Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Tomalpl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2013 10:48

Chorobowe - jak uzyskać?

Postautor: Tomalpl » 21 cze 2013 10:52

Witam.
Mam taki problem, otóż od kilku dni źle się czuje,mam gorączke kaszel itp, typowe objawy jakiejś grypy, byłem u lekarza (GP) skonsultować się czy to jakiś wirus czy inne badziewie, okazało się że to zwykły wirus, jednak że objawy mogą się przedłużyć od tygodnia do dwóch, lekarz nie wypisał mi żadnego zwolnienia ani nic w tym stylu, jedyne co powiedział to że musze wypełnić "SELF CERTIFICATION FORM", ale takowej mi nie dał, a mój pracodawca również takiej nie posiadał. i tu pytanie jak uzyskać taką formę by ubiegać się o zwolnienie chorobowe? oraz czy potrzebuje jakiś dowód na to że byłem u lekarza i że miałem takie objawy a nie inne? prosze o pomoc gdyż nie wiem co robić a już jeden dzień nie byłem w pracy i nie zapowiada się na to by następne dni miały wyglądać inaczej.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 cze 2013 10:58

Do 5 dni mozesz sobie sam/sama wypisac zwolnienie.

Tomalpl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2013 10:48

Postautor: Tomalpl » 21 cze 2013 11:11

ok, znalazłem w internecie self certificate, i teraz tak, ponieważ jestem pracownikiem zatrudnionym przez agencje jednak że w kontrakcie mam zapisane że przysługuje mi SSP w zależności od kwoty ustalonej na początku kwietnia, pracuje 4 dni w tygodniu po 12h (czw - niedziela), i tutaj mam pytanie, ponieważ źle się czuje od (17.06.13) a pierwszy dzień jaki opuściłem w pracy był dziś (21.06.13), od jakiej daty powinienem wpisać że jestem chory, oraz czy jeżeli wpisze że od dzisiejszej daty (21.06) wpisze np do środy (26.06) to czy te dni w których nie pracuje a mianowicie pon-środa, będą się liczyć jako dni spędzone na chorobowym?

mikoka
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 maja 2013 13:52

Postautor: mikoka » 27 cze 2013 11:23

jak to do 5 dni można samemu wypisać zwolnienie? ja gdzie nie pracowałem - nigdzie o czymś takim nawet nie chcieli słyszeć...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 27 cze 2013 11:28

https://www.gov.uk/taking-sick-leave

Zaden lekarz nie wypisze ci sick note na mniej niz 7 dni, do 7 dni robie sie self cert


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości