Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 06 sty 2014 02:17

emigrantka pisze:widze malo kto ma fundusz emerytalny SWOJ i liczy na panstwowe grosze?

przerazajace..


to sie nazywa mlodosc ;)

cru
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010 18:24

Postautor: cru » 04 lut 2014 00:01

ja rodze na dniach i doskonale Cie rozumiem ... pracowalismy legalnie z partnerem przez ostatni rok podatkowy i mimo ze za najnizsza krajowa to nasze dochody liczone razem przekraczaja wszelkie progi by moc starac sie o cokolwiek... aktualnie dostaje te 135 SMP co sie ma nijak do normalnej wyplaty... dopiero na przyszly rok podatkowy bede miala wykazywane aktualne (niskie) dochody...

trzeba sie z tym pogodzic...

Suzette
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016 11:40

Re: Czy moge otrzymac jakies dodatki oprocz maternity?

Postautor: Suzette » 24 lip 2016 14:11

Joannamaj zdaje sie Ze odpowiedzialam Na Twojego innego posta - moge sie z Toba skontaktowac jakos Na maila Bo widze Ze poruszamy podobne kwestie. Jestem ciekawa jak rozwiazalas obie sprawy zwiazane z ciaza w UK.
Dziewczyny ogolnie prosba do WAS- jestem w Uk od 1.5 roku, mysle o zajsciu w ciaze jednak 'zapomoga' w postaci 150 GBP na tydzien na macierzyskim i poziom NHS przerazaja mnie. Nie zrozumcie mnie zle nie chodzi o to Ze chce 'wyciagac' benefity ale porownujac do systemu w PL: 80% pensji przez rok to ogromna roznica dla mnie. Czy ktoras ma takie doswiadczenia Ze zaszla w ciazy tu a rodzila i byla na macierzyskim w Polsce? Chce ewentualnie tak zrobic pytanie Na ile to wykonalne. Moj pracodawca ma tez oddzial w PL


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron