Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
arvenaaa
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2014 15:16

dobry pediatra w londynie

Postautor: arvenaaa » 20 mar 2014 15:19

witam.

czy ktos moze polecic dobrego pediatre w Londynie w ktorejs z polskich przychodni. :)

dziekuje :) [/b]

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 20 mar 2014 15:34

dobry pediatra i polska przychodnia to contradiction in terms

co nie tak z normalnym GP?

czy dziecko ma jakas powazna chorobe?

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 26 mar 2014 22:59

w normalnym GP kolega po wypadku samochodowym - zlamany kregoslup (uslyszal, ze rehabilitacja nic mu nie da, tylko operacja. nie zgodzil sie i jezdzi do pl na zabiegi, jest lepiej, ale nie najlepiej) uslyszal od lekarza, ze on na zdjeciach nic nie widzi i jest zupelnie zdrowy (do GP chodzi po prostu na kontrole)

kolezanka z corka pojechala do szpitala, bo mala miala wyciek ropny z ucha; temp 39 i troche, dostawala na poczekalni ibuprofen dla dzieci, wiec temp. jej spadala
jak ja w koncu lekarz zdecydowal sie obejrzec to stwierdzil, ze temperatury nie ma, a ucha nie moze zobaczyc skoro mala wyrywa glowe gdy on ja dotyka w jego okolicach. znaczy sie - nic jej nie jest
po prywatnej wizycie u polskiego laryngologa okazalo sie, ze mala ma uszkodzony bebenek

narzekamy na sluzbe zdrowia w pl. ale leczyc sie tutaj mozna co najwyzej na katar
kolezanka pracuje w jakiejs przychodni NHS i mowi, ze po prostu lekarze nie kieruja dalej do specjalistow

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 26 mar 2014 23:00

emigrantka pisze:dobry pediatra i polska przychodnia to contradiction in terms



jesli lecza tak jak angielscy lekarze to pewnie tak

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 mar 2014 00:00

@ironick - wybacz ale.. ponad 10 lat pracowalam w NHS i znam to wszystko z drugiej ze tak powiem strony i od srodka

rowniez jako pacjent tutaj nie mam absolutnie zadnych zastrzezen....a mialam kilka naprawde powaznych sytuacji

pare lat temu mialam powazna operacje - od diagnozy do operacji byl nie caly miesiac a to tylko dlatego ze chcialam druga opienie co do formy operacji w innym szpitalu,w centrum - i tam gdzie chcialam/jak chcialam operacje mialam

mloda moja w poniedzialek poszla do GG z bolem gardla, GP zadzwonil po karetke i zawiezli ja do szpitala 45 mil od miejsca jej zamieszkania

mloda moja szpitali troche zwiedzila i wszedzie opieke miala super, ja to samo

co innego ze w tym tygodniu nie bylo mojego normalnego GP, jakas locum pipcia dala mi antybiotyk z penicylina (mam uczulenie na penicyline) oraz nie nadajacy sie dla osob z moim problemem - no ale przeczytalam ulotke i sie nie wykonczylam .. walnelam pisemko do jej szefow i mam nadzieje ze po dupie dostanie - ale to mi sie tu zdarzylo 1szy raz a mieszkam w UK 23 lata

na temat polskoch konowalow tutaj natomiast mam wyrobiona bardzo brzydka opienie - i tych z polskich przychodni i wiekszosci tych ktorzy probowali swoich sil w NHS
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014 00:16 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 mar 2014 00:05

ironick pisze:kolezanka pracuje w jakiejs przychodni NHS i mowi, ze po prostu lekarze nie kieruja dalej do specjalistow


kieruja - jezeli jest taka potrzeba

nie z kazdym katarem czy zlamanym paznokciem

a jak kolezanka pracuje w przychodni to powinna miec pojecie na temat dlaczego nie kieruja z byle czym

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 27 mar 2014 09:08

tyz od dekady ni mam zadnych problemow z tubylcza zlozba zdrowia w calym moim stadzie :lol:
jakby tak pogrzebac pewnie w tych horror stories to okazloby sie ze komunikatywny angielski albo zwyczajna pizd.. zyciowa i tyle

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 27 mar 2014 12:42

Ja mialem problem raz, z A&E. I stwierdzam ze po prostu jak zwykle wszystko zalezy od ludzi a ja trafilem po prostu na wredna pinde I tyle.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 mar 2014 12:50

emigrantka pisze:co innego ze w tym tygodniu nie bylo mojego normalnego GP, jakas locum pipcia dala mi antybiotyk z penicylina (mam uczulenie na penicyline) oraz nie nadajacy sie dla osob z moim problemem - no ale przeczytalam ulotke i sie nie wykonczylam ..


Może nie zrozumiałaś pytania po angielsku czy jesteś uczulona? Co do "nie nadajacy sie dla osob z moim problemem" - czasem lekarze przepisuja cos co nie zaszkodzi, a sie hipochondryk odczepi.
Może chciała abyś się odczepiła na zawsze? ha ha

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 mar 2014 13:30

userku pacanku - alergie to wyskakuja GP na systemie jak w moj chart wchodzi, na czerwono w dodatku PLUS pindzie pokazalam palcem (ona chyba komunikatywna byla) moja alergie na penicyline

dodatkowo - zebys dokladnie zrozumial, ten lek nie wolno dawac nikomu kto ma jakiekolwiek problemy z nerkami a ja jednej nerki nie mam (wycieta, rak 3 lata temu) co tez pindzie mowilam

zlozylam na nia skarge, czekam na odpowiedz

ja ulotki czytam ale wiele osob nie i taka pinda moze komus klopotu narobic

ALE .. wie skad ona byla, akcent slyszalam ale nie wiem skad wiec pewnie komunikatywna i moze jej powinnam byla rekami wytlumaczyc?

wiec jaj sobie skarbie nie rob

operacje mialam w Guys szpiatly, wygogluj sobie da vinci surgical system - pelny wypas, laparoskopia robotyczna

a pinda locum mnie chciuala prochami wykonczyc - a ja uparta bestia jestem i jej nie popuszcze

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 30 mar 2014 15:43

ja pisalam o tych przypadkach, o ktorych slyszalam z pierwszej reki

angielski - bardzo dobry

na szczescie ja sama nie musialam korzystac do tej pory z uslug GP, ale na wszelki wypadek wlasnie sie zapisalam, poniewaz doktor google przypuszcza, ze moge miec rozerwany stozek rotatorow, czy jakos tak
a ze juz sie podleczylam to wielkiej pomocy sie nie spodziewam :D
zobaczymy w srode ;)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 30 mar 2014 21:51

a glowe ironick badalas? Moze to tam przyczyna..

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 30 mar 2014 22:47

wyjek goodle to ze zlamanego paznokcia raka mozgu zrobi wiec na wujku google to bym z diagnozami za bardzo nie polegala..

chelseaNew
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 01 lis 2013 14:35

Postautor: chelseaNew » 30 mar 2014 23:43

Przepraszam bardzo ale kolezanka sie zapytala o polskiego pedatre ,a wy troche z tematu zboczyliscie .Co was obchodzi gdzie i u kogo chce sie leczyc ? Jak obserwuje wsszystkiego i wszytskich sie czepiacie .O nic na tym forum nie mozna zapytac ,bo w kolko te same zlosliwe komenty ..............


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron