O samochodach, motocyklach i rowerach ...
dziq76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2013 10:28

ubiezpieczenie samochodu

Postautor: dziq76 » 16 paź 2013 10:35

witam . chciałbym kupis samochód w anglii i pojechac nim do polski i sprzedać w polsce i mam pytanie jakie ubezpieczenie najlepiej wybrać do przejazdu z anglii do polski i czy jak kupie ten samochód mogę poruszać się po anglii - mam jakis czas okreslony od kupna . z góry dzięki za pomoc :D

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 16 paź 2013 10:37

Ubezpieczenie musisz mieć od momentu, w którym kupisz auto - nawet, jeśli nim nie jeździsz, w momencie, w którym poprzedni właściciel zdejmie z niego swoją polisę pojawi się on w bazie danych DVLA jako nieubezpieczony.

W kwestii ubezpieczenia sprawdź sobie np. www.confused.com i upewnij się, że polisa, na którą się decydujesz pokrywa podróż poza UK (wbrew pozorom nie wszystkie mają to wliczone w cenę).

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 16 paź 2013 17:52

z chwila gdy kupujesz , poprzedni wlasciciel dzwoni do ubezpieczalni i kasuje polise, musisz miec nowa od tego momentu, inaczej na pierwszym skrzyzowaniu cie drapna i masakra.

tu poczytaj o systemie rozpoznawania nieubezpieczonych aut, mozesz tez sprawdzic czy samochod jest ubezpieczony na podstawie nr rejestracyjnego

www.askmid.com

a ja polecam w szukaniu ubezpieczenia

www.moneysupermarket.com

maja wieksza baze jak confused


powodzenia

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: ubiezpieczenie samochodu

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 11:30

witam, ja równiez uzywam do szukania ubezpieczenia na globalmarketcompare.com maja strone po polsku i zaakceptowali moje znizki z polski :)


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron