O samochodach, motocyklach i rowerach ...
tito83
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2013 14:41
Lokalizacja: Manchester

Wymiana prawa jazdy na UK, a minimalny pobyt w UK?!

Postautor: tito83 » 04 wrz 2013 14:42

Chciałbym się zapytać Państwa jak wygląda sprawa wymiany prawa jazdy na angielskie, a długość pobytu w Wielkiej Brytanii?! Otrzymałem właśnie wniosek D2 z DVLA (mam zawodowe prawo jazdy) i analizując ten wniosek natknąłem się na takie pytanie: "If you have lived in another EU/EEA country in the last 12 months, please tell us wich" oraz takie stwierdzenie: "To apply for a GB driving licence, you must be normally resident in the UK for more than 185 days." Do UK wyemigrowałem kilka dni temu wraz z kuzynem, ja mam trochę prostszą sprawę ponieważ mieszkałem tu już 3 lata, ale ostatni raz tu byłem 5 lat temu (ostatni rok spędziłem w PL), ale za to mój kuzyn nigdy tu nie był. Czy to, że nie było nas tu przez wymagane 185 dni może być powodem jakiejś odmownej decyzji o wymianie prawa jazdy? Jak do tego podejść bez zbędnego kombinowania?! Z góry dziękuję za pomoc...

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: Wymiana prawa jazdy na UK, a minimalny pobyt w UK?!

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 12:50

z tego co wiem to w styczniu zmienily sie przepisy i trzeba zmienic prawo jazdy po pol roku pobytu w UK. Jesli ktos ma samochod to warto jest zminic prawko ze wzgledu na koszt ubezpieczenia. Mozna sobie wejsc na jakas porownywarke np. globalmarketcompare.com i porownac jaki bedzie koszt ubezpieczenia na pl prawku a jaki na uk :)


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron