej.

No chyba ze ktos ma ponizej 25 lat, wtedy to kucha... (ubezpieczenie...)

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 05 lut 2013 19:31

innymi slowy, policja cie nie lubi... i stad miales problemy.
Wg mnie nie mieli prawa przetrzymywac.

adrpak
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2013 16:48
Lokalizacja: UK accrington
Kontaktowanie:

Postautor: adrpak » 05 lut 2013 19:59

Kod: Zaznacz cały

jeśli chodzi o czary mary z biletem to nie w tym rzecz po prostu nie akceptowali mojej polskiej polisy , również drugiej polisy wykupionej online Polsko-angielskiej na kierowce , który podjął sie odebrania mojego pojazdu


a czy to ubezpieczenie miales z zielona karta (czyli miedzynarodowym dokumentem potwierdzajacym ubezpieczenie) czy takie zwykłe??? bo ja chce jechac do angli swoim samochodem ale chce wykupic ubezpieczenie typowo ze swiadomoscia ubezpieczyciela ze jade za granice do 3 miesiecy i z wystawieniem zielonej karty.

i zastanawia mnie czy zielona karta mi cos da?? bo nie chcial bym sie znalezc w podobnej sytuacji.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 05 lut 2013 20:32

w rejestrze figuruje jako kierowca bez uprawnien w UK za niebezpieczną jazdę,a polskie prawko zostało mi zabrane


Więc zostało zapewne zatrzymane jako dowód w sprawie (chyba wspominałeś, że postawili Ci zarzuty) i zostanie zatrzymane na czas postępowania.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lut 2013 09:03

adrpak pisze:a czy to ubezpieczenie miales z zielona karta (czyli miedzynarodowym dokumentem potwierdzajacym ubezpieczenie) czy takie zwykłe??? bo ja chce jechac do angli swoim samochodem ale chce wykupic ubezpieczenie typowo ze swiadomoscia ubezpieczyciela ze jade za granice do 3 miesiecy i z wystawieniem zielonej karty.

i zastanawia mnie czy zielona karta mi cos da?? bo nie chcial bym sie znalezc w podobnej sytuacji.


Zielona karta nie jest potrzebna na terenie EU


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron