O samochodach, motocyklach i rowerach ...
Mike_London
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2007 13:19

Pytanie o jazde bez ubezpiezenia

Postautor: Mike_London » 19 paź 2007 00:31

Witam, mam pytanie. Posiadam samohód, który ma opłaony road Tax, MOT i nie ma już ubezpieczenia. Sprawa jest taka ze chce ten samochód sprzedać (a dokładniej oddać za darmo znajomym anglikom) czy mogę jechać do nich tym samochodem (autostradą) zeby im go przekazac? co z kamerami itp? Czy bede musiał zapłacic cokolwiek za zbycie sie tego auta po przerejestrowaniu??? Dzieki za odpowiedz

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 19 paź 2007 10:44

Sprawa ubezpieczenia jest prosta ... nie masz ubezpieczenia, placisz mandat + zabierają Ci samochód na parking policyjny, calkowity koszt ok.600F

Oczywiście taki scenariusz jest tylko jeżeli cię złapią ;)

dzano1
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2008 21:42

Postautor: dzano1 » 10 lut 2008 21:45

ja jezdzilem po anglii samochodem bez oc i jakos sie udawalo, prawda jest taka ze jak nie szalejesz to raczej policja cie nie zatrzyma :D a jeszcze male pytanko do mieszkajacych na wyspach... ma moze ktoś wzor angielskiego insurance????? bo jeszcze na oczy tego nie widzialem pomimo ze juz dwa razy na jana przyjechalem do polski:)

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 12 lut 2008 12:19

prawda jest taka ze jak nie szalejesz to raczej policja cie nie zatrzyma

to totalna bzdura - w tym kraju policja wylapuje samochody bez ubezpieczenia, taxu czy MOT'u jezdzac po ulicach i zczytujac wszystko komputerowo z rejestracji, wiec wcale nie zalezy to kultury jazdy ...

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: Pytanie o jazde bez ubezpiezenia

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 12:52

kup ubezpieczenie na jakiejs porownywarce np na globalmarketcompare.com. jedz do znajomych oddaj samochod a potem wypowiadasz umowe ubezpieczenia a znajomi niech pokryja koszta administarcyjne :)


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron