Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
user2088626
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2009 22:54

Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: user2088626 » 20 kwie 2009 23:46

Czy znacie jakichs specjalistow lub skuteczne metody na wypadanie wlosow u kobiet?
Piszcie!

Z tego co widze, to tutaj taki problem ma wiele dziwczyn, o wiele wiecej niz w Polsce.

user1831635
Emigrant
Posty: 237
Rejestracja: 17 sie 2008 11:49

Postautor: user1831635 » 21 kwie 2009 13:07

jedną z przyczyn wypadania włosów jest stres. Znam kilka sposobów na wzmocnienie włosów
1. napar z młodej pokrzywy (kwiecień, maj)
2. maseczka na włosy :
- żółtko
- łyżka nafty kosmetycznej
-2 łyzki przegotowanej, letniej wody
- sok z ok połowy cytryny
- łyżeczka olejku rycynowego
- miód (niekoniecznie)
wszystkie składniki zmieszać w miseczce, nałożyć na włosy, owinąć je i trzymać tak ok 40 min

są także do kupienia w aptekach specjalne kapsułki (stos. wew.) oraz ampułki do stosowania bezpośrednio na włosy

-moja babcia robiła sobie maseczki na włosy z żółtka oraz piwa, nigdy tego nie stosowałam, ale może warto spróbować, niestety nie znam proporcji

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 21 kwie 2009 22:20

moje drogie kobitki, olej musztardowy jest niezawodny, wzmacnia cebulki wlosow, naoliwia wysuszone przez to angolska wode wlosy, no i wypadaja zdecydowanie mniej. Stosuje sie go tak samo jak maseczka ktora kolezanka powyzej podala, wcieramy w skore glowy, owijamy hustka i min pare godzin trzymamy na glowie.
W Off licence sklepach i w Sainsburry rowniez znalazlam jest hinduski olejek do wlosow AMLA, nie pachnie to bardzo zachecajaco ale dziala rowniez niesamowicie, tylko nakladamy go na noc i najlepiej jak sie w takim turbanie przespimy, rano myjemy wloski delikatnym szamponem do wlosow.
Angielska woda nie pomaga nam niestety, europejskie wlosy nie naleza do najmocniejszych wiec i latwo je dobic,
Skrzyp polny w tabletkach rowniez pomaga wzmocnic nasza skore,wlosy i paznokcie

user2088626
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2009 22:54

Postautor: user2088626 » 24 kwie 2009 09:18

Dziekuje za rady dziewczyny! Skorzystam.

Do tej pory stosowalam ziola i mineraly w tabletkach i plyny do wcierania przepisane przez dermatologa, ale nie jest to wystarczajaco skuteczne. Byc moze bez tego byloby gorzej, ale to nie to.

Tez slyszalam o roznych domowych maseczkach, ale sa dosc uciazliwe i czasochlonne, wiec troche z oporami podchodzilam. Ale teraz nie pozostaje mi nic, tylko sprobowac. Moja ciocia na przyklad myla wlosy domowym szamponem: wywar z pokrzywy + zoltko. Wywar robila przez cale lato, na zime zamykala w butelkach i przed myciem wbijala do tego zoltko. Zrezygnowala zupelnie z innych szmponow.

Jeszcze jedno pytanie: gdzie kupic nafte kosmetyczna? I jak to sie nazywa po angielskiu?

Jeszcze raz dziekuje!

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 24 kwie 2009 11:15

Jak wypadaja na pipie, to nie masz co sie martwic, tylko pomoz im wypadac szybciej.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 24 kwie 2009 13:02

usercostam znowu samotny?

cypisek87
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2009 18:52

Postautor: cypisek87 » 01 paź 2009 18:55

witam drogie panie ja rowniez mam problemy z wypadaniem wlosow wypada mi zbyt duzo :(chcialabym wiedziec jak nazywa sie ta nafta po angielsku i czy szukac jej w aptekach?jak robic ten napar z wysuszonej pokrzywy?z gory dzieki za odpowiedz

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 02 paź 2009 01:14

Witam!
Mam ten sam problem. Kiedys jeszcze w Polsce moja fryzjerka dala mi przepis na maseczke. Byla bardzo skuteczna, teraz niestety nie moge jej stosowac poniewaz nigdzie nie da sie kupic wit A w kroplach. Z tego co wiem jest niebezpieczna i nikt jej bez recepty nie sprzeda. Podam jednak przepis bo byc moze komus sie przyda.
1. 2 zoltka
2. 3-4 lyzki oliwy z oliwek
3. sok z polowy cytryny
4. 30-40 kropli wit A
Wszystko to wymieszac, nalozyc na wlosy i trzymac ok pol godziny, nastepnie normalnie umyc glowe. Stosowac nie czesciej niz raz na dwa-trzy tygodnie.
Obecnie kupuje tabletki o nazwie Silica w Boots-ie, pomagaja troche.

Luna077
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2016 19:43

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: Luna077 » 13 lip 2017 19:31

Przede wszystkim trzeba poznać przyczynę wypadania włosów - czy jest to zła pielęgnacja, złą dieta czy może zaburzenia hormonalne. Ostatnio coraz więcej dziewczyn już w młodym wieku na nie cierpi i nawet o tym nie wie, bo często objawy są dość nietypowe. Na przykład jeśli chodzi o problemy z włosami to warto sobie zrobić test na tarczycę. Może tutaj tkwi problem i wtedy trzeba podjąć zupełnie inne działania niż w przypadku gdy włosy są po prostu źle pielęgnowane.

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: kajametrowska » 24 lip 2017 09:32

user2088626 pisze:Czy znacie jakichs specjalistow lub skuteczne metody na wypadanie wlosow u kobiet?
Piszcie!

Z tego co widze, to tutaj taki problem ma wiele dziwczyn, o wiele wiecej niz w Polsce.


No nie wiem. Moze po prostu nie znasz tylu dziewczyn w Polsce ;) Powiem Ci,że wypadnaie włosów może mieć wiele róznych przyczyn, aczkolwiek większość typów wypadania włosów jest typu.... androgenowego. Tak tak. u kobiet włosy wypadaja również z tego powodu. Nie jest to jedynie domena mężczyzn.
Wiele osób sądzi,że wypadanie włosów to niedobór witamin ale jest to mit:
http://stopwypadaniuwlosow.pl/fakty-i-mity/2

Polecam sprawić sobie porządną wcierke na łysienie androgenowego ( typu Loxon).

oseczka
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2017 19:05

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: oseczka » 27 lip 2017 19:06

wypadanie włosów niestety może mieć wiele przyczyn. Zarówno niewłaściwy szampon jak i poważniejsze sprawy- np. problemy hormonalne.

Ajlar
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 31 paź 2015 13:45

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: Ajlar » 03 sie 2017 09:47

Mi ostatnio też bardzo mocno zaczęły wypadać włosy. Nie wiem od czego tak sie dzieje. W sumie jem mało warzyw i owoców to może brak jakiś witamin? Kupiłam sobie suplement i odżywkę do włosów w aptece online. Narazie cierpliwie zażywam i używam :) I tak pewnie pierwsze efekty będzie widać za kilka tygodni :)

pieskiezycie
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2017 11:08

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: pieskiezycie » 03 sie 2017 11:11

Jeżeli wypadanie nie ustępuje to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi np. hormonów tarczycy. Warto się przejść do lekarza, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok.

Wiki93
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 09 lis 2015 12:59

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: Wiki93 » 08 sie 2017 10:28

Jeśli chodzi o wypadanie włosów może to być spowodowane różnymi czynnikami. Zalicza się do tego stres, łupiesz, problemy z tarczycą, zła dieta i wiele innych. Oczywiście samo farbowanie, prostowanie czy kręcenie także nie wpływa dobrze na włosy. Można stosować różne specyfiki czy maseczki do włosów. Jeśli chodzi o maseczki ja polecam z http://www.ezebra.pl/product-pol-718-HE ... -480g.html jest ona bardzo dobra. No ale te maseczki czy inne zabiegi na włosach nie pozbędą się problemu. Należy znaleźć przyczynę i z nią walczyć. Czasem wystarczy na jakiś czas zaprzestać farbowania, i prostowania oraz zmienić szampon. A czasem trzeba pójść z tym do lekarza.

kusanka
Gastarbeiter
Posty: 47
Rejestracja: 10 gru 2014 06:26

Re: Wypadanie włosów u kobiet

Postautor: kusanka » 17 sie 2017 13:04

Maseczki są dobre jeśli włosy wypadają z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji. Tutaj jednak z tego co widzę piszemy o wypadaniu włosow nie z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji ale z powodów medycznych .W takim przypadku jakaś maseczka raczej nie będzie taka skuteczna. Co polecałabym ?
wybranie się do lekarza
ograniczenie stresu
ewentualnie zdrową dietę i wprowadzenie suplementacji. Na stronie są opisane wszystkie czynniki, które mogą spowodować nadmierne wypadanie włosów:
https://rodzinazdrowia.pl/ratunku-wypad ... y-dlaczego
Poczytajcie sobie.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości