Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
77omega
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2013 21:20

Postautor: 77omega » 04 sty 2014 00:45

ironick pisze:po znajomosci wszystko sie da ;)

swoja droga - to ciekawe, ze przeraza nie to czy ciaza bedzie przebiegac prawidlowo, nie to, ze dziecko moze byc chore, tylko to, ze obetna pensje...
:(

:shock: Matka Polka pełną gębą

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 04 sty 2014 00:47

ze niby ja? :D
wrecz przeciwnie ;)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 04 sty 2014 12:57

JoannaMaj pisze:Zastanowcie sie gdyby tak wam czy matce waszego dziecka mieli zredukowac wyplate do 1/4 .


O tym trzeba się zastanowić przed rozstawieniem nóg. Również na wypadek gdyby pensji wcale nie było. W każdym razie ja jestem zdania, że jak nie pracujesz to Ci się nic nie należy i tyle.
Od tego jest facet żeby wspierał w takich chwilach, a nie jakaś firma.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 sty 2014 02:44

usercostam pisze:
JoannaMaj pisze:Zastanowcie sie gdyby tak wam czy matce waszego dziecka mieli zredukowac wyplate do 1/4 .


O tym trzeba się zastanowić przed rozstawieniem nóg. .


Moze przeczytaj jednak pierwszy post?

minta
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013 10:50

Postautor: minta » 05 sty 2014 12:35

Tak to jest jak sie nie czyta pierwszego postu,przecież napisała ,że dopiero planuje dziecko ,prace też ma.
A jeśli chodzi o to kto ma wspierać matkę finansowo ,to dlaczego nie firma ?wiadomo jak facet ma wystarczające środki to nie ma problemu ale zazwyczaj tak nie jest.Większość ludzi nie jest zamożna i co? mają nie mieć dzieci?Nie mówię tu o żadnej patologii ale zwyczajnej parze ze średnią krajową ,gdzie oboje pracują i pragną mieć dziecko ale właśnie z powodów finansowych się powstrzymują.Kto w takim razie będzie pracował jak będziemy na emeryturze?Dzieci z rodzin patologicznych?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 sty 2014 12:50

No to dobrze, że się zastanawia.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 05 sty 2014 15:02

minta pisze:A jeśli chodzi o to kto ma wspierać matkę finansowo ,to dlaczego nie firma
....
Kto w takim razie będzie pracował jak będziemy na emeryturze?Dzieci z rodzin patologicznych?


zapytaj kolegow w pracy czy chcieli by sie skladac na pensje dla kolezanki, ktora siedzi z dzieckiem w domu, i na kogo wola wydawac swoje pieniadze - na dziecko kolezanki czy swoje? (rozumiem, ze ty bys sie podzielila ;) )
bo do tego sprowadza sie twoje zdanie. zysk wypracowuja wszyscy pracownicy, i tak jak user powiedzial - jesli sie nie pracuje, to za co firma ma placic?
ja egoistycznie powiem, ze swoja pensje wole przeznaczyc na siebie

i tak jak emerytury nie sa wyplacane z firmy, tylko z panstwa, tak moze panstwo niech sie zatroszczy o to, zeby ludzie chcieli miec dzieci

to jest problem nie tylko tutejszy

minta
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013 10:50

Postautor: minta » 05 sty 2014 16:33

ironick pisze:
minta pisze:A jeśli chodzi o to kto ma wspierać matkę finansowo ,to dlaczego nie firma
....
Kto w takim razie będzie pracował jak będziemy na emeryturze?Dzieci z rodzin patologicznych?


zapytaj kolegow w pracy czy chcieli by sie skladac na pensje dla kolezanki, ktora siedzi z dzieckiem w domu, i na kogo wola wydawac swoje pieniadze - na dziecko kolezanki czy swoje? (rozumiem, ze ty bys sie podzielila ;) )
bo do tego sprowadza sie twoje zdanie. zysk wypracowuja wszyscy pracownicy, i tak jak user powiedzial - jesli sie nie pracuje, to za co firma ma placic?
ja egoistycznie powiem, ze swoja pensje wole przeznaczyc na siebie

i tak jak emerytury nie sa wyplacane z firmy, tylko z panstwa, tak moze
panstwo niech sie zatroszczy o to, zeby ludzie chcieli miec dzieci

to jest problem nie tylko tutejszy

Nie ,nie skladałabym się ale dlaczego niby miałabym to robić? Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale myślę ,że firmy chyba są ubezpieczone od takich sytuacji ? w każdym razie mogę się mylić .Z drugiej strony co to za firma która ma w d..e swoje pracownice .Z tego co słyszałam ,to są jakieś ulgi podatkowe dla pracodawców którzy są przyjazni matkom i opłaca im się to ,bo taka matka później jest bardziej lojalna i zależy jej na pracy .

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 05 sty 2014 17:33

minta pisze:Nie ,nie skladałabym się ale dlaczego niby miałabym to robić?


dlatego, ze chcialabys, aby firmy pomagaly matkom-pracownicom, a przeciez firma to rowniez ty

minta pisze: Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale myślę ,że firmy chyba są ubezpieczone od takich sytuacji ?


ja w uk tez nie, ale np w pl (a przypuszczam, ze schemat jest podobny, dziewczyny poprawcie jesli zle mysle) firmy nie sa od takich przypadkow ubezpieczone (ciazy i spraw z nimi zwiazanych)
po to pracownik, i pracodawca za pracownika, odprowadza skladki (w pl do tego "##¤% zusu), ze 'w razie czego' pracownik moze korzystac z odpowiednich swiadczen. a to, ze w rzeczywistosci wyglada to tak jak wyglada to juz pracodawca nie ma nic do tego


minta pisze: w każdym razie mogę się mylić .Z drugiej strony co to za firma która ma w d..e swoje pracownice .


ale to wszystko to sa koszty
w pl pracownikowi, ktory jest na zwolnieniu, do 33. dni, pracodawca normalnie placi, mimo, ze ten jest w tym czasie nieproduktywny

minta pisze:Z tego co słyszałam ,to są jakieś ulgi podatkowe dla pracodawców którzy są przyjazni matkom i opłaca im się to ,bo taka matka później jest bardziej lojalna i zależy jej na pracy .


moze tutaj, w pl ulgi maja zaklady chronione, ktore zatrudniaja inwalidow

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 sty 2014 20:26

Tak firma płaci NI, więc może większość pieniędzy odzyskać od HMRC. Niesłyszałem natomiast o komercyjnych ubezpieczycielach.
W każdym razie firma nie powinna płacić więcej niż jest wymagane przez prawo, bo jest to conajmniej nie wporządku wobec innych pracowników.
Część firm płaci niższe pensje, właśnie ze względu na te sytuacje, aby mieć awaryjne pieniądze, więc de facto i tak każdy się składa.
Uroki socjalizmu...

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 05 sty 2014 21:01

usercostam pisze:Część firm płaci niższe pensje, właśnie ze względu na te sytuacje, aby mieć awaryjne pieniądze, więc de facto i tak każdy się składa.
Uroki socjalizmu...


na co te 'awaryjne pieniadze'?
w pl jest cos takiego jak zakladowy fundusz swiadczen swiadczen socjalnych, nie zaleza od niego pensje pracownikow,
ale z ciazami pracownic nie ma on nic wspolnego, i nie kazda firma musi go miec
w pl odprowadzane sa procentowe skladki od zarobkow, choc w przypadku macierzynskiego czy wychowawczego kwota jest wyplacana w takiej samej wysokosci wszystkim, niezaleznie od wysokosci placonych skladek

NI od ciezarnych pracownic?
(ja przepraszam, ze tak ciagle o pl, ale jesli chodzi o polskie przepisy to akurat sie orientuje (chyba, ze sie zmienily), w angielskich jeszcze nie ;) )

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 sty 2014 21:33

A skąd się te pieniądze tam biorą? Skądś je firma musi wziąć. Firma mogłaby płacić większe pensje, gdyby takiego funduszu nie musiała prowadzić. Zwykła matematyka...

Tutaj masz opisane: http://www.hmrc.gov.uk/payerti/employee ... p-calc.htm

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 05 sty 2014 21:44

zwykla ignorancja - z kazdej storny na tym watku...

juz pomine maternity ale widze malo kto ma fundusz emerytalny SWOJ i liczy na panstwowe grosze?

przerazajace..

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 06 sty 2014 02:15

konstruktywna krytyka nie jest zla ;)

nie chcialam powiedziec, ze tak jak jest w pl, tak musi byc czy jest i tu
tym bardziej, ze nie znam tutejszych przepisow (a szczegolnie zwiazanych z ciaza i sprawami okolociazowymi ;) ),
i zdaje sobie sprawe z tego, ze uk to nie pl (inaczej chyba wiekszosci nas by tu nie bylo ;) )
przynajmniej przez porownanie poznalismy chociaz czesc roznic ;)

np zaskoczeniem jest dla mnie to, ze firmy moga (lub musza?) sie ubezpieczyc od takich ciaz pracowniczych, a potem to odebrac od hmrc (zasada w pl w ogole nieznana)


przypuszczam, ze gdybym chciala znac przepisy, ktore tu obowiazuja chociaz w takim stopniu, w jakim znam polskie przepisy to jeszcze dluuuga droga przede mna
na szczescie czlowiek uczy sie cale zycie :D
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014 02:29 przez ironick, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości