Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Izunia0712
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2009 19:52

Czy dostniemy benefit?

Postautor: Izunia0712 » 27 sty 2009 19:58

Witam mam taki klopot maz w tamtym tygodniu stracil prace ja tez juz nie pracuje od maja czekamy na przyznanie nam Working Tax Crediti(wszystkie dokumenty sa juz skompletowane i u nich czekaja na rozpatrzenie) teraz nie wiem czy jak maz stracil prace to dostaniemy ten zasilek (bo przeciez on jest tylko dla pracujacych),czy nam wyplaca za okres od zlozeenia formy do dnia kiedy maz pracowal ,czy mam ich powiadomic o tym ze maz nie ma pracy i ile mam czasu na zgloszenie tego ,jejku mam nadzieje ze znajdzie w najblizszym czasie jakas prace i skoncza sie nasze klopoty dziekuje za podpowiedzi

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 sty 2009 09:47

Working tax napewno dostaniecie zaległy, jesli ogólnie jest wam przyznany, bo wiesz na czym on polega? że nie może przekroczyć twój chłopak chyba okreslonej stawki miesięcznej w zarobkach, ale skoro ktoś wam go robił to pewnie znał się na rzeczy.Tylko że jakoś dziwnie długo czekacie :cry: mój chłopak dostał po 2 miesiącach, może warto sprawdzić czy dobrze o niego składaliście hmm.Mam nadzieje że twój chłopak znajdzie prędko prace bo wiem jak to jest.Pozdrawiam cieputko

Izunia0712
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2009 19:52

Postautor: Izunia0712 » 29 sty 2009 11:32

DZIEKI bardzo juz jestem spokojniejsza,dostaniemy na pewno ,nie przekraczalismy wynagrodzenia miesiecznego,a czekamy tak dlugo poniewaz biuro rachunkowe (polskie)ktore nam to zalatwialo nie poinformowalo nas na poczatku ze beda potrzebne jeszcze dodatkowe informacje ,dopiero po 4 miesiacach stwierdzili ze musimy jeszcze cos tam zalatwic i za to trzeba oczywiscie doplacic:(,i tak to sie wszystko odwleka w czasie,mam nadzieje ze wszystko sie jakos ulozy ,jestem dobrej mysli (musze byc)jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 29 sty 2009 12:49

Widze że trafiliście na niezbyt profesjonalne biuro ehh nic bym im nie dopłacała bo widać że to było chyba ich niedopatrzenie!! Na przyszłośc omijajcie to biuro.Mam nadzieje że wszystko wam się ułoży bo czasy mamy chwilowo nie ciekawe wiem to po sobie :evil: ehh.

Zdrapaka
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2016 13:29

Re:

Postautor: Zdrapaka » 10 cze 2016 08:29

Izunia0712 pisze:DZIEKI bardzo juz jestem spokojniejsza,dostaniemy na pewno ,nie przekraczalismy wynagrodzenia miesiecznego,a czekamy tak dlugo poniewaz biuro rachunkowe (polskie)ktore nam to zalatwialo nie poinformowalo nas na poczatku ze beda potrzebne jeszcze dodatkowe informacje ,dopiero po 4 miesiacach stwierdzili ze musimy jeszcze cos tam zalatwic i za to trzeba oczywiscie doplacic:(,i tak to sie wszystko odwleka w czasie,mam nadzieje ze wszystko sie jakos ulozy ,jestem dobrej mysli (musze byc)jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam


No tak, biura rachunkowe, 4 miesiące to bardzo długo i powiem szczerze, że jestem zaskoczony takim przebiegiem wydarzeń. Bo co by było, gdyby trzeba było wrócić do Polski z konkretnej przyczyny, a to byłaby jedyna sprawa do załatwienia? Mam wrażenie, że jest w tym trochę złośliwości. Osobiście polecam usługi outsourcing, bo fajnie jest nie musieć zatrudniać na etat księgowego, bo na połówkę to się nikt nie godzi. Ja osobiście mam usługi w biurze rachunkowym w Katowicach, gdzie jest jedna z największych stref ekonomicznych t.j. http://ksiegowebiuro.pl i jest całkiem nieźle, bo przynajmniej szybko odpowiadają na kontakt telefoniczny i dbają o terminowość.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości