Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
marcinkobus
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2016 02:59

Starsza osoba

Postautor: marcinkobus » 27 kwie 2016 16:04

Witam,

Chciałbym prosić o radę w sprawie zorganizowania życia (mieszkanie,opieka) osoby leciwej, konkretnie mojej babci (87 lat).
Sytuacja wyglada następująco: cała moja rodzina osiadła na stałe w UK, mieszkamy tu od 11 lat, mamy stała rezydydenture, własne domy, prace i w gruncie rzeczy jesteśmy szczęśliwi. Problem w tym ze chcielibyśmy zaopiekować się nasza wyżej wspomniana seniorka rodu, która z racji na swój wiek nie jest w stanie sobie sama poradzić z trudami codziennego życia. Doszliśmy do wniosku,ze postaramy się sprowadzić babcie do nas , ale nie będziemy mogli ze względu na ograniczone miejsce w domu zakwaterować babci u nas. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z ewentualnymi ośrodkami dla osób starszych, inna forma zakwaterowania, opieka, kosztami, czy możemy liczyć na jakaś pomoc? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

KartoNek
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2016 08:39
Kontaktowanie:

Re: Starsza osoba

Postautor: KartoNek » 28 kwie 2016 10:46

Rozumiem że ośrodek w UK. Pomysł jest, ale zastanówcie się czy babcia będzie szczęśliwa w nowym otoczeniu, wśród obcych i na dodatek mówiących po angielsku. Starych drzew się nie przesadza... Pomyślcie o ośrodku w Polsce.

marcinkobus
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2016 02:59

Re: Starsza osoba

Postautor: marcinkobus » 03 maja 2016 07:19

Dziękuje za odpowiedz i sugestie. Wiem,ze dużo w tym prawdy, w sumie chodziło mi o bliskość całej rodziny. W tej chwili bierzemy pod uwagę wszystkie opcje a ostatecznie to babcia podejmie decyzje. Ostatnio padła rownież propozycja opiekunki w Polsce, jednak to mogą być już poważne koszty i czy babcia zaakceptuje taka osobę. Opcji jest wiele, niestety żadna z nich nie jest idealna

ujka
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016 20:56
Kontaktowanie:

Re: Starsza osoba

Postautor: ujka » 03 maja 2016 20:58

tez mam taki dylemat.. dzieki!

maryska98
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2016 08:29

Re: Starsza osoba

Postautor: maryska98 » 04 lip 2017 15:54

Dobrze jest zadbać o pomocny sprzęt, z którego będzie łatwo korzystać :) viewtopic.php?f=20&t=13010&p=121226


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron