O samochodach, motocyklach i rowerach ...
guzio8
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2014 17:11

Przereje pl na uk tylko doswiadczonych z tematem prosze

Postautor: guzio8 » 09 kwie 2014 17:12

Hej chcialbym sie zapytac czy jest ktos na forum kto rejestrowal juz samochod na polskich nr tutaj w uk...dzwonilem do DVLA przyslali mi formularz v55/5 na pierwsza rejestracje i peirwszy tax...chcialbym porozmawiac z osoba ktora juz cos takiego robila mam?? potrzebuje pomocy bo nigdy nie zajmowalem sie czyms takim...wiem ze gdybym sie zdecydowal to musialbym pozmieniac te lampy licznik nie wiem czy ewentualnie cos jeszcze...dodatkowo czy to bedzie zwykly przeglad czy jakis specjalny w DVLA...ile mnie to wszystko bedzie kosztowac rejestracja ( 55 Ł ) przeglad w zaleznosci jaki ( 50- ~`) i oczywiscie podatek od sprowadzanego auta w jakiej kwocie tego nie wiem do tego dochodzi firma ktora ubezpeczy mi ten samochod i czy akceptuje poslkie znizki ( 60% )...naprawde ucieszylo by mnie jakby sie odezwala osoba ktora juz kiedys takie cos robila nie ludzie ktorzy cos gdzies kiedys slyszeli i beda mi doradzac bo na waszym forum czytalem rozne rzeczy np o tym jak dlugo mozna jezdzic na pl blachach otoz z doswiadczenia wiem i to nie jest cos co od kogos slyszalem tylko sam przezylem wiem ze jesli jestes studentem albo turysta mozesz jezdzic sobie autem do 6 miesiecy ale odkad zaczales pracowac chocbys zaczal dzisiaj momentalnie stajesz sie rezydentem i podlegasz temu prawu jakie tutaj obowiazuje tak wiec kiedy polsicja mnie zatrzymala na autostradzie po dluzszych rozmowach doszlismy do tego ze pracuje od kilku tygodni dostalem notatke ktora zostala skierowana do sadu ktora zawierala informacje ze kierowca nie posiada wystarczajacych dokumentow tj...road tax!!! i MOT!!! jak wielu pisze do mojego ubezpieczenia ktore mialem wazne pl nikt sie nie doczepil tak wiec najwazniejsze dla nich podatek drogowy i angielski przeglad glownie chodzi o lampy!!! po kilku tygodniach pismo z sadu po 100 Ł za kazde oczywiscie to byla najtansza opcja wiec sluchac opowiadaczy z forum nie polecam...pozdrawiam i licze na to ze ktos odezwie sie w mojej sprawie

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 14 kwie 2014 11:11

co prawda jestem bez doswiadczenia, ale po prostu musze to napisac -
nie idzie przeczytac tego JEDNEGO zdania normalnie

i jak tak popatrzec na ten post z odleglosci to brak chocby JEDNEGO przecinka az boli

nimue
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2012 06:42

Postautor: nimue » 03 cze 2014 22:11

masakiren :shock:


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości

cron