Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
kaloter
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2016 19:27

Pomoc - płatny poród w UK - brak ubezpieczenia

Postautor: kaloter » 06 wrz 2016 20:18

Witam , piszę z zapytaniem może ktoś obeznany doradzi co zrobić. Moja narzeczona jest w 27 tyg ciąży , przebywa ze mna w UK od marca tego roku. W tamtym tygodniu byliśmy na spotkaniu w szpitalu w sprawie płatengo porodu ??. Na wstępie babka od razu zapytala czy narzeczona tu pracowala/pracuje i jak dlugo tu przebywa. Niestety nie pracowała tu i nie pracuje, wiec musiala polazac eurpojeska kartę zdrowia (polska) , ktora oczywiscie jest nie aktualna , poniewaz wyjechala w marcu tego roku . wiec na dzien dzisiejszy bedzie musiala zaplacic.za porod i inne badania etc . (ok 5000£) -. Niestety nie jestesmy jeszcze po slubie więc nawet nie chciala.ogladac moich papierow (bank statement payslipsy itp). Moje pytanie jest nastepujace , czy da sie ogarnac jakies prywatne ubezpieczenie ? Ktore pokryje porod itp ? W polsce juz szukalem i okres kadencji wynosi 12-9miesiecy , wiec to nie przejdzie . Dodatkowo podzwonilismy do ksiegowych i doradzili zalozenie self employmend rok do tylu.. Zaplacenie 180£ skladek plus kara 100£ i 40 £ usluga , ale nie mam do tego zaufania czy to przejdzie , ktoś coś doradzi ? Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości