O samochodach, motocyklach i rowerach ...
Olivvka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2013 13:30

Serwis auta jak czesto

Postautor: Olivvka » 29 lis 2013 13:44

Czesc,

Mam do was pytanie. Jak czesto powinno sie robic serwis auta?
Kogo nie zaputam kazdy mi mowi inaczej.

Moje auto ma 3 lata i pierwszy raz robilam serwis po 20 000 przejchanych milach.
Czy teraz powinnam robic tez co 20 000 mil czy co roku?

Dodatkowo czy olej trzeba wymieniac co 3 miesiace?

Sorki za takie pytania ale jestem calkowicie zielona w tych sprawach (w google tez mozna znalezc sprzeczne info)


:shock:

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 01 gru 2013 21:34

wszytkie informacje masz w ksiazce servisowej

masz napisane dokladnie co i jak o malym i duzym servisie

czyli co wymienisz i kiedy

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 03 gru 2013 13:42

Wymiana oleju podana jest przez producenta (ilość przejechanych mil) w książce serwisowej lub poszukaj w internecie. Jak ktoś jeździ mało to i raz na 2 lata wymienia :) a jak ktoś dużo to co 2 miesiące :)

Oczywiście jaki olej powinien być zastosowany również jest w książce. Do tego filtr oleju i osobiście polecam filtr powierza, paliwa a do pełni szczęścia filtr kabinowy.

Przeglądy są co rok. Zresztą ... masz potwierdzenie poprzedniego przeglądu? Tam jest napisane kiedy kolejny :)

Nie jestem na 100% ale chyba na stronie DVLA można sprawdzić po nr. rejestracyjnym a na pewno można sprawdzić historię MOT (bo tak się ten przegląd nazywa).

Równie dobrze możesz podjechać do pierwszej lepszej stacji MOT i niech sprawdzą w komputerze.


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości