Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Kłykciny konczyste

Postautor: Bloom15 » 20 mar 2017 07:34

Witam.Jakiś czas temu zdiagnozowali u mnie kłykciny konczyste( miałam je wymrażane). Niestety zobaczyłam,ze coś takiego wyskoczyło mi równeiż na podniebieniu. Byłam u lekarza w Anglii i ten mówi,ze problemu nie widzi:(
Czy ktoś borykał się z tym problemem?Jak się to leczy?Jakież zioła ?

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: kajametrowska » 20 mar 2017 07:48

Sugerowałaym olać sobie tego lekarza ponieważ jego zachowanie jest niepoważne. Szczególnie jeśli wiesz,że masz hpv oraz jeśli nie miałaś ich wczesniej. Najlepiej będzie to wyciąć oraz oddać zmiany do badania histopatologicznego Będziesz wiedziała czy zostały wykonane przez hpv onkogenne czy nieonkogenne.
Druga sprawa to badanie na hpv. Myślę,ze powinnas je powtórzyć ale w bardziej skomplikowanym zakresie z racji tego,ze będziesz wiedziala jakie typy wirusa masz ( a jest ich bardzo wiele, niestety niektóre mogą powodować raka).
Najlepiej byłoby wykonać to w Polsce. W Uk na fundusz się nie doprosisz o zlecenia. A prywatnie zapłacisz masę kasy.

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: Bloom15 » 20 mar 2017 10:44

dołączam się do pytania. Rownież zobaczyłam u siebie pewne zmiany w buzi, które wyglądem przypominają kłykciny. Jednak nie jestem pewna czy mam hpv poniewaz nigdy się nie badałam. czytałam sobie jednak w sieci trochę informacji o tym i wynika z nich,ze mogłam się zarazić ( w przeszłósci zdarzyło misie wspólżyć bez prezerwatywy). Jaki jest koszt takiego testu?

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: kajametrowska » 21 mar 2017 05:27

A czy robiłaś tak w ogóle test na hpv? Jest to bardzo ważne. Rodzajów wirusa jest dużo wiele z nich powoduje właśnie kłykciny konczyste Większość nie jest niebezpiecznych i są to wirusy łagodne. Jednak niektóre odmiany wirusa mogą powodować raka. Tak wiec warto jest wiedzizeć jaki masz rodzaj wirusas. Tak aby w przyszłości móc się badać ( dzięki temu można zobaczyć zmiany odpowiednio wcześnie). Najlepijej jest taki test zamówić bezpośrednio z laboratorium. Nie wiem czy w UK jest taka możliwość ale sama robiłam sobie taki test jakis czas temu w Polsce i zamawiałam sobie badania tutaj: https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/ - kurier wszystko Ci przywozi, sama pobierasz test i bezpośrdnio odzyłasz do zbadania

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: Bloom15 » 21 mar 2017 11:24

Orintujesz się czy jst opcja zamówienia takiego testu za granicę?

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: kajametrowska » 23 mar 2017 06:07

oj nie wiem. Musiałabys napisać do nich maila. Powinni Ci odpisać czy jest to możliwe czy też nie.

tasia3
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 31 sty 2017 19:12

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: tasia3 » 29 mar 2017 22:48

Ja miałam problem z kłykcinami konczystymi, ale w okolicach odbytu Jednak leczenie przebiega podobnie. Mój lekarz, dr Przemysław Ciesielski ze szpitala św. Elżbiety przepisał terapię farmakologiczną, która w moim przypadku przyniosła oczekiwany rezultat, ze względu na to że kłykciny były małe. W bardziej zaawansowanych sytuacjach stosuje się wymrażanie i to zawsze pomaga. Ziołami nie jesteś w stanie się tego pozbyć, bo chorobę powoduje wirus. Jeśli Twój lekarz nie widzi problemu to zmień go

foxi1
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2017 10:43

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: foxi1 » 09 maja 2017 18:55

Nie wiedziałam ,że w ogóle jest coś takiego. Teraz coś tam wiem na ten temat bo koleżanka z pracy się na to leczy. Najważniejsza jest diagnostyka, na początku oczywiście. Znajoma skorzystała z testów HPV37 - jako najbardziej kompleksowych https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/ .Radzę dobrze zrób jak najszybciej testy. Powodzenia. Na temat samej choroby tutaj znajdziesz informację - https://drwenerolog.pl/choroby/hpv/.

szpraczek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2018 16:44

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: szpraczek » 22 sty 2018 16:47

Bloom15 pisze:Witam.Jakiś czas temu zdiagnozowali u mnie kłykciny konczyste( miałam je wymrażane). Niestety zobaczyłam,ze coś takiego wyskoczyło mi równeiż na podniebieniu. Byłam u lekarza w Anglii i ten mówi,ze problemu nie widzi:(
Czy ktoś borykał się z tym problemem?Jak się to leczy?Jakież zioła ?


Jesli chodzi o informacje o klykcinach, to troche znajdziesz tu i mają też elki, tylko od razu mówię, że ja tam nie zamawiałam

Kod: Zaznacz cały

https://www.121doc.com/pl/choroby-weneryczne/klykciny-konczyste

. Ja też miałam wymrażane i stosowałam kiedyś wartec, nie wiem czy go w Anglii dostaniesz. W tym 121doc maja jakies leki, ale ja nigy tam nie zamawialam, ale dobrzye wyjasniają rózne sposby leczenia, wiec sobie po prostu czytałam.

patrykzduniak90
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2018 18:47

Re: Kłykciny konczyste

Postautor: patrykzduniak90 » 22 sty 2018 19:57

Zmien lekarza, a przede wszystkim musisz leczyć się z partnerem ponieważ i on może być zarażony. Polecam zmiane lekarza i tyle i pójście tam razem :)
a póxniej w ramach nagrody po wyleczeniu:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://gabineturody.wroclaw.pl/]gabinet kosmetyczny[/url]


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości